Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да убием змия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как да убием змия?

    До сега четох темата към която Венци даде линк...
    Стигам до извода, че ако срещнеш змия (в България) наистина е най-добре просто да я оставиш и да се отдалечиш от нея.

    Само едно не ми е ясно, понеже не съм имал такива контакти:
    Значи, примерно ходя си аз из гората и хоп- змия. Та- трябва ли първо да я изплаша за да види, че съм страшен, или директно да си тръгна? Че си мисля, ако директно реша да сменя посоката, змията може да реши, че съм някой страхливец и да ме нападне...или няма такава песен?

    Коментар


    • #17
      До: Как да убием змия?

      Ако се разхождаш из природата е малко вероятно да видиш змя. Умея да се крият. Можеш да минеш на сантиметри и да не го разбереш. Ако все пак я видиш и е от нашенските отровни змии нормалната й реакция е щом разбере, че е открита да побегне. Обикновено стига само да я погледаш десетина секунди. Ако не схваща намека вземи някоя клонка или малко камъче и го хвърли някъде около нея. Вече със сигурност ще побегне. Държи ли се агресивно значи най-вероятно е смок. Той не е отровен. Въобще няма работа да те хапе и само се зъби. това не заначи, че е добра идея да го хващаш с ръка де, но действаш по същия начин със сплашването или просто да го отместиш с по-дълга пръчка. Всичко това само, ако седи на пътеката по която искаш да минеш. Ако не мърда и имаш възможност да заобиколиш направи го. Тукашните са прекалено малки, за да те изядат и нямат никакъв интерес да те преследват и нападат. Общо взето забележеш ли змята вероятноста срещата да стане с ухапване клони към нула. Всички ухапани или са си го търсели цакачайки се с нея или не са я забелязали. Примерно са я настъпили. Дори и тогава тя пак предпочита да избяга, ако може, отколкото да хапе. Или пък са я хванали неволно с ръка или бръкнали в дупката в която се крие.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: Как да убием змия?

        Първоначално публикуван от loobian Преглед на мнение
        А защо е най-добре да не се убива?
        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Змиите са доста полезни животинки. Ядат разните гадове дето им викаме вредители. Цялото суеверие срещу убиването на змии, паяци и други подобни според мен идва именно от това, че някой който е схващал колко полезни са всъщност е искал да наплаши гамените да не ги трепя. Че мрат трудно е факт. Миналото лято между Боснек и Чуйпетльово попаднах на леко попрегазен смок. Имаше и кръв около него даже. Спрях, слязох, пренесох го с една по-дълга пръчка до тревата. Навръщане спрях да видя какво става и вече даваше признаци на живот и пробваше да пълзи.

        Понякога обаче наистина убийството е трудно да се избягне. Например, ако пепелянка заживее в двора ти из който щъка малкото дете... Тогава камъни, тояги или дори едни гумени ботуши и с пета по главата.
        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        А защо да ги убиваме? Накратко казано защото змиите са част от природата и убиването им нанася пряка щета... а по-дълго можете да прочетете тук:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1830
        ето още малко в потвърждение на казаното по-горе:







        Първоначално публикуван от loobian Преглед на мнение
        До сега четох темата към която Венци даде линк...
        Стигам до извода, че ако срещнеш змия (в България) наистина е най-добре просто да я оставиш и да се отдалечиш от нея.

        Само едно не ми е ясно, понеже не съм имал такива контакти:
        Значи, примерно ходя си аз из гората и хоп- змия. Та- трябва ли първо да я изплаша за да види, че съм страшен, или директно да си тръгна? Че си мисля, ако директно реша да сменя посоката, змията може да реши, че съм някой страхливец и да ме нападне...или няма такава песен?

        Няма такава опасност, вЕрвай ми

        Ето тука http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=11998
        също се поскарахме на тема за/против змиеубийството

        Мене ако питаш, като се разхождаш по горите си гледай добре в краката, стъпвай по-тежичко, вдигай шум и си носи една тояжка - в случай, че змията е сляпа и глуха и не те е забелязала и избягала, ще можеш да я разкараш от пътя си с тояжката, без да я убиваш, разбира се.

        Коментар


        • #19
          До: Как да убием змия?

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Ако се разхождаш из природата е малко вероятно да видиш змя. Умея да се крият. Можеш да минеш на сантиметри и да не го разбереш. Ако все пак я видиш и е от нашенските отровни змии нормалната й реакция е щом разбере, че е открита да побегне. Обикновено стига само да я погледаш десетина секунди. Ако не схваща намека вземи някоя клонка или малко камъче и го хвърли някъде около нея. Вече със сигурност ще побегне. Държи ли се агресивно значи най-вероятно е смок. Той не е отровен. Въобще няма работа да те хапе и само се зъби. това не заначи, че е добра идея да го хващаш с ръка де, но действаш по същия начин със сплашването или просто да го отместиш с по-дълга пръчка. Всичко това само, ако седи на пътеката по която искаш да минеш. Ако не мърда и имаш възможност да заобиколиш направи го. Тукашните са прекалено малки, за да те изядат и нямат никакъв интерес да те преследват и нападат. Общо взето забележеш ли змята вероятноста срещата да стане с ухапване клони към нула. Всички ухапани или са си го търсели цакачайки се с нея или не са я забелязали. Примерно са я настъпили. Дори и тогава тя пак предпочита да избяга, ако може, отколкото да хапе. Или пък са я хванали неволно с ръка или бръкнали в дупката в която се крие.
          +1

          Коментар


          • #20
            До: Как да убием змия?

