Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Аз имам. В неделя вечер мога да я донеса в Пловдив.
    http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

    Коментар


    • #32
      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от Крум(bizkit_boy) Преглед на мнение
      Аз имам. В неделя вечер мога да я донеса в Пловдив.
      Давай я колега 0888 490193 ми е тел.като си в Пловдив неделя вечер, звънни да се разберем.

      Коментар


      • #33
        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
        Абе то тоя Мърфи ,закона си да не го е извел специално за мен?Как една кола не купих и да е наред ?На приятели и колеги съм помагал с покупка на МПС всички са доволни ,даже един ми вика че с мен кола скоро няма да си купи,понеже все кусури виждам.А моята работа като пълния чувал с П... а аз баш К... намирам
        Преди да откажа окончателно руските коли, бях стигнал до следното заключение: ако искаш колата да те слуша, веднага след покупката (ако ще и от магазина да е) всичко се пръска до последното болтче, след което се сглобява по книжка. Ако искаш вярвай, струва си времето и средствата, колкото и брутално да звучи. Лошото е,че нямаш гараж...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #34
          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
          Давай я колега 0888 490193 ми е тел.като си в Пловдив неделя вечер, звънни да се разберем.
          Здравей, манивелата е вече в Пловдив ама тази вечер стана късно. Утре след 18:30 ще ти звънна.
          http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

          Коментар


          • #35
            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            [QUOTE=Крум(bizkit_boy);2408851]Здравей, манивелата е вече в Пловдив ама тази вечер стана късно. Утре след 18:30 ще ти звънна.[/QUOTE

            Добре,чакам да се обадиш.

            Коментар


            • #36
              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              Преди да откажа окончателно руските коли, бях стигнал до следното заключение: ако искаш колата да те слуша, веднага след покупката (ако ще и от магазина да е) всичко се пръска до последното болтче, след което се сглобява по книжка. Ако искаш вярвай, струва си времето и средствата, колкото и брутално да звучи. Лошото е,че нямаш гараж...
              Ами моя Уаз е минал точно по тоя път - бил е на болтове и гайки .Има тема тук за това от Макавеев,миналта пролет стана мой и всичко си беше наред до преди два месеца.Явно си му е дошло времето.

              Коментар


              • #37
                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                И така да си довърша приказката за болния Уазик.

                Миналата седмица го отварях пак при клапаните, пак проверки и пак реглаж . Направи ми впечатление, че една от шпилките, която държи вала на кобилиците нещо се стяга като на късане, но все пак се стегна .Запалих мотора и познатото чукане си беше там.
                Ядосах му се на Уазика и го форсирах за няколко минути с газ до дупка ,след което се появи нов чукащ звук.Шпилката в която се съмнявах беше изпуснала в резбата на главата и 4 цилиндър все едно го нямаше.Тоя проблем е решен към днешна дата ,всичко от кобилици до клапани ,повдигачи и тижи е проверено и си изглежда наред. Масло качва малко със закъснение ,но има на всякъде дори го пръска .Премерихме компресията на всички цилиндри даде 9атм,мисля че е добре,най-малко е еднаква навсякъде ,свещите са с керемиден цвят ,без опушено и замацано.

                Оставихме го да изстине и запалихме мотора пак и почнахме да слушаме от долу в канала .Най силно чукане се чува на картера в зоната на 4ти цилиндър.За по-сигурно свалихме картерчето на съединителя да видим и там какво е положението ,но видими поражения нямаше освен това при натиснат съединител промяна в чукането нямаше .Прегледахме и стартера и там всичко изглежда наред.

                Изводът от тая цялата работа е че имаме проблем в 4 цилиндър .Биела ли ще излезе ,бутало ли ,ще видим като свалим картера ,но май няма да ни се размине и сваляне на главата.А това като получим по топло време че днес се намръзнах яко.

