Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Умения или неумения на начинаещ off roader

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Умения или неумения на начинаещ off roader

    Здр.Колеги.Въпросът ми е следният-Как да овладея Нивата при неуспешно изкачване на 15-процентов диферентен наклон.Теренът е пръст,трева и колата самоволно се спуска назад---Предварително благодаря.

  • #2
    От: Умения или неумения на начинаещ off roader

    Първоначално публикуван от pavlo-gr Преглед на мнение
    Здр.Колеги.Въпросът ми е следният-Как да овладея Нивата при неуспешно изкачване на 15-процентов диферентен наклон.Теренът е пръст,трева и колата самоволно се спуска назад---Предварително благодаря.
    За качването включваш ли блокажа+бавни?Силно е желателно-/направо задължително/ да направиш това.
    И ако пак неще и спре по средата на склона по най-бързия начин включваш задна и внимателно,доколкото е възможно гледаш да се спуснеш обратно на скорост.
    Ако е много стръмно ЗАБРАВЯШ връщането назад да е съпроводено с рязко биене на спирачки,т.е. блокиране на колелата или въртене на волана.Ако все пак се налага някакво минимално завиване то трябва да става с много внимателно и примерено въртетне на волана.
    Това е на теория.
    На практика първо започваш с леки наклони на които си сигурен,че ще стигнеш до върха.После се връщаш на задна по тях и така малко по малко се свиква.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 20-01-14, 20:51.

    Коментар


    • #3
      От: Умения или неумения на начинаещ off roader

      И агресивни гуми и се получава това

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC14213.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5555674
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #4
        От: Умения или неумения на начинаещ off roader

        Тоше,снимката от Паджеро ли е?

        Коментар


        • #5
          От: Умения или неумения на начинаещ off roader

          Колега, явно гумите не са ти подходящи, 15 процентов наклон, Нивата си го преминава без проблем, та и повече, иначе Янко ти е казал всичко, само едно нещо е пропуснал, като видиш, че колата взима да буксува не давай газ, а отпусни малко
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Умения или неумения на начинаещ off roader

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Тоше,снимката от Паджеро ли е?

            Не от витарата е ,а инклинометъра го свалих от една панда .
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #7
              От: Умения или неумения на начинаещ off roader

              От катерене по мокра трева на стръмно по-гадно няма. Колата както катери и ... тръгва обратно. Дори с яко въртене на гумите самочистене няма. Тревата и калта "бандажират" гумите. Помага спускане по наклона на скорост - бавна първа (задна) и гледай да избегнеш пропаст и да вкараш колата в гъсти храсти, а не сред дървета или камъняци (по-малко ще има за ремонти). Колкото до спирачките на Нива в такива случаи - слушай Янко.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Умения или неумения на начинаещ off roader

                Янко,за Капчето,М.рудник-мото пистата,беше валяло и Келмо с неговата Витара на 2-пъти не можа да изкатери един наклон,като е пускаше свободно назад,така че можеше да се забие на резервната гума.Аз,първият път само на бавни не можах и като се пуснах обратно с леко обиране на спирачките,Нивата започна да върти задницата,не успях да включа на задна.От вторият път с блокаж и бавни се качих но падна здраво оране,беше ме страх да не изкъртя полуоска,защтото съм с 215-16.Наклона можеше да е повече от 15-процента и спускането назад си беше преживяване,като Келмо ми викаше да не барам спирачките а да е пускам свободно.

                Коментар


                • #9
                  От: Умения или неумения на начинаещ off roader

                  Първоначално публикуван от pavlo-gr Преглед на мнение
                  Янко,за Капчето,М.рудник-мото пистата,беше валяло и Келмо с неговата Витара на 2-пъти не можа да изкатери един наклон,като е пускаше свободно назад,така че можеше да се забие на резервната гума.Аз,първият път само на бавни не можах и като се пуснах обратно с леко обиране на спирачките,Нивата започна да върти задницата,не успях да включа на задна.От вторият път с блокаж и бавни се качих но падна здраво оране,беше ме страх да не изкъртя полуоска,защтото съм с 215-16.Наклона можеше да е повече от 15-процента и спускането назад си беше преживяване,като Келмо ми викаше да не барам спирачките а да е пускам свободно.

                  Брех това кели много кара ,я му прати поздрави от Джимито от Карнобат
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X