Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Здравейте. Колеги, имам нужда от помощ.Уазика почна яко да тропа сутрин на студено и не на толкова студено.
    Мисля си че е нещо в буталната група на първи цилиндър ,ама се колебая ,защото звукът не е баш като на бутален болт, а може и така да чувам ,щото така ми се иска.
    Говорих с майстор той вика че можело да е повдигач ,ама повдигач да тропа на уаза малко се съмнявам, а може и аз да не зная.

    http://vbox7.com/play:ccb30e7635

    Ей тук може да видите клип и да чуете чукането.

    Ще съм благодарен на всички знаещи ако споделят какво мислят.

  • #2
    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Така от клипа не може да се определи добре, опитай с изтегляне на лулите от свещите една по една , ако има хлабина от бутален болт или в биелен лагер шума се променя
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
      Така от клипа не може да се определи добре, опитай с изтегляне на лулите от свещите една по една , ако има хлабина от бутален болт или в биелен лагер шума се променя
      Пробвах го това със лулите няколко пъти и нищо не стана тропа си .Научиха ме с летвичка да го преслушам като чичо доктор и най-ясно се чуваше чукането на първи цилиндър точно между главата и блока под свещта.Аз си мислех ,че ме бъзикат за летвата ,ама си се чува идеално.Със сигурност е първия цилиндър ,ама кво му има ?!

      Коментар


      • #4
        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Ти сериозно ли мислиш, че някой ще ти каже ей така през интернет точно какво му има ?
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Ето някои напътствия за "преслушване" на двигател и то точно руски:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-140120-0001.jpg
Прегледи:1
Размер:237.1 КБ
ID:5555598

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-140120-0002.jpg
Прегледи:1
Размер:208.3 КБ
ID:5555604

          Преди години имах подобно чукане в двигател на Москвич-408. Беше от постоянно разхлабващ се клапан, който ние от мързел все "регулирахме", докато накрая блокира мотора.
          Последно редактирано от коко келеша; 20-01-14, 15:15.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Едва ли ще ми каже някой точно какво му има ,но поне някакви идеи какво да се гледа още или кой да го погледне .
            А за да прибегна до интернета ,значи няма на къде повече... един вика водна помпа и я смених, друг вика ангренажни колела, трети да отварям двигателя, не мисля да продължавам така проба-грешка, щото къде ще му излезе края.
            Ако през интернет не става ,може да го закарам на някой да го чуе, ама тоя някой поне да е наясно с Уазките за това помолих за помощ ,а помощта не е само да изгледаш един клип в нета .
            А какво си мисля, колега травелинг е че ако няма какво да кажеш, може да си замълчиш ,както всички които прочетоха темата и я подминаха без да коментират.

            Нищо лично ,но ми се стори неуместен въпроса ти.

            За това сме всички тук да споделяме и да си помагаме с каквото можем.
            Последно редактирано от Antol; 20-01-14, 15:25.

            Коментар


            • #7
              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Е това е вече е полезно ,аз прочетох за зоните на прослушване в едно ръководство за уаз.Ама ми е трудоно да определя точно какво чука .Ако е нещо по буталото , ще се чува и при загрят двигател ,а при мен чука много силно на студено ,като позагрее до около 40 градуса почти не се чува само аз си го чувам ,дори си мисля вече ,че си внушавам.Мисля си за повдигачи на клапани, защото чукането е почти синхронно с звукът от кобилицата и клапана ,но е долу към капака отстрани на мотора ,а като мина откъм страната на колеторните тръби почти нищо не чувам.Възможно ли е това да са повдигачи ?

