Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Внимавайте с евтините китайски акумулатори 18650...

    Пост от фишките - човека разглобил батерията, а какво да види... болт 8мм, малко акумулаторче (предполагаеми 300ма/ч) и всичкото това недоразумение ...напълнено със сух цимент (дори са спестили от вода за затягане...)

    http://fishki.net/1289494-zamechatel...muljatory.html





    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Това е защита на батерията,ако окъси,да не гръмне както би станало с такава без цимент и болт !На снимката има две батерии,само един болт ли са сложили
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        На снимката има две батерии,само един болт ли са сложили
        Дясната още не е отворена.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Вътрешността на истинската батерия (под фолиото) трябва да изглежда така:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:panasonic-18650-3400-mah-li-ion-high-capacity.jpg
Прегледи:1
Размер:29.9 КБ
ID:5603266

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Е те тва ми го подариха миналата седмица

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000550.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5604355

            китайче отсекъде ама па ме кефи как свети!Аз живея на 9-ия етаж и кат светна от горе - паркинга става кат ден,петното де!И батериите за сега са си заредени,при положение че една седмица си седи в кутията.Демек не ги яде.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000552.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5604365

            те му и батерийката.Две са де!
            Та така,като за подарък ми е екстра!Ще го пробвам на село че там тъмнината е по натурална.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Смени си батериите и ще го видиш в още по добра светлина
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Той е с две успоредно, мога да ги вържа последователно , стария драйвер явно е имал възможност да намаля и да повишава напрежението .
                и аз гледам какви има и какво разправят за тях, та ето какво съм намерил до сега и може да е полезно: тези батерии(li ion) се разреждат до около 3 v и това е препоръчителния начин за разреждане(shallow), прекалено разреждане (deep discharge) e вредно и поврежда батериите.

                Капацитета се мери между това минимално напрежение и максималното ( 4.2v ).

                За да се предпазят се слага защита на края на батерията и с нея от 65мм става около 70 мм. Препоръчват за повечето случаи да се ползва батерии със защитa (protected). Такива батерии са около $2 повече но изкарват по дълго понеже се ползват правилно. Тази защита се бърка при последователно свързване за това препоръчват фенерчета с една батерия или няколко паралелно.

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Аз па да се изфукам че се сдобих с това:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116201463505PM93718.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5620916

                  След набързо сравнение в магазина с Olight R20 seeker го предпочетох заради малко по-голямото петно. Всичко останало в Olight-а ми хареса повече, обаче. И двата са зареждаеми от USB, съответно със специални батерии за целта, но могат да работят и с 18650.

                  Гадта свети! При пълен мрак ако трабва да гледам на близо, от 4-те степени е безсмислено да се ползват повече от първите 2.

                  А понеже горното е за жената, за мен си поръчах това:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1828101-7.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5620923

                  Същия диод, но с 26650 обикновена батерия. + nitecore i2 зареждачка.

                  Та скоро ще има пряко сравнение между "...fire", и нещо по-марково. Реално разликата в цената е около 2 пъти. Има и по-евтинко, ама исках да е с голямата батерия.

                  XM-L2 е актуалния диод от последно поколение за фенери на Cree към момента. Дава 20% повече при същата консумация. Което означава и по-малко греене, пак за същата консумация. Има го масово насам-натам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Не си за тая тема спамер такъв.

                    Р20 викаш а,само ме насъсквате значи.......
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Не си за тая тема спамер такъв.

                      Р20 викаш а,само ме насъсквате значи.......
                      R40 e като за теб. лигите ми течаха, ама просто е безсмислена инвестиция за мен. Ползвам фенер 2 пъти в годината.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        А фенерите, които си купил колко струват?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Fenix-a e 145лв. Другия е 40 долара. И общо взето единствения не-марков с XM-L2 диод и 26650 батерия. Има и един Skilhunt за 65 долара, че даже си и зарежда батерията, ама се въздържах.

                          UniqueFire LF-1402 е модела на не-марковия.

                          Convoy S2+ ми се вижда не лош ефтинджос с 18650 батерия и пак с тоя диод. Имя ги по китайските сайтове. С 18650 има значително по-голям избор.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Аз след една случка с лодка в бяло море си взех такова:
                            http://www