Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да убием змия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да убием змия?

    Някой знае ли как човек без огнестрелно оръжие да убие змия (примерно само с нож)? Къде трябва да се намушка или удари за да умре максимално бързо и рискът за нас да е минимален?

    Поздрави,
    Илия

  • #2
    До: Как да убием змия?

    Моят отговор е в две части.

    1. У нас въобще не бива да се убива змия. На предполагаемо по-"населени" места си струва човек да внимава - с гледане, където преобладават камъни; с тояга - където има трева, тръни, драки и т.н. Като разбутваш растителността пред себе си, влечугите усещат и бягат.

    2. В случай, че все пак някъде се наложи. Ако е с тояга, трябва да е сурова, т.е. да има минимум гъвкавост. А пък тояга с удобно късо разклонение накрая ти позволява и да хванеш змията; натиск непосредствено зад главата я обездвижва (но, който иска да си играе така с ръце, нека го прави с водна змия). Ако е с камък, трябва да е по-голям. А с нож не бих пробвал, меч пък нямам.

    - - -

    Много са жилави. Когато змията спре да мърда това далеч не значи, че е убита. Но (поне у нас) не си струва и не е хубаво да се залавяш да я правиш на парчета. Най-добре е да си тръгнеш, вероятно след време и тя ще си тръгне по нейните си змийски работи.

    А що се отнася до кобри, мамби, гюрзи и други такива, от тях винаги съм се пазил по онзи изпитан метод, с който пингвините се пазят от белите мечки.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

    Коментар


    • #3
      До: Как да убием змия?

      Благодаря
      Изводът който се налага от само-себе си- ако нямаш АК-47, по-добре да не срещаш отровна и агресивна змия

      Коментар


      • #4
        До: Как да убием змия?

        аз съм го правил веднъж през живота си , миналата година. Товарех си филц в количката, за бетон. Тя ми лежеше в краката без да мърда много. пепелянка. Стана инстинктивно. С лопатата. Ако имах време да мисля, сигурно щях само да я изгоня. После мислих кво съм направил, сигурно е генетично заложено, незнам . Някаква ярост и студ в цялото тяло. И гнус. Сега просто повече си гледам в краката като работя на местото...
        мислил съм що не ме дразнят гущерите примерно, може би заради това, че имат крака

        Коментар


        • #5
          До: Как да убием змия?

          ако има възможност да се избегне , най-добре е да не се убива , но ако няма , може да се използва по-голям камък, многократно. ножа е неефективен поради дължината си. меч или сабя е добро , но колцина от нас се разхождат така екипирани

          Коментар


          • #6
            До: Как да убием змия?

            А защо е най-добре да не се убива?

            Коментар


            • #7
              До: Как да убием змия?

              поради няколко причини :
              1, защото самото убийство е кофти нещо , освен ако НЕ ГО чустваш така, всяко неестествено действие извършено от нас се отразява на биохимичните процеси в организма ни, по просто казано в библията - грях
              2. защото тоя сайт го четат най-различни хора

              и 3-то поне за мен , аз съм суеверен , а съм чел че змиите имат групов дух и убитата змия запечатва образа на убиеца и го препраща към посестримите си с молба за отмъщение

              Коментар


              • #8
                До: Как да убием змия?

                Това третото звучи гадничко...

                Коментар


                • #9
                  До: Как да убием змия?

                  Първоначално публикуван от loobian Преглед на мнение
                  А защо е най-добре да не се убива?
                  А защо да ги убиваме? Накратко казано защото змиите са част от природата и убиването им нанася пряка щета... а по-дълго можете да прочетете тук:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1830
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да убием змия?

                    гледал съм клипчета в нета ,един маняк със мачете направо и резна главицата ,и после я изядаха !!!

                    искам да ви питам всички змии ставата за ядене ?
                    не ми се вярва да са сички ама се пак да питам!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да убием змия?

                      Първоначално публикуван от loobian Преглед на мнение
                      А защо е най-добре да не се убива?
                      Ами ако си направите труда да ползвате търсачката отговора на вашия въпрос ще ви бъде даден а иначе ето още една причина да не се убиват изказан тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17149
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да убием змия?

                        Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                        ...
                        и 3-то поне за мен , аз съм суеверен , а съм чел че змиите имат групов дух и убитата змия запечатва образа на убиеца и го препраща към посестримите си с молба за отмъщение
                        А-а-а! Е това беше мнооого гадно После ще трябва или да избиеш всички змии или да не стъпваш извън асвалта

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да убием змия?

                          Змиите са доста полезни животинки. Ядат разните гадове дето им викаме вредители. Цялото суеверие срещу убиването на змии, паяци и други подобни според мен идва именно от това, че някой който е схващал колко полезни са всъщност е искал да наплаши гамените да не ги трепя. Че мрат трудно е факт. Миналото лято между Боснек и Чуйпетльово попаднах на леко попрегазен смок. Имаше и кръв около него даже. Спрях, слязох, пренесох го с една по-дълга пръчка до тревата. Навръщане спрях да видя какво става и вече даваше признаци на живот и пробваше да пълзи.

                          Понякога обаче наистина убийството е трудно да се избягне. Например, ако пепелянка заживее в двора ти из който щъка малкото дете... Тогава камъни, тояги или дори едни гумени ботуши и с пета по главата.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да убием змия?

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            А защо да ги убиваме? Накратко казано защото змиите са част от природата и убиването им нанася пряка щета... а по-дълго можете да прочетете тук:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1830

                            Съгласен съм... нямах предвид да ги убиваме ей така без причина, а само при опасност
                            Все пак- по-добре змията да ти замине от колкото аз...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да убием змия?

                              Първоначално публикуван от loobian Преглед на мнение
                              Съгласен съм... нямах предвид да ги убиваме ей така без причина, а само при опасност
                              Все пак- по-добре змията да ти замине от колкото аз...
                              Общо взето, трудно ми е да си представя в България ситуация тип "кой кого" между човек и змия.

                              Да речеш, че някоя анаконда те е награбила да те души, та да трябва да я утрепеш за да се спасиш, ама пусто още не се е чуло да има такива зверове по нашите земи ...

                              А ако случайно налетиш на някоя змия, най-вероятно и тя ще е достатъчно изплашена и ще е доволна, ако може да се разделите по живо по здраво. Т.е. не ми се вярва да тръгне да те преследва, за да те ухапе.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X