Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7,62 х 39 какво пробива ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 7,62 х 39 какво пробива ?

    Виждал съм на полигона на Николаево (НШЗО - Плевен) продупчени шийките на релсите на мишените. Това е на около 300 метра от огневата позиция. Но смело мога да твърдя две неща. Първо - релсите не са нито стандартни Ж.П. нито даже за теснолинейка. Някакви като за вътрешноцеховите колички. Колко е дебела стоманата там и каква марка е не бих се наел да гадая. На око и по спомени - под сантиметър. Едва ли е здрава колкото за истинските релси. Второ - обикновено на същите стрелбища където се стреля с АК47 се стреля и с ПК. При това се стреля и с бронебойни патрони с това ПК. Стреляли сме там и с "Майнлихера" (урок по прикладване да го наречем), а там нещата са още по други.

    Иначе изстрел от АК47 със стандартен патрон, на стойката за празнене на оръжието пред караулното не пробива куршумоуловителя - това са около 2 сантиметра букова или дъбова дъска, 30 - 35 сантиметра пясък и още една дъска. Проверено.

    Коментар


    • #32
      От: 7,62 х 39 какво пробива ?

      Ей ама страшни специалисти са се навъдили
      Айде да речем относно безопасността - има резон в мненията, но какви са тия разузнавачи, дето определиха звука и отката по филмчето!? Бравос
      Темата не я пускам с цел да омаскарявам каквото и да е, защото съм голям привърженик и на оръжието и на калибъра, а просто за да може нагледно да се покаже каво се пробива с 7,62 х 39.
      Тези дни ще направим опит и с други куршуми в същия калибър, само че ще стреляме по метални листи с дебелина 2мм. Почваме с 2, после с 3 и т.н.т до където стигнем.
      Чисто научна тема.
      И ако някой има менение относно пробивността нека го докаже със снимки.

      Коментар


      • #33
        От: 7,62 х 39 какво пробива ?

        Бре,те тая тема съм я пропуснал.За тази цел имам половин метър релса,пазя си я за философите.Така,предлагам стандартния бас за това.Осигурявам:
        1.Релса,ЖП
        2.АК с 5 вида боеприпаси,включително бронебоен.
        3.СВД
        4.СВТ
        За последните два нямам бронебойни.И най важното 1000 кинта на масата.От другата страна очаквам само да подпре масата със същата сума.Избирате си оръжие,може и трите и пуцате.Ако пробиете релсата ,взимате си парите и по живо по здраво.
        ппТова е минимум на сумата.От там нагоре е по ваше желание,няма ограничение на средствата.Някой желаещ?

        Коментар


        • #34
          От: 7,62 х 39 какво пробива ?

          Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
          Бре,те тая тема съм я пропуснал.За тази цел имам половин метър релса,пазя си я за философите.Така,предлагам стандартния бас за това.Осигурявам:
          1.Релса,ЖП
          2.АК с 5 вида боеприпаси,включително бронебоен.
          3.СВД
          4.СВТ
          За последните два нямам бронебойни.И най важното 1000 кинта на масата.От другата страна очаквам само да подпре масата със същата сума.Избирате си оръжие,може и трите и пуцате.Ако пробиете релсата ,взимате си парите и по живо по здраво.
          ппТова е минимум на сумата.От там нагоре е по ваше желание,няма ограничение на средствата.Някой желаещ?
          И сега ще стане тихо , тихо ....

          Коментар


          • #35
            От: 7,62 х 39 какво пробива ?

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Казармени легенди... Дори и с Б-32 (бронебойно запалителен) шансове 7.62х39 да пробие релса нъц. Може - от вагонетка.
            Винаги първо с дрелката

            Утре имам да пробивам 60 дупки в 20мм ламарина с дрелка ,зема да ида на стрелбището ли
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #36
              От: 7,62 х 39 какво пробива ?

