Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 на Григор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГАЗ 69 на Григор

    Здравейте колеги,
    реших и аз да споделя с вас какво върша по моя ветеран. Хем ще питам разни работи, ако възникнат проблеми. Та така, в началото на зимата реших да измия моята машина и да и направя малък освежителен ремонт, но после вдъхновен от темите на други колеги реших ремонта да е малко по силен
    Началото ГАЗ 69 произв. 1962г. горед-долу, бил е радиостанция при военните, в момента е с двигател от Волга ГАЗ 24, със старите скоростна и раздатъчна кутия.

    Най-напред се чудех как да си освободя малко повече пространство за шофьорското място и намалих диаметъра на кормилото с 80мм. После обърнах стъпките на седалката и така шофьорската седалка отиде още 40мм назад. Нещо не ми се ще да режа вратата и за сега това е по ергономията.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:231.6 КБ
ID:6041959

    Казах си, така и така съм се захванал, я да сваля капаците над скоростната кутия и да им ударя една боя.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.JPG
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:6041961 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:218.5 КБ
ID:6041967
    Речено сторено.
    Обаче понеже много обичам да разлобявам, докато чаках боята да изсъхне, продължих с демонтажа. Така си слязоха предното стъкло и другите ламарини от двигателния отсек.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:215.3 КБ
ID:6041964
    Сетне се хванах за ЦО-то и започнах да попълвам дупчици. А дупчиците се появиха, след като махнах всички скоби и разни каишчици, които са държали разни радионеща
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.JPG
Прегледи:1
Размер:250.1 КБ
ID:6041965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:1
Размер:218.5 КБ
ID:6041966Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:235.5 КБ
ID:6041960

  • #2
    От: ГАЗ 69 на Григор

    Последва автомивка и ударих една ръка 3 в 1 от вътрешната страна на купето.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.JPG
Прегледи:1
Размер:241.6 КБ
ID:5555444
    Чак после разбрах че имало 3 в 1 и зелено, така че от сега на татък ще ползвам само зелен цвят, хем ще ми служи за основа на боята.
    После от нямане на работа махнах кутията за инструменти, която и без това е фатално повредена (а беше здрава преди години) и махнах основния резервоар барабар с тръбите му за пълнене. Сега резервоара е в Мадара Галвис за почистване, а аз съм се заел да си направя един допълнителен, за под дясната седалка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:1
Размер:300.2 КБ
ID:5555449
    Сега съм напълнил в багажника предната решетка и още две други ламарини, които смятам да песъкоструя и груднирам през седмицата, за да продължа другия уикенд.
    Последно редактирано от g_n_l; 19-01-14, 18:08.

    Коментар


    • #3
      От: ГАЗ 69 на Григор

      Поздравления - много важна тема.
      Ще следя с интерес.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: ГАЗ 69 на Григор

        Браво!
        Абонамент и от мен
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          От: ГАЗ 69 на Григор

          За загрявка почистих горивната сонда и нивомера на песъкоструйка - станаха като нови.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5556310
          за нещастие нивомера много се е окислил и няма начин да се възстанови, така че за сега ще е само капачка
          А ето къде ще ги монтирам.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5556311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (3).JPG
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5556312
          Утре ще гледам да го заваря. Прилчно резервоарче ще се получи. 13л. не са много но за първо време ще стигне.

          Това е първата порция ламарини, почти почистени и готови за зеленото 3 в 1.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (2).JPG
Прегледи:1
Размер:193.7 КБ
ID:5556313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (4).JPG
Прегледи:1
Размер:185.0 КБ
ID:5556314

          Коментар


          • #6
            От: ГАЗ 69 на Григор

            Браво, добре става. АКо имаш интерес имам един резервоар за под седалката правен от неръждавейка за продаване. Може да го видиш в моята тема в един от постовете.