              Коментар


              • #8
                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                По скоро ще да е по газоразпределителния механизъм нещо, понеже и на празен ход тропа доста.Ако е от коляномотовилковия механизъм такова тропане на място значи в движение ще счупи нещо...
                пп- Щом и изключването на цилиндрите не влияе на шума ,насочи се към разпределителен вал, повдигачи, ангренаж
                Последно редактирано от auto_marin; 20-01-14, 16:15.
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                  По скоро ще да е по газоразпределителния механизъм нещо, понеже и на празен ход тропа доста.Ако е от коляномотовилковия механизъм такова тропане на място значи в движение ще счупи нещо...
                  пп- Щом и изключването на цилиндрите не влияе на шума ,насочи се към разпределителен вал, повдигачи, ангренаж
                  Благодаря Ти колега. Моето мнение е същото като твоето, преди малко правих пробата с лулите отново и продължава да си чука яко. Разкарах го малко, докато загрее и шума почти изчезва, но го има-значително по-слаб.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Aко мож му премери компресията. Отвори капака на клапаните и виж дали всички се натискат равномерно и дали им е равномерна хлабината /като въртиш на манивела. Ако има големи разлики или някой не натиска отваряй и страничните капацаи /срещу делкото/.

                    Странна работа, немога да определя и аз по клип-а.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Гледам Пловдив . Аз съм от Пловдив.Ами виж луфта на тия клапани ,запали го без капака на клапаните да видиш дали отива масло на тижите ,преди това виж дали някоя тижа горе не се е заострила и да запушва дупката за маслото на рег. болтче,колко ти показва налягането на маслото на ниски обороти,тропането може да е от наръбен повдигач(не тижа) сваля се капака отстрани горе кобилиците се изместват настрани , тижите нагоре и тогава може да се извадят повдигачите и да се видят,може на някоя тижа някоя шапка да се клати.Абе не съм Ванга но когато щрака ангренажното колело двигателя работи като Мерцедес 200д равномерно шумно а тук като че ли само на един цилиндър.Много отдавна беше когато се занимавах с УАЗ . По телефон не става и иска малко да се изцапаш.Ако майстора ти не е имал Москвич 408 и да си го поправя сам смени го, търси майстор на възраст.С поздрав Борето 0888788178
                      Може да е "паднало" легло на клапан.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Чува се чукане като метал в метал, но се чува и едно хлопане което ми напомня на звука издаван от разбито текстолитово колело(наскоро имах такъв случай). Аз бих отворил първо ангренажа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Първо свали капака на клапаните и виж качва ли масло и провери хлабината на клапаните. Ако е разбито ангренажното колело двигателя работи като дизелов. Може да е втулка на биелата, но там ще се променя звука при вадене на кабелите.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Виж за счупена пружина на клапан

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Пичове,благодая за мненията до сега.Нека систематизирам.Масло качва горе на кобилиците,палих го без капака миналта седмица като му регулирхаме клапаните, направо пръска,след това му смених и маслото на двигателя с шелско 15/40. Мисля че е добро, понеже на камионите ни ползвам такова от 10 години и няма проблеми ,въпреки упреците на сервизите с които работя.Със старото масло държеше окол 1.5-2атм.на тихи при загрят двигател,сега закова на над 2атм.а в обороти отива на 4 от това по-добре-здраве.За цапне се пооцапах доста добре през почивните дни, но резултат няма, ако имам време утре ,ще го отварям пак.По- горе писах че смених водна помпа,смених я, че като натегнех ремъка и се почваше едно румолене и хрупане ,като на разбит лагер,сега съм с нова и е същото ,натегнах ремъка и го върнах до като спре това хрупане и така.Да кажа също че не съм съвсем бос с уаз и волга и от опит с волгата при луфт в ангренжа се чуваше все едно има две камъчета които цъкат едно в друго това помня.Честно казано мислех да се оправям сам ,ама в чудо се видях и реших да пиша.Дет вика моя механик - за кво го взе това да си от ремонт в ремонт, а той е старо куче работил е на времето в СССР , монтьор на такава техника газки, волги ,уазки и тн руски машини.
                              Айде живи и здрави че трябва утре да се става рано,да имам сили пак да се омацотя, че инак не е интерсно.Дано да е хубаво времето пак ще събера комшиите на лаф около уаза те почнаха ракия и мезета да носят напоследък ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X