                Поздрави

                Коментар


                • #38
                  От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Може да е втулката на биелата на 4ти цилиндър.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #39
                    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                    Може да е втулката на биелата на 4ти цилиндър.
                    Може ,но ще се разбере ,като го отворим.
                    За сега караме така.Даже тая сутрин го поразкарах ,щото навсякъде е сняг и второстепенните улички са непочистени.Закарах сина ми на училище и мисля да ходя на работа с джипа, че служебната я почистих, ама пак я завя. Като позагрее не чука чак толкова и дано да изкара до пролетта.
                    поздрави.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Сетих се нещо дапитам.Клапаните ги направих 0.25 за изпускателните на 1 и 4 цилиндър ,а всички останали на 0.3 има износване по кобилиците и стъблата в мястото на контакта.Дали не съм ги стегнал повечко?
                      Последно редактирано от Antol; 29-01-14, 07:26.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                        Може ,но ще се разбере ,като го отворим.
                        За сега караме така.Даже тая сутрин го поразкарах ,щото навсякъде е сняг и второстепенните улички са непочистени.Закарах сина ми на училище и мисля да ходя на работа с джипа, че служебната я почистих, ама пак я завя. Като позагрее не чука чак толкова и дано да изкара до пролетта.
                        поздрави.
                        Що ми се струва, че не ти стига масло някъде по коляновия вал? Между другото, с какво масло караш?
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          [QUOTE=tef4o;2411451]Що ми се струва, че не ти стига масло някъде по коляновия вал? Между другото, с какво масло караш?


                          Не знам дали му ходи масло навсякъде и не зная дали коляновия вал се маже нормално , но на манометъра под 2 атм. не пада.Маслото е Шел римула 15/40 с удължен пробег на камионите сме с такова и сменяме на 40000км пробег ,до сега не съм имал проблеми.Ако,знаеш как да проверим налягането на маслото на коляновия вал ,ще се радвам да споделиш и веднага ще се провери.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            [QUOTE=Antol;2411482]
                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Що ми се струва, че не ти стига масло някъде по коляновия вал? Между другото, с какво масло караш?


                            Не знам дали му ходи масло навсякъде и не зная дали коляновия вал се маже нормално , но на манометъра под 2 атм. не пада.Маслото е Шел римула 15/40 с удължен пробег на камионите сме с такова и сменяме на 40000км пробег ,до сега не съм имал проблеми.Ако,знаеш как да проверим налягането на маслото на коляновия вал ,ще се радвам да споделиш и веднага ще се провери.

                            Поздрави
                            Разбираме,че сезона не е за тежки "интервенции",но сега има шанс да се разминеш по "тънко". Караш ли, до пролетта най -вероятно ще шлайфаш вала, ако е биелен лагер- както си мисля.
                            Смъквайте картера и ако не е задрал много,има "опции" да се "маймуноса" на място и да се кара.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Проблема може да не е в налягането. Достатъчно е да има някъде подпушено, пак не стига нужното количество масло където трябва. Особено, ако маслото има склонност към сериозно повишаване на вискозитета на студено...
                              Всъщност, надявам се да не е това, че ремонта не е от евтините (шансове за надран КВ, лагерите майната им). Просто всички други "сериозно тропащи" шумотевици или не се влияят особено от температурата, или се увеличават... поне тия, за които се сещам.

                              П.П. Призанавам си, откак се напатих с един турски Шел, не съм сипвал повече, не го знам що за стока е това ... а от как се напатих мъжката с турски Мобил, изобщо бягам надалече от всякакви масла с произход комшолука... и се виждам в чудо, когато дойде време за смяна...
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Доста народ се изказа,да пробвам и аз.Всеки мотор има зони за прослушване.Вземете слушалки от апарат за кръвно,махнете отпред мембраната и на шлаухата сложете метална пръчка с диаметър 5 или 6 мм.Слушалките на ушите и започвате.Едва ли ще познаете точно какво тропа,но със сигурност няма да се колебаете между 1 и 4 цилиндър.Между другото,ако беше лагер досега щяхте да разберете по по-трудния начин.Щеше да се "отропа"Аз слушам от горе надолу и 1 към 4 цилиндър.Късмет и успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X