Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да убием змия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как да убием змия?

    Как е възможно това ? Аз съм останал с впечатлението, че човекът като цяло е от доста мудните. Просто отдавна няма еволюционен стимул да е от бързите. А специално този навит на пружина мускул, наречен змия, може да се размаже на снимката. Вероятно много хора са се питали в продължение на 2-3 секунди "Абе тая ухапа ли ме ?", преди да се осъзнаят, преди да видят дупките и да дойде болката...
    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

    Коментар


    • #32
      До: Как да убием змия?

      Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
      Как е възможно това ? Аз съм останал с впечатлението, че човекът като цяло е от доста мудните. Просто отдавна няма еволюционен стимул да е от бързите. А специално този навит на пружина мускул, наречен змия, може да се размаже на снимката. Вероятно много хора са се питали в продължение на 2-3 секунди "Абе тая ухапа ли ме ?", преди да се осъзнаят, преди да видят дупките и да дойде болката...
      Че човек е по-бърз от змия можеш да разбереш най-добре като наблюдаваш някой ловец на змии. Стив Ъруин /бог да го прости/ го доказваше постоянно. Внимание и съответна реакция е ключът...

      Коментар


      • #33
        До: Как да убием змия?

        Ами тия животинчета дето са у нас хапят само при неизбежна самоотбрана. Не бива да се убиват, ако ти заживее на двора просто я хвани, не с ръце естествено, а с някаква лопата и пръчка, пъхни я в кофа с капак, затвори го отдалече, както се хващат водните например и си я премести, пусни някъде на някоя разходка, така и змията ще е добре, и двора ще ти е добре и ще дадеш добър пример на децата си. Нямам впечатление от чуждоземните ама нашите не са особено бързи. Или поне тези които аз съм наблюдавал.
        Щото най-лесно е с лопатата по главата, с камък, а пък ако щеш и с въздушната пушка, ама утре и моето дете ще прави така , а не искам да прави така за да има животни останали за неговото дете.

        Коментар


        • #34
          До: Как да убием змия?

          + 10!

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #35
            До: Как да убием змия?

            Змиите, както и всички останали влечуги имат една особенност - реагират светкавично на бързи движения, а може и въобще да не забележат бавните и плавни движения!
            Змиите също така са глухи, но усещат вибрации във въздуха и от земята с цялото си тяло, затова шумното и тромаво придвижване ни осигурява почти пълна липса на срещи с змии!
            Най-честите ухапвания от змии по нашия край са обикновенно при бране на нещо - грозде, боровинки, къпини! Пепелянките имат навика да се катерят по лозите и когато човек бръкне под листата да откъсне гроздак, става белята ако докосне змията, но най-често ако я стисне и и причини болка неволно! Подобни са случаите и при бране на боровинки или къпини!
            Аз лично няколко пъти съм стъпвал неволно току пред муцуната на усойница - набръчква се назад като пружина и не посяга да хапе! Като дете (1-ви клас бях) паднах в планината по корем върху жилаво храстче, в клоните на което се оказа че има усойница. Усетих студеното и тяло под корема си (бях гол до кръста), никога няма да забравя гадното чувство, видях я как ме докосна с муцуната и черното си езиче по бедрото, но се изниза без да ме ухапе! Родителите ми си изкараха акъла и ме съблекоха съвсем гол за да ме оглеждат сантиметър по сантиметър дали не съм ухапан, а аз не можех да кажа нищо защото просто бях загубил дар слово за около час. На инцидента присъстваше и един възрастен човек, добре известен по нашия край с уменията си да лови и дои отровни змии! Този човек хвана змията и потвърди че е усойница а и черната зигзаговидна линия по гърба е трудно да се сбърка. Змияра беше искренно учуден че не съм ухапан и каза че най-вероятно това се дължи на това че до момента нито аз нито родителите ми сме убивали змии. Също така ни посъветва никога да не убиваме змии и занапред. Не съм особенно суеверен човек но спазвам тази заръка до ден днешен, а иначе ме е страх от змии, а и изпитвам известна доза отвращение към тях!
            Няма друго вредно животно на Земята освен човека!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #36
              До: Как да убием змия?

              Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
              Че човек е по-бърз от змия можеш да разбереш най-добре като наблюдаваш някой ловец на змии. Стив Ъруин /бог да го прости/ го доказваше постоянно. Внимание и съответна реакция е ключът...
              А, това е друго. Елементът на изненадата е печелил много битки, но не защото победената армия е била "по-бавна" Издебваш - хващаш. Кое животно е неуловимо за човека, при определени обстоятелства ? Ама ако инициативата е у змията и тя реши да ти посегне (пък ти си й в периметъра), тогава не знам къв ще да е тоя рефлекс дето трябва да го извадиш... Тя отдавна вече ще е на безопасно разстояние, когато ти все още ще се питаш "Е па ся кво стана ?..." И чак после зрението ти ще се замъгли
              Ловците на змии си имат пинизи и човешка хитрост, те не се "надбягват" 1:1 с животните при равни условия, нали ?
              Не знам що възприемате тоя муден, хранещ се с чипс разглезен пудел, т.нар. човек, като нещо бързо и мълниеносно. Почти май няма животно, което по съответните си характеристики да е с по-кофти рефлекси. В природата това е въпрос на оцеляване. Пък на тебе и да ти вкара един шамар жената, животът ти няма да свърши ))
              А поредното доказателство за всичко това се крие и в собствените ти думи. Ако ми разрешиш да те цитирам:
              "Стив Ъруин /бог да го прости/..."
              Оня скат се е подразнил нещо. Но нищо лично...
              Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

              Коментар


              • #37
                До: Как да убием змия?

                Първоначално публикуван от loobian Преглед на мнение
                Някой знае ли как човек без огнестрелно оръжие да убие змия (примерно само с нож)? Къде трябва да се намушка или удари за да умре максимално бързо и рискът за нас да е минимален?

                Поздрави,
                Илия
                ako ти дойде в къщата може и с бомба да я убиеш.Аз лично мисля ,че след това ще си промениш мнението за змиите.
                ПАВКО
                0888802068

                Коментар


                • #38
                  До: Как да убием змия?

                  Добре де, ами какво правиш ако намериш гнездо на змии в двора си, десетина змийчета и голямата змия и имаш малко дете? само мисълта, че ако им хареса там съвсем скоро могат да станат стотици не е ли стряскаща? В този случай какво правим, гледаме си ги като домашни любимци, живеем в страх или започваме изтребването на тварите.

                  Проблемът всъщност наистина съществува, мой познат е открил гнездото на селото си това лято-от тогава не е стъпил там от страх, че вече може да са много и навсякъде, как се постъпва в такива случаи?
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #39
                    До: Как да убием змия?

                    Ами какво да ти кажа, пак бих се опитал да ги местя, защото и да ги трепя (с което принципно не съм съгласен) пак може да пропусна някоя или някоя да се засели. Разликата между трепането и местенето е една доза риск че нещо може да те ухапе и тогава си има ядове. Но ако човек не е сигурен в себе си, мисля че може да се намери някой специалист които срещу определена сума пари да свърши работата. Е да ще се раздели с едни пари ама ще е направил едно добро (според мен ) дело.
                    А колкото до страх то винаги има, тои ни прави хора, ама мен например повече ме е страх да не ме охапе бездомно куче болно от нещо отколкото змия, и въпреки всичко не трепя бездомните кучета. Абе като се гледам май съм "мека Мария" , ама не бих изтрепал "тварите"

                    Коментар


                    • #40
                      До: Как да убием змия?

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Но ако човек не е сигурен в себе си, мисля че може да се намери някой специалист които срещу определена сума пари да свърши работата. Е да ще се раздели с едни пари ама ще е направил едно добро (според мен ) дело.
                      Ако е цяло гнездо, месенето от специалист ще е по-надежно от избиването им собственоръчно! Така, че парите не са на вятъра!
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Как да убием змия?

