Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

    Здравейте имам проблем който не знам как да разреша:джипа взе да пуши син дим с мирис на масло на ниски обороти до средни.Свалих турбото дюзите и ги закарах при майстор да ги провери и да ми каже дали е от тях .Когато майстора ги погледна каза, че не е от турбото(въпреки,че откри спукано на корпуса).Когато започна да проверява дюзите от тях започна да излиза черна нафта(иначе каза че са добре)и ми каза че това било от "вкараното масло" и каза да свалям помпата защото било от нея.Междувременно свалихме главата(и тя е добре)клапаните наред(сменихме гумичките),свалихме картера и извадихме бутало (и там добре).Сглобихме всичко и остана помпата,свалих я и я закарах на майстора чак в Стамболийски (забравих да кажа че съм от Ихтиман),а той ми смени един семеринг и два О пръстена ,и ми каза че било от семеринга(наистина беше твърд).Като я монтирахме положението е същото и сега съм в безисходица.Не знам какво да правя и къде да го закарам да ми кажат.
    Може ли да ми кажете дали може да е от ЕГР клапана.
    Не знам какво да правя ,и ако някой е имал подобен проблем моля да ми каже как го е отстранил?
    Мерси предварително на далите отговор!

  • #2
    От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

    Не съм имал подобен проблем но да знаеш че моя вместо нафта му слагам отработено масло и не пуши,камо ли синьо.. Губи ли масло,постоянно ли пуши или само на студено
    Свали пак дюзите и виж дали нафтата е чиста,ако не е ....пак помпата
    Последно редактирано от Roninn; 16-01-14, 07:13.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

      Защо да е от помпата? По вероятно е да е от турбото или счупен/и сегменти.
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • #4
        От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

        Да обаче и турбото е здраво и сегментите,дали може да е от ЕГР

        Коментар


        • #5
          От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

          Странна е тази черна нафта. Доколкото Галопера е Паджеро 1 мисля, че помпата няма никъде връзка с маслото. Пък и да има както Ронин каза ще си го гори без проблем.
          Има ли налягане в картера? Като извадиш пръчката на маслото?
          А ЕГР трябва да се премахне на първо място в листата

          Коментар


          • #6
            От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

            Помпата допирни точки с маслото няма - нито от семеринга, нито се смазва от маслото на двигателя. От ЕГР-а пък може да пуши, но няма да мирише на масло, нито ще го губи. Щом е проверено за луфтове турбото, и са вадени бутала и са здрави и неизносени сегментите, значи не е и от тях. Остава да е от черната нафта, която за да е черна ,не само е смесена с отработено масло, а е смесена с доволно голямо количество отработено масло, от порядъка 1:1.
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • #7
              От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

              Подкрепям, най вероятно е карана с отработено масло.

              Коментар


              • #8
                От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

                Карам с 100% отработено масло и пропушва леко първите 30 сек. След това си е нормално без разлика с нафтата.Разлика е в мириса,маслото киселее и леко люти,усещам го като вкарвам джипа назад в гаража,вън не се усеща

                П.п не е пушек,по скоро сажди черни
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

                  Първоначално публикуван от dobryto Преглед на мнение
                  ...и извадихме бутало (и там добре).
                  Едно или всичките проверихте ?
                  Ако е само едно бих проверил всички ! Може да има счупен сегмент/и.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

                    Пред малко извадих щеката за маслото.Излизат и дим и капки.Какво може да е Счупени маслени сегменти ли?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

                      А доколкото дали е каран с "масло",то НИКОГА не е сипвано нищо друго освен нафта от бензилностанция

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

                        Когато сваляхме турбото с маистора забелязахме,че има малко спукано като на снимкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:turbo1.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5554809(снимката е от интернет но на мен е по същия начин като там дето е отбелязано с двете стрелки) ,но когато го занесох за проверката майстора ми каза,че не е от това пушенето и можело да кара още така.А дали наистина е така се питам сега след като вече всичко е сглобено ипак пуши

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

                          Първоначално публикуван от dobryto Преглед на мнение
                          Пред малко извадих щеката за маслото.Излизат и дим и капки.Какво може да е Счупени маслени сегменти ли?
                          Забелязал ли си да намалява маслото?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Забелязал ли си да намалява маслото?
                            Ами май намалява ,все още не мога да забележа защото е сглобен от няколко дни и почти не е каран,но по пътя на логиката би трябвало да го изгаря.В понеделник свалям главата пак(защото мисля че е от нея)и отива за софия да се провери(снима) и да се разбере дали е от нея.
                            А колега stankos само едно бутало извадих,защото като разглобих да извадя турбото и видях,че е мокро(ако може така да се каже)на единия цилиндър и съответно само това бутало разглобих.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пуши силно Галопер 2.5ТДИ 99

                              Изкарай маркуча от вентилацията на картера (от капака на клапаните към турбото) и го вкарай в тубичка. Покарай така събота и неделя, за да видиш какво става и после разглобявай ако трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X