Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

    Здравейте на всички.Интересува ме ако сменя цилиндъра и биелата с бутало и сегменти само ще стане ли ? Попринцип и резонатора ще трябва да се смени,но ме интересува дали 200 кубиковия цилиндър ще пасне на шпилките на сегашните ми картери.Ако не ще трябва да се купуват и картери.Та питам защото съм си намерил цилиндър,а и моята биела и цилиндъра взимат да издават багажа и ще е по - добре да го направя 200 кубика.

  • #2
    От: От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

    Става, не е невъзможно. Но преди да се захванеш, да знаеш че не е лесна работа. Резонаторите мисля че са еднакви, не съм 100% сигурен. 200 е с два радиатора, но това може да не е голям проблем. Следващото нещо е карбуратора- най-малкото ще иска реджет и ако се получи настройката ще си късметлия без да сменяш карб. Още нещо, което трябва да направиш е нови планки за цилиндъра. Като цяло работата и средствата не си струват, а и в процеса на работа ще има и други неща за правене, НО ако имаш цилиндъра с клапата и желанието - дерзай и ни дръж в течение.
    Поздрави!
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #3
      От: От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

      Мисля че имам от ДТ 200 цилиндър с глава, и вал с биела. Ако ти трябват някой размери мога да помогна

      Коментар


      • #4
        От: От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

        Сега ще пиша на колегата Emil Manev.Иначе още се чудя дали да го направя това.Радиатора,карбуратора и резонатора ще са ми най - малкият проблем Нещо не ми стана ясно точно да за тези новите планки който ще трябва да се направят.Идеята е че отдавна не съм правил ремонт,а и ще трябва малко да му се дигнат конете че нещо слабичко ми идва.Затова искам да измисля някакъв горе долу вариант да ми е по бюджета Ако може обяснете ми подробно за тези планки за цилиндъра,и да попитам някой въобще има ли да е правил такава "трансплантация" ?

        Коментар


        • #5
          От: От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

          Трябват ти биела,цилиндър с бутало, глава и двете планки, които се хващат за рамата и главата. Резонатора мисля че е същия като на 125, за карба не съм сигурен а този модел е с един радиатор.

          Коментар


          • #6
            От: От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

            Първоначално публикуван от parandjata Преглед на мнение
            Сега ще пиша на колегата Emil Manev.Иначе още се чудя дали да го направя това.Радиатора,карбуратора и резонатора ще са ми най - малкият проблем Нещо не ми стана ясно точно да за тези новите планки който ще трябва да се направят.Идеята е че отдавна не съм правил ремонт,а и ще трябва малко да му се дигнат конете че нещо слабичко ми идва.Затова искам да измисля някакъв горе долу вариант да ми е по бюджета Ако може обяснете ми подробно за тези планки за цилиндъра,и да попитам някой въобще има ли да е правил такава "трансплантация" ?
            200сс си е една голяма 125-ца. Или казано с други думи, 200 се прави на базата на 125 и почти всичко е еднакво. Под планки имах предвид захващането на главата към рамата, не е като на 125.
            Yamaha WR 200

            Коментар


            • #7
              От: От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

              Много ми е интересно дали някои от изказалите мнение по горе е имал ямаха дт 200 идали е цепил двигател както и дали е налагал двата двигателя един до друг със 125 за каже че са еднакви? Аз лично съм имал дт 200 и общо взето по двигател има доста разлики. Дори и самиямодел дт200 има 4 разновидности една от които е за японски пазар. Пробвал съм да поръчвам от ямаха ( Бургас , София , Варна ) и определено имаше доста разновидности за еди и същ модел и година. Резонатора е различен. Радиатора е само един. Ако правиш тая гимнастика за да спестиш някои лев ще се набуташ двоино и ще си сговнясаш мотора - мое мнение

              Коментар


              • #8
                От: От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

                За такива разлики за пръв път чувам.Както казва горе колегата speedrifter - "Това си е една голяма 125ца".Двигателите са им абсолютно еднакви освен цилиндъра,биелата, и размера на буталото.Всичко останало - Карбуратора пак е 28 мм,съединител,електроника и всичко останало е еднакво.Не бях много сигурен за това което питах.Иначе за сега съм си го пуснал да го продавам да го вземе някой който е мераклия и да се учи на него,или на някой на който му трябва за разходки.Доста лекичък и учудващо бърз е за 125 кубика.По - добре просто да си купя мотор по - голяма кубатура.Ако не го продам,здраве да е ще го направя 200 кубика на пролет

                Коментар


                • #9
                  От: От Yamaha DT 125 ---> Yamaha Dt 200

                  Първоначално публикуван от Fotev Преглед на мнение
                  ...мое мнение
                  И като цяло некомпетентно!
                  Yamaha WR 200

                  Коментар


                  • #10
                    Карбутатор:Спешно

                    Здравейте.търся си карбуратор 32/34мм.Ако някой има нещо на ЛС.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карбутатор:Спешно

                      Здравейте , търся спортно гърне за Yamaha DT200 , или от някакъв друг мотор което може да се пригоди?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X