            Благодаря на всички за отговорите

            Коментар


            • #21
              До: Как да убием змия?

              А що се отнася до кобри, мамби, гюрзи и други такива, от тях винаги съм се пазил по онзи изпитан метод, с който пингвините се пазят от белите мечки.
              Туй добре ама мамбата се движи със скорост по-голяма от на човек...

              искам да ви питам всички змии ставата за ядене ?
              не ми се вярва да са сички ама се пак да питам!!!
              Човекът е най-глоемият звяр - яде почти всичко...

              Коментар


              • #22
                До: Как да убием змия?

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Общо взето, трудно ми е да си представя в България ситуация тип "кой кого" между човек и змия.

                Да речеш, че някоя анаконда те е награбила да те души, та да трябва да я утрепеш за да се спасиш, ама пусто още не се е чуло да има такива зверове по нашите земи ...

                А ако случайно налетиш на някоя змия, най-вероятно и тя ще е достатъчно изплашена и ще е доволна, ако може да се разделите по живо по здраво. Т.е. не ми се вярва да тръгне да те преследва, за да те ухапе.
                +1
                Опасноста настпва когато те ухапе. По добре да развием темата в посока например: Как да постъпим след ухапване?
                За мен не е нормално, просто да срещнеш влечуго и да го утрепеш!
                VARADERO SD2

                Коментар


                • #23
                  До: Как да убием змия?

                  Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                  +1
                  Опасноста настпва когато те ухапе. По добре да развием темата в посока например: Как да постъпим след ухапване?
                  За мен не е нормално, просто да срещнеш влечуго и да го утрепеш!
                  Разбира се, визирам видовете срещани в България!
                  В Австралия не е рядкост, в парковете на големите градове да се срещне BrownSnake. Изключително отровна и бърза змия, от която /по указания на властите/ е най-добре просто да избягаш.
                  http://www.australianfauna.com/brownsnake.php
                  VARADERO SD2

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да убием змия?

                    Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                    +1
                    Опасноста настпва когато те ухапе. По добре да развием темата в посока например: Как да постъпим след ухапване?
                    За мен не е нормално, просто да срещнеш влечуго и да го утрепеш!

                    Съгласен съм...а що се отнася за "как да постъпим след ухапване" видях, че доста вече се е изписало по въпроса...може би няма смисъл да се нищи отново

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да убием змия?

                      Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                      Туй добре ама мамбата се движи със скорост по-голяма от на човек...
                      Е, и?! Тактиката на пингвините срещу белите мечки е, че те просто живеят на отсрещния полюс, оставяйки цяло земно кълбо за преграда .
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да убием змия?

                        Относно заглавието-ПАС.
                        Служил съм в еди каква си част в Казалкум -Каракум .Пустиня.По старите от по младите знаят какво и колко имаше там.Далечната 1986 година.130 км по бетонов път за вода с ЗИЛ131 ,който на връщане го нямаше /пътя/от пясък .Вечерта наплашен от змии, спях на водоноската на ЗИЛА отгоре .Сутрин се събуждах с 20-50 змии върху шинела с който съм се завил и в момента,в който се изправех ,всеки по пътя си .Змията нали ви е ясно каква е /Vipera lebetina/-или просто гюрза .Така в период от 184 дена .Та се свиква с всичко.Дори и с жена.
                        B+

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как да убием змия?

                          Здравей!

                          Много ме заинтригува. От това, което съм чел и чувал за гюрзите, излиза, че са твърде опасни. Нещо като кобри в средноазиатско изпълнение.

                          А може би сутрин все още са студени и нямат бодрост и настроение за убийства...

                          Така или иначе, защо не разкажеш повече за тези създания.

                          Поздрави!
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как да убием змия?

                            Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                            аз съм го правил веднъж през живота си , миналата година. Товарех си филц в количката, за бетон. Тя ми лежеше в краката без да мърда много. пепелянка. Стана инстинктивно. С лопатата. Ако имах време да мисля, сигурно щях само да я изгоня. После мислих кво съм направил, сигурно е генетично заложено, незнам . Някаква ярост и студ в цялото тяло. И гнус. Сега просто повече си гледам в краката като работя на местото...
                            мислил съм що не ме дразнят гущерите примерно, може би заради това, че имат крака

                            адаш ти направо трябва да почиташ тези животинки след тази случка ,а не даги убиваш .
                            пепелянката по принцип ,ако нея закачаш и тя няма дате закачи,но тиси извадил голям късмет ,защото неината реакция спрямо твоята е 1към100. ако бягаш и минешпрез нея щете ухапе по двата крака.
                            boko
                            Jeeep---KIA
                            https://www.facebook.com/autoboko/

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как да убием змия?

                              Единствената допустима причина да бъде убита змията е ако не сме я забелязали и тя ни е ухапала.

                              Убийството в този случай не е "акт на отмъщение" и бих го препоръчал единствено по медицински причини - за да можем да покажем на доктора каква е змията (или смока).

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как да убием змия?

                                И освен това недейте мисли че змиите са някакви митични същества които са мълниеносни... Реалността е че нормалните човешки реакции са по-бързи от движение на змия.
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X