            ПС. преди да си заварил резервоара, сложи му поне 1 преграда вътре като почне да се лангърка бензина става страшно, говоря от опит
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • #7
              От: ГАЗ 69 на Григор

              Благодаря за съвета за преградата! Ще го взема предвид и ще монтирам нещо такова. Макар че старата "кутия" нямаше преграда и не съм забелязал проблеми, е не съм карал по състезания де....

              Коментар


              • #8
                От: ГАЗ 69 на Григор

                Много добре се получава резервоара.Как го постигна това огъване под формата на корито?А зеленото 3 в 1 съвместимо ли ще е с окончателната боя?

                Коментар


                • #9
                  От: ГАЗ 69 на Григор

                  Колега,
                  Предлагам ти да се откажеш от боята 3 в 1, особено ако е наше производство. Разтваря се даже и от масло, което ще имаш със сигурност по шасито, около мотора и дъното на купето. За спирачна течност изобщо да не говорим. Използвай автомобилни грундове и бои за да разчиташ, че трудът ти няма да отиде на вятъра. Дано не се приеме като антиреклама на българското, което аз лично уважавам и ползвам, но не за подобни цели.
                  Успех
                  0886 854 174

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГАЗ 69 на Григор

                    Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                    Колега,
                    Предлагам ти да се откажеш от боята 3 в 1, ако е с марка "Протекта". Разтваря се даже и от масло, което ще имаш със сигурност по шасито, около мотора и дъното на купето. За спирачна течност изобщо да не говорим. Използвай автомобилни грундове и бои за да разчиташ, че трудът ти няма да отиде на вятъра. Дано не се приема като антиреклама на българското, което аз лично уважавам и ползвам, но не за подобни цели.
                    Успех
                    Е тя 3в1 е за боядисване на огради - а за там е перфектна
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГАЗ 69 на Григор

                      Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                      Много добре се получава резервоара.Как го постигна това огъване под формата на корито?А зеленото 3 в 1 съвместимо ли ще е с окончателната боя?
                      май си е точно някакво корито, тип тава.........по -точно 2 тави, става и с мивки от неръждавейка

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4773-copy.png
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5556439
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГАЗ 69 на Григор

                        Резервоара е от две тави размера на едната половинка е 380х250х75мм, вярно че с кръгли заготовки ще е доста по-лесно, но пък много се отдалечаваме от оригиналната форма и се натрупва твърде много "дизайнерски шум". Днес заварих моя, като му прибавих и прегради около тръбата на гърловината.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (2).JPG
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5556461

                        После малко се поупражних в бояджиство. Взех предвид горните постове и изполлзвах автогрунд, а зеленото ще е после от горе.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:17.8 КБ
ID:5556462Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5556463

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГАЗ 69 на Григор

                          Страхотия става
                          878511557

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГАЗ 69 на Григор

                            Днес демонтирах стъпенките, и задните вежди, и ги натоварих заедно с предните калници за да ги откарам към бояджииното.
                            Много неприятно се изненадах като погледнах над гърнето на ауспуха, как гадно е изгнило купето. Понеже мястото е малко и явно е задържало кал и точно там един участък е напълно поразен. Няма да е трудно да се опарви, но се замислям как да го предотвратя за в бъдеще. Май ще си спретна един "поръчков" ауспух. Някой имал ли е подобни проблеми?

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГАЗ 69 на Григор

                              Втората вълна ламарини след почистване.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5560145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:44.6 КБ
ID:5560146

                              Някой дребни детайли - както казва Муаб' Диб : Пясъка не прощава
                              преди: сега:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (3).JPG
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5560147Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (4).JPG
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5560148


                              Грундирах ги и ги пренесох към лечебницата.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2 (10).jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5560149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2 (8).JPG
Прегледи:1
Размер:168.2 КБ
ID:5560150

                              И после зимата ни изненада, падна голям сняг. Аз обявих код червено и преминах на червено вино с вратни пържоли.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5560151

                              За сега времето не позволява активна работа. До като чакам да се постопли, за да мога да пръсна 2 ръце с шприц-кит, ще се занимавам с разни дреболиики, като стойка за резервната туба, ремонт на задните седалки и др. такива.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X