Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Един,от двигателите които ми докараха да правя преди време,беше счупил привода на делкото над маслената помпа но но някакъв ъгъл че въртеше от време на време и докато не пробах да го извадя цялото,полудях докато му открия повредата.Брат,не знам какво му е на тоя мотор,случвало ми се е да се чупи кавала на клапаните и тресе та се къса ,по същия начин става когато извади някоя шпилка която го държи към главата.

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Един,от двигателите които ми докараха да правя преди време,беше счупил привода на делкото над маслената помпа но но някакъв ъгъл че въртеше от време на време и докато не пробах да го извадя цялото,полудях докато му открия повредата.Брат,не знам какво му е на тоя мотор,случвало ми се е да се чупи кавала на клапаните и тресе та се къса ,по същия начин става когато извади някоя шпилка която го държи към главата.
      Кавалът и кобилиците са ми чисто нови,джипа е пален десетина- 15пъти ,къв да е тоя квал че да се счупи?Ама то вече на нищо не се очудвам ... ще свалям капака на клапаните днес ,да му видя центровката пак и то ще се разчуе какво става.

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Малко да събудим темата.

        Нямах много време през почивните дни да се занимавам с уаза, но направих няколко неща.
        Първото е че със сигурност вече не смуче въздух ,пробвахме го няколко пъти с газова горелка и нямаше промяна.
        По съвет на колегата Борето 2 смених бобината ,щото моята нямаше вариатор и сега малко се подобри работата на мотора ,но все още си тресе.
        Гледах центровката с отрязана капачка за делко ,палецът малко подминава първи цилиндър по белега на шайбата.Мисля си ,че това се оправя с авансовата плочка,макар че при мен вече делкото е завъртяно на възможно най- добро положение, според работата на мотора.

        Днес се борим с едно яко тропане в трансмисията ,което изчезна като свалихме барабана на ръчната,фланеца който държи тоя барабан и задния кардан към скоростната кутия е толкова крив, че до преди малко го изравяхме при стругар.Утре ще го качваме да видим кво ще се случва.
        Последно редактирано от Antol; 17-03-14, 19:01.

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Видя ли че няма зъл дух,който да се е вселил в уаза,просто'' Толкова си можеме- Д.Бербатов'',за делкото,само като идея, провери ли как е зацепен привода към двигателя. Относно запалване с чукче,ненавиждам ги.Нямам излишни нерви и пари да се занимавам с тях. Защо;датчика на холот ЛАДА работи без износване 20-тина години,струва по малко от чукче-менте.Комутатор руски или български 30-20 лева,бобина самара 2108 и имаш не искричка ,а мълния дето пали суха хартия камоли бензин.Вземи делкото от колегата,монтирай го и забрави за този възел.

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            [QUOTE=ivan_;2457793]Видя ли че няма зъл дух,който да се е вселил в уаза,просто'' Толкова си можеме- Д.Бербатов'',за делкото,само като идея, провери ли как е зацепен привода към двигателя.

            Този привод мисля че ми е проблема още като го заплих и чух какво става за него се сетих.Голям зор и врътня беше до като си иде на място ,колко пъти го вадихме и слагахме не знам....само там има нещо.Днес ако има време пак ще го гледаме. За безконтактното твърдо ДА ,но първо да си го заслужи.....

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Колеги дайте малко насоки ,как се зацепва тоя привод на делкото?При мен е с едно като отверка и влиза в маслената помпа ,ама е голяма врътня до кат го нацелиш .А какво му се износва?Кво да му гледам дали е наред?

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Този привод се зацепва за маслената помпа, а тя за разпределителния вал посредством зъбно колело. Презацепи помпата, така че палецът да сочи точно 1-ви цилиндър на капачката.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Този привод се зацепва за маслената помпа, а тя за разпределителния вал посредством зъбно колело. Презацепи помпата, така че палецът да сочи точно 1-ви цилиндър на капачката.
                  Ако направи така, после за да центрова ще завърти цялото делко и искрата пак ще пляска не точно срещу електрода на капачката. Поради което може и въобще да не се занимава. За да измести искрата спрямо капачката, трябва да завърти авансовата плочка. На която пък ще трябва да пробие нови дупки.

                  При високи обороти искрата се мести напред и ако си я нагласил на празен ход да е точно срещу електрода, после ще се измести много напред и пак проблем. Все едно този въпрос са го разгледали конструкторите на делкото и ако не е някакво врло менте или сбирщина от различни модели - няма нужда да се пипа.

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Все едно този въпрос са го разгледали конструкторите на делкото и ако не е някакво врло менте или сбирщина от различни модели - няма нужда да се пипа.
                    Да, просто трябва да се зацепи правилно
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Да, просто трябва да се зацепи правилно
                      Е това е въпроса, как да знам че е зацепено правилно? По-горе го писах, че с отрязаната капачка виждам, че палеца леко подминава електрода ,авансовата плочка е на 3 чертички след средата в посока "+" ,което е най-доброто от работата на двигателя по слух.Но тая пущина не работи както трябва цялото купе се тресе в ритъм с двигателя.

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                        Е това е въпроса, как да знам че е зацепено правилно?
                        Ако изводът за кабела ти идва на сгодно (т.е. не е към двигателя или към купето) и си го накарал да пали, значи е правилно зацепено.

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Ако изводът за кабела ти идва на сгодно (т.е. не е към двигателя или към купето) и си го накарал да пали, значи е правилно зацепено.
                          При този двигател как става връзката с разпределителния вал? Не е ли със спирални зъби, да не е там разминато нещо?

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ако изводът за кабела ти идва на сгодно (т.е. не е към двигателя или към купето) и си го накарал да пали, значи е правилно зацепено.
                            Ако говориш за извода за кабел на 1ви цилиндър със сигурност е зацепен правилно ,много си ми е сгоден даже.

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              При този двигател как става връзката с разпределителния вал? Не е ли със спирални зъби, да не е там разминато нещо?
                              С наклонен зъби е - нещо като червячно задвижване.

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Днес го водих на елкон ,човека каза ,че са натегнати клапаните или е грешно зацепен ангренажа.Показа ми на уреда една стойност която бе доста завишена от нормалното и вика да почнем от клапаните, ако след това не се оправи да гледаме ангренажа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X