Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да убием змия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Как да убием змия?

    Ако не те застрашава остави я да си върви животинката. А и повярвайте ми, при среща с човека змията се страхува не по-малко от него. Съскането при тях означава 'не се приближавай, опасност'. Нека всеки да си върви по пътя и всичко ще бъде наред. АКО НА СВЕТА ИМАШЕ ПОВЕЧЕ ЛЮБОВ, ОТКОЛКОТО ОМРАЗА, ЩЕШЕ ДА ИМА МНОГО ПОВЕЧЕ ЖИВОТ, ОТКОЛКОТО СМЪРТ.
    Бъдете здрави!
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #77
      До: Как да убием змия?

      Няма смисъл да трепате животинките ,е и Аз като малък съм ги трепал ама тогава повече ме беше страх да не ме захапе .Някаде прочетох ,че нямало отровни змии в България поне да не убият човек ,това си е истина . Ако може по добре я посни да си отмине от колкото да я убиваш
      Поздрави
      [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]

      Коментар


      • #78
        От: До: Как да убием змия?

        Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
        гледал съм клипчета в нета ,един маняк със мачете направо и резна главицата ,и после я изядаха !!!

        искам да ви питам всички змии ставата за ядене ?
        не ми се вярва да са сички ама се пак да питам!!!
        Не всички змии се ядат.
        Ядлив е например смока,но честно казано змиите имат доста паразити и ако използваш грешни частни от тялото ( да режеш и печеш гьотере) може да си изпатиш доста макар че наподобяват вкус на риба могат да бъдат опасни.
        Между другото съм уловил около 10-15 смока но не съм ял защото обичам животните попринцип но съседа улови смок около 1.50 и си го хапнахме сладко сладко(така и така беше изпечен).

        Коментар


        • #79
          От: Как да убием змия?

          Тема със заглавие "Как да не убием змия" ще бъде много по интересна.
          Honda CRF 250 X
          Touareg 3.0 TDI

          Коментар


          • #80
            От: Как да убием змия?

            След такива изчерпателни отговори, (браво на дядо НИКИ и Zaarin, без да пренебрегвам другите), не мога да добавя нищо стойностно, мога само да черпя информация. аЗ съм отраснал до Дунав, там има много змии (безопасни). Татко винаги ни е учил че змия не се убива, дори и след като гклъвна пепелянка. Това е единственият път когато видях такава реакция от негова страна, по-късно ми обясни, че я е убил за да може да покаже с тояно какъв екземпляр се е сблъскал в болницата. Поука няма. Убивай змия единствено когато някой е пострадал от нея, или си заплашен пряко. Мое мнение.

            Коментар


            • #81
              От: До: Как да убием змия?

              и носи тежки (поне високи) обувки

              Коментар


              • #82
                От: До: Как да убием змия?

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                И освен това недейте мисли че змиите са някакви митични същества които са мълниеносни... Реалността е че нормалните човешки реакции са по-бързи от движение на змия.
                Съжалявам, но не съм съгласен с това... Рефлексите при змиите са много по-бързи. Говорим за реакции от типа едно към осем, десет... Според опита ми с ловенето на водни змии по брега на Дунав, дори и обикновените водни змии са много, много по-бързи от мен. Беше забавно да ловиш смочета с ръце, но резултата беше повече дупки по дланта и пръстите отколкото хванати смочета - освен, че нямаше какво да ги правиш след това, освен да ги пуснеш.

                За да не те ухапе здрава, будна змия има само две причини - или не иска, или все още е в полу-хибернация.

                Коментар


                • #83
                  От: Как да убием змия?

                  Чух по ТВ, че повечето змии са защитени видове в БГ. Беше по повод някакъв смок в центъра на София и паника до небето. Ако има някой запознат, да даде по-точна информация.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как да убием змия?

                    Скоростта, с която една змия реагира (а поради това, и стратегията, която възприема за самозащита) силно зависи от температурата. Добре напечена от слънцето змия е доста по-бърза от какъвто и да е бозайник (иначе нямаше да може да лови примерно мишки). Съответно и разчита на това. Вечер, в тревата, която бързо изстива, нещата за змията са по-различни и не случайно е склонна да излезе на напечени камъни или асфалт.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как да убием змия?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Скоростта, с която една змия реагира (а поради това, и стратегията, която възприема за самозащита) силно зависи от температурата. Добре напечена от слънцето змия е доста по-бърза от какъвто и да е бозайник (иначе нямаше да може да лови примерно мишки). Съответно и разчита на това. Вечер, в тревата, която бързо изстива, нещата за змията са по-различни и не случайно е склонна да излезе на напечени камъни или асфалт.
                      Що се отнася до бързината на загрята змия,то тя не е по-бърза от повечето бозайници. Змиите ловят мишки не защото са по-бързи, а защото ги ловят от засада или в дупките им. Змията е светкавично бъза само при изстрелване на предната част на тялото си, когато хапе. Има змии, които с такова движение улавят прелитаща наблизо птичка. Също така типът на обмяната на веществата на студенокръвните е такъв, че издръжливостта им във времето е малка и бързо се уморяват при по-енергични действия. Много по-бързо от бозайници и птици.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как да убием змия?

