Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара -не работи ABS...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витара -не работи ABS...

    Колеги, харесах в една авто-къща Гранд Витара, на която не работи ABS. Лампата на таблото свети постоянно и при рязко натискане на педала на спирачката гумите приплъзват. В целия град нямаше къде да я закачат за да видят къде е проблема. Тъй като имаха и друга ГВ, смениха целия ABS и датчиците, но проблема не се оправи. Накрая собствника ми каза, че ми сваля 200лв. ако я взема в това състояние. Колко може да ми излезе един сериозен ремонт на ABS ?

    П.П. Нормално ли е като завъртя ключа "на котакт", лампата на Air bag да примигне 3-4 пъти и да угасне или трябва да свети постоянно?
    Great Wall Steed 6.

  • #2
    От: Гранд Витара -не работи ABS...

    За еърбега е нормално при палене да премигва - така си прави самодиагностиката. Лошо е ако свети постоянно.
    Последно редактирано от Brazer; 16-01-14, 21:22.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Витара -не работи ABS...

      Не, не свети постоянно а само премигва няколко пъти.
      Great Wall Steed 6.

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Витара -не работи ABS...

        Какво означава смениха целият абс и дадтчиците, тези на дисковете ли, кой нулира грешката в компа след това и обезвъздуши системата?!

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Витара -не работи ABS...

          Първоначално публикуван от Живко Петров Преглед на мнение
          .......... .............. В целия град нямаше къде да я закачат за да видят къде е проблема. ............ ....................
          Я пак?!?
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Витара -не работи ABS...

            "Какво означава смениха целият абс и дадтчиците, тези на дисковете ли, кой нулира грешката в компа след това и обезвъздуши системата?!"

            Не бях там, но казаха че са сменили "модула" и датчиците и после са обезвъздушавали системата. Чух че си говорят че грешката сама се нулира.


            "Я пак?!? "

            Румба, говоря за Сливен.
            Great Wall Steed 6.

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Витара -не работи ABS...

              Всичко звучи много несериозно, кой, какво е сменил, дали. Грешки не се нулират сами, иначе и аз вярвам в дядо Коледа, ама... Успех и едно наум

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Витара -не работи ABS...

                Днес след консултация с Румбата /CarTest™ / свалих още малко от цената и я купих. Другата седмица след като я закарам при него ще видим защо не работи пустия му ABS.

                "...Успех и едно наум"

                Благодаря! Ще опиша в отделнаа тема какъв е бил проблема.
                Great Wall Steed 6.

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Витара -не работи ABS...

                  Адаш, честито за новата придобивка . Много безаварийни километри
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гранд Витара -не работи ABS...

                    Благодаря, адаш.
                    Great Wall Steed 6.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гранд Витара -не работи ABS...

                      Честита и със здраве.
                      SUZUKI VITARA V6
                      HONDA CBR 919RR
                      MERCEDES ML
                      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гранд Витара -не работи ABS...

                        Благодаря!
                        Great Wall Steed 6.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гранд Витара -не работи ABS...

                          Колега да ти е честита новата джипка,карай смело за гората не ти трябва ABS.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гранд Витара -не работи ABS...

                            Първоначално публикуван от bai IVAN Преглед на мнение
                            Колега да ти е честита новата джипка,карай смело за гората не ти трябва ABS.
                            Благодаря, колега. Това, че няма да ми трябва в гората ABS, беше най-голямото основание да я взема.
                            Great Wall Steed 6.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гранд Витара -не работи ABS...

                              Тъй като, трябваше да слагам ГИ, нови гуми и това досадно задължение да ходя на работа, проблемът с ABS-а беше оставен на заден план. Днес ми остна малко време и реших огледам нещата. Барчето с подлакътника между двете седалки беше сменяно. Това че светеха лампите за ръчната и ABS, ме наведе на мисълта, че кабелите на G-датчика и датчика за положението на ръчната спирачка минават от там. Естествено с планката която държи въпросното барче, бяха притиснали снопа с кабели и два от тях бяха прекъснати. След като се намесих с поялника, вече Витарата има ABS и по таблото не светят никакви лампи.
                              Great Wall Steed 6.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X