                        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                        Добре де, ами какво правиш ако намериш гнездо на змии в двора си, десетина змийчета и голямата змия и имаш малко дете? само мисълта, че ако им хареса там съвсем скоро могат да станат стотици не е ли стряскаща? В този случай какво правим, гледаме си ги като домашни любимци, живеем в страх или започваме изтребването на тварите.

                        Проблемът всъщност наистина съществува, мой познат е открил гнездото на селото си това лято-от тогава не е стъпил там от страх, че вече може да са много и навсякъде, как се постъпва в такива случаи?
                        Пепи намирате таралежи, запушвате дъпките в оградата и ги храните за да не им стане скучно и да избягат, гаранция поколенията змии са ликвидирани вовеки...

                        Впрочем ако не знаете, това е начина по Бай Тошово време с който са изчистили курорта Албена от змии, с няколко камиона таралежи...

                        Аз съм живял години на Албена и змия не съм виждал, както и таралеж, факта си е факт.

                        Позрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Как да убием змия?

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Пепи намирате таралежи, запушвате дъпките в оградата и ги храните за да не им стане скучно и да избягат, гаранция поколенията змии са ликвидирани вовеки...

                          Впрочем ако не знаете, това е начина по Бай Тошово време с който са изчистили курорта Албена от змии, с няколко камиона таралежи...

                          Аз съм живял години на Албена и змия не съм виждал, както и таралеж, факта си е факт.

                          Позрави,
                          Филмчето "Умно село" гледал ли си? Не е фантастика. На Албена бая са тъпкали с фадромите докато се отърват след това от таралежите. А да пускаш такива в двор из който тичат малки деца... хъм... змиите поне са страхливи и гледат да се скрият като стане лудница... таралежите се свиват на кълбо и щръкват бодли на всякъде... Е, всеки сам си преценява риска...
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Как да убием змия?

                            Много полезна тема, чак сега я виждам.Няколко пъти съм срещал змии в гората ама
                            ме е страх и ги обикалям.Можех да ги убия с лопата или мотика защото бяха около
                            вилата, но нямаше смисъл.Вилата ми е на 5км от нас и всеки ден ходя да храня
                            котарак и голямо куче.Една от причините да си взема котарак(освен че обичам животните) е да няма змии в къщата-мишки,паяци и гущери не ме притесняват.Хората
                            чиито имоти са на далече и ходят там един-два пъти годишно не знам как ще се
                            справят ако намерят змииско гнездо.Гражданска защита се оправя с гнезда на оси и
                            пчели по къщите, но за змии не съм чувал.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Как да убием змия?

                              На Силистар набождах с нож жаби и храних с тях една пепелянка - прекрасен екземпляр, която всеки ден около 18.00 часа се изтягаше на пътеката към плажа и си лежеше. Както и предупреждавах тези, които минават от там да я прескачат. Друго място за минаване нямаше, та за това. Никакви грижи.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Как да убием змия?



                                А защо трябва да избиваме змиите?


                                Те са животни като всички останали. Още повече, че змиите( поне в Бг.) не нападат ако не бъдат предизвикани или изненадани( например ако при среща със змия не и оставиш възможност накъде да избяга). Опита ми с тези обитатели на дивата природа, мога да кажа следното:
                                При среща с змия, просто спираш и я изчакваш да се изнесе на някъде(ако е на пътечка). Не един път съм срещал змии из високата част на БГ. планините и винаги тази тактика е вършела работа.

                                Отровата на змиите срещащи се из нашия регион обикновенно стига да умори някой гризач, но не и за здрав човек. Обикновенно проблемите при ухапване идват от инфекциите и алергичния шок.

                                И....
                                Моля някой от хората обсъждащи тактиките за змииското унищожение
                                да ми даде смислен отговор на въпроса защо изобщо трябва да се убиват диви (а и не само) животни без причина?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X