                        До сега съм имал няколко срещи със змии и смоци. Времето да разгледам от малко по-близо дали е смок или змия винаги е било съвсем кратко. Докато видиш... докато се приближиш и змията (смокът) се е шмугнала в близкия храст.
                        Последно видяхме усойница миналия уикенд докато се разхождахме около вилата в Стара планина. Около 40 см беше. Докато видя, че главата е по-голяма от тялото и не е смок, вече се беше шмугнала в тревата.
                        Вместо убиване бих препоръчал изселване - ако ти е в двора и не иска да си ходи доброволно. Напръскване с нещо смрадливо - газ или нафта би помогнало много. Едно животно е полезно, стига да не е агресивно и, разбира се, да не ти е в къщата.

                        за убиване - само в краен случай - мотика или лопата.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как да убием змия?

                          В България няма критично опасни змии, такива, че след ухапване да следва бърз фатален край... Много съм питал, понеже ме е страх... Човек има достатъчно време да изчака помощ и ако правилно е подходил да се погриже за ухапаното място до голяма степен има шансове за дълбоки старини...
                          Всички видове са защитени в България.
                          Ето и един любопитен разказ от друг форум:

                          Онзи ден спах със змия . Буквално . Всичко беше много напихтонено от дъждовете и до обяд изкарах на крака без никакво сядане . По пладне добитъка се позакроти и реших да се поопъна някъде . Избрах си един камък ,скаличка - равна от горе като площадка , а по средата малка цепнатина запълнена от вятъра с шума . Послах якето на уотърпрува , върху него другото и се поизлегнах , колкото маалко да почина . Задрямал съм пък направо и съм заспал. Стреснах се в съня си и се събудих . първо се услушах за звънците на стоката , тъкмо се разтръгваха . Станах взех тоягата ,метнах мешката , грабнах якетата и тя ми се просули между краката. Около 30 см пепелянка иначе бая дебелка за дължината си . Била е в цепнатината ,аз съм я покрил с якетата и съм я затиснал с тялото си. В първия момент малко ме по стресна , после и викам :
                          -Бре мам** ти за радиатор си мъ ползвала .
                          Тя обаче ни благодари ни се оплака , а побърза да се изнесе , явно компанията ми не и хареса .
                          Един познат по подобен начин беше седял върху змия . Тя била в кухината на дънер и след като станал и си взел дрехата ,тя побързала да напусне .
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как да убием змия?

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            До сега съм имал няколко срещи със змии и смоци. Времето да разгледам от малко по-близо дали е смок или змия винаги е било съвсем кратко. Докато видиш... докато се приближиш и змията (смокът) се е шмугнала в близкия храст.
                            Последно видяхме усойница миналия уикенд докато се разхождахме около вилата в Стара планина. Около 40 см беше. Докато видя, че главата е по-голяма от тялото и не е смок, вече се беше шмугнала в тревата.
                            Вместо убиване бих препоръчал изселване - ако ти е в двора и не иска да си ходи доброволно. Напръскване с нещо смрадливо - газ или нафта би помогнало много. Едно животно е полезно, стига да не е агресивно и, разбира се, да не ти е в къщата.

                            за убиване - само в краен случай - мотика или лопата.
                            Продава се специален препарат за прогонване на змии и влечуги. Понеже килограм е към 90 лева аз си купих малко и според инструкцията го поръсих покрай местата откъдето идват...Има ефект определено...Препарата определено има голямо количество камфор, защото мирише много. Купува се от селскостопанските аптеки. Продавача ми каза , че сярата върши същата работа...
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как да убием змия?

                              Преди няколко години имаше едно смоче в двора ми. Много ми харесваше, знам, че ако убиеш смок в къща носи много нещастие и въобще не му обръщах внимание. След време, започнах да му давам прясно мляко в кутия от маргарин ( ако щете вярвайте ). Така няколко месеца си го хранех и гледах като домашен любимец. На един рожден ден влязох в къщата да взема тортата, и като излязох смока беше пред мен и искаше да влезе в мазата, най-вероятно да яде мишки, но не можа защото бях точно пред мазата. Той започна да ми съска точно като змиите по Дискавъри , и само го хванах за главата и го закарах навътре в гората. Много съм против убиването на смоци ! Ако видиш пепелянка или усойница, убий я, ама смока или слепока какво ще ти направят ? Те вършат само добро .
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как да убием змия?

                                Стига бе, и тук ли ще пропагандирате за убиването на змии?.. Ами дайте да изтрепем и осите, и скорпионите, и пчелите, и стършелите, и всичката гад която има някаква отрова...
                                Какво като е отровна? Следва ли да я убивате само защото може ЕВЕНТУАЛНО да нанесе някакви поражения , при това временни. Изключвам алергичните хора, но те могат да умрат и от ухапване от оса например.
                                Оставете гадинките да си живеят, не се правете на Бог, не вие решавате кой кога да умре или живее. Отделно от това змиите са полезни животни(от наша гледна точка-ядат мишки), а и не нападат само защото им е кеф. Има внушено вярване, че за всяка убита змия ти се опрощава един грях-щото дявола се превърнал в змия за да изкуши Ева та и религията помага за това безумство.

                                Онзи ден колегите видяха един голямшък смок и скокнаха да го дирят да го убиват. Е, не го намериха де, и на моите въпроси защо искат да го убият единия отговори "Защото е змия", а друг "Защото така искам".
                                Не изпростявайте като тях.

                                Алекс-смоците също са змии, не ги дели, та да не ти се разсърдят...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X