Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7,62 х 39 какво пробива ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

    Митак, принципно ти вярвам и знам, че е така. Ама на времето като войник бяхме на един стрелкови полигон около Пазарджик (не му помня името) и там имаше релси използвани за държачи/стойки на разни мишени. Еми сите бяха като лейки. На тоя полигон се стреля с щатното оръжие на БА, тежкокалибрено не се е ползвало или поне дупките не са с диаметар на големокалибрено. Та какво и що ги е пробивало във времето??
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

      Аз,съм завършил в Пазарджик ,школата,и съм ходил също на този полигон,но мисля че държачите на мишените бяха от едни сдвоени винкели.Караха ни веднъж да ги боядисваме.Но знам ли отдавна беше,може и аз,да бъркам.

      Коментар


      • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

        В една тема някой беше споменал за пробит БТР от ПК....но унищожен от пожар. А това не се брои.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

          Стрелял съм със стандартен АК=47 със стандартен боеприпас по стълб високо напрежение от 70-80- метра. 5 попадения без пробив. Това за релсата, докато не видя не вярвам.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

            1988г. полигон Пчела , мишените бяха сложени на колички, които се движеха по релси. Като "фазани", вземахме един сандък с патрони и отивахме да стреляме. От 2 5 метра стреляхме нарочно по релсите, както писах по рано, не винаги ги пробиваше, но се случваше. По някога куршума оставаше в самата релса като заварен. Дали е зависело от боеприпаса - незнам!
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

              Аз си го обяснявам единствено с отслабване и умора на самия матерял на тези релси. С времето са ръждясали, стреляни са и са поели хиляди куршуми по тях и след време поддават тук-таме и се дупчат.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                Бронята на червенобрежките машини не я дупчеше бронебойния нито на АК нито ПК . Образци се прострелваха както при нас така и в централната лаборатория в Казанлък . Боеприпасите за прострелката се снарядяваха на място така че бяха с абсолютно точни грамажи .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  ...на един стрелкови полигон около Пазарджик (не му помня името) и там имаше релси използвани за държачи/стойки на разни мишени. Еми сите бяха като лейки. На тоя полигон се стреля с щатното оръжие на БА, тежкокалибрено не се е ползвало или поне дупките не са с диаметар на големокалибрено. Та какво и що ги е пробивало във времето??
                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Може да са от всичко. То това е като разказ по картинка
                  Тези релси по правило са „втора употреба“, отпадък отнякъде. По релсите се дупчат всевъзможни технологични отвори, когато се монтират на път, т.е. може да са си дошли с дупките. Може някога във времето, вече на стрелбищата, някой да си е правил експерименти с оръжие в съответен калибър, което ги дупчи, не е да няма такива. Може, под псевдоним „релси“ да се подвизават кой знае какви някакви профили, еле пък измежду студено огъваните, има такива, които наистина са от „самоковско тенеке“.
                  Много работи може, но не и 7,62Х39 да пробие каквато и да е ЖП-релса, от такава за дековилен път нагоре.
                  ...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Бронята на червенобрежките машини не я дупчеше бронебойния нито на АК нито ПК . Образци се прострелваха както при нас така и в централната лаборатория в Казанлък . Боеприпасите за прострелката се снарядяваха на място така че бяха с абсолютно точни грамажи .
                    МТЛБ-тата не ги ли прострелваха с манлихери или с ПК.
                    Последно редактирано от derhunter; 07-05-15, 21:43.

                    Коментар


                    • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                      Ние цяла машина не сме прострелвали . При нас се прострелваха образци от броня с карабина Мосин и АК . На централния изпитателен полигон в Змейово прострелваха образци и с ПК . Там и цели корпуси са прострелвали . При нас нямаше условия цял корпус да се прострелва безопасно . Бронелистата са под наклон и в повечето случаи куршумите рикошират в произволна посока .
                      Последно редактирано от derhunter; 08-05-15, 21:37.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                        На всеки люк на МТЛБ то и САУ-Гвоздика имаше отпечатък.На корпуса нямаше.
                        Много интересна конструкция имаха-двуслойна със нещо между тях.Случайно едно САУ спря в предната машина МТЛБ и смачка двата люка отзад -няма изправяне ,смениха ги с нови ,а САУ-то така си и остана нащърбено отпред.

                        Коментар


                        • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                          При тези машини "изчукване" няма . Деформираната по някакви причини част от бронята се реже и се заменя с нова . Старите колеги са ми разказвали една случка . Било е някъде около 1980 година тогава стрелбището е било тунел под някой от цеховете покрит отгоре с бронелистове .В завода редовната руска делегация . Нашите водят двама руснаци да видят нещо а работата никога не спира. Всеки ден от вратите на завода трябва да излязат 5 машини . Както се разхождат по пода в краката им се изтъркалва един рикоширал и незнайно как минал през пролуките волфрамов сърдечник . Един от колегите бързо съобразява какво е станало и го настъпва все едно на земята има 5 лева Руснаците така и не разбрали какво е станало .
                          Последно редактирано от sek.1; 09-05-15, 05:30.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                            Първоначално публикуван от sek.1
                            заменя с нова . Старите колеги са ми разказвали една случка . Било е някъде около 1980 година тогава стрелбището е било тунел под някой от цеховете покрит отгоре с бронелистове ..
                            Стрелбището беше под корпус 2 под работилниците
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Стрелбището беше под корпус 2 под работилниците
                              Последно . През годините е местено няколко пъти .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X