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Не пробива релса, няма защо да се проверява. Не пробива и БТР, камо ли танк. Но лесно пробива глупава глава с рикошет!
              може и с каска да е картуната
              като гледам доста не са и виждали пушкапреди да идат гръмнати в болницата.
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #37
                От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                Бре,те тая тема съм я пропуснал.За тази цел имам половин метър релса,пазя си я за философите.Така,предлагам стандартния бас за това.Осигурявам:
                1.Релса,ЖП
                2.АК с 5 вида боеприпаси,включително бронебоен.
                3.СВД
                4.СВТ

                Аз предлагам да почерпя ако ми дадеш да пострелям с 3 и 4, а релсата ама хич не ме интересува...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #38
                  От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                  Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                  Бре,те тая тема съм я пропуснал.За тази цел имам половин метър релса,пазя си я за философите.Така,предлагам стандартния бас за това.Осигурявам:
                  1.Релса,ЖП
                  2.АК с 5 вида боеприпаси,включително бронебоен.
                  3.СВД
                  4.СВТ
                  За последните два нямам бронебойни.И най важното 1000 кинта на масата.От другата страна очаквам само да подпре масата със същата сума.Избирате си оръжие,може и трите и пуцате.Ако пробиете релсата ,взимате си парите и по живо по здраво.
                  ппТова е минимум на сумата.От там нагоре е по ваше желание,няма ограничение на средствата.Някой желаещ?
                  То, хубаво слагаш тоя бас, ама като гледам повечето тука не твърдят, че може, а напротив, че не става.
                  За това е логично:
                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  И сега ще стане тихо , тихо ....
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #39
                    От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                    Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                    Бре,те тая тема съм я пропуснал.За тази цел имам половин метър релса,пазя си я за философите.Така,предлагам стандартния бас за това.Осигурявам:
                    1.Релса,ЖП
                    2.АК с 5 вида боеприпаси,включително бронебоен.
                    3.СВД
                    4.СВТ
                    За последните два нямам бронебойни.И най важното 1000 кинта на масата.От другата страна очаквам само да подпре масата със същата сума.Избирате си оръжие,може и трите и пуцате.Ако пробиете релсата ,взимате си парите и по живо по здраво.
                    ппТова е минимум на сумата.От там нагоре е по ваше желание,няма ограничение на средствата.Някой желаещ?

                    Ставаме двама с мерак за стрелба,а релсата може да я оставиш кьде си е


                    И да питам - от кой калибьр с кой патрон и кое орьжие почва пробиването?Все нещо я дупчи,кое е минималното което я дере от 50 метра?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                      От много четене по руските форуми останах с впечатлението, че единственото, което успява да пробие горката релса е някакво специално СВД с променена стъпка на нарезите, комбинирано с бронебоен боеприпас и разстояние под 100м. Но за какво беше това СВД, колко беше стъпката и за какво беше правено не помня и не ми се търси. Сори!
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #41
                        От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                        7.62х39 дупчи палмите у джунглата барабар с тея с М-ките , и после тия с М-ките взимат ЕЙ Кей ту ... щото тогава не са знае ли че 223/5.56 не е за гъсти храсти с голяма височина.
                        Последно редактирано от derhunter; 24-01-14, 12:43.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                          Не се пробива, пробвано с АК 7.62Х39 и СВТ 7.62Х54 май 2012г. http://jdredd.snimka.bg/hobby/relsi-vs-7-62.674756.all

                          Коментар


                          • #43
                            От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Не пробива релса, няма защо да се проверява. Не пробива и БТР, камо ли танк. Но лесно пробива глупава глава с рикошет!
                            "...Тези дни ще направим опит и с други куршуми в същия калибър, само че ще стреляме по метални листи с дебелина 2мм. Почваме с 2, после с 3 и т.н.т до където стигнем.
                            Чисто научна тема...."


                            Ей,хора,предполагам сте чували неща от рода на "...любопитството уби котката..."? А за инстинкт за самосъхранение?...Защото поведението на стрелящия в клипчето,според мен, е някаква комбинация от свръхдоза безотговорност и самонадеяност по отношение на собствената безопасност и тези около него( дори и според галаса зад кадър?). Не правете глупости. Домашния ни котарак кайма "народна" не иска да помирише,а Вие се тикате баш в обсега на рикошета?!

                            Коментар


                            • #44
                              От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                              Пробвал съм, като войник, поне 10 пъти. Бяха ми казвали, че ще я пробие. Не я пробих. Рикошети имаше, за щастие съм жив. Млада, буйна глупава глава. Сега не бих пробвал.!!!
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар


                              • #45
                                От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                                Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                                Млада, буйна глупава глава. Сега не бих пробвал.!!!

                                Айде сега реклама



                                Добре де,не я дупчи,това е ясно.От какво тогава са дупките по релсите за които някои от вас споменаха?С какво се стреля в БГ Армията което я дупчи тая релса от 50-100 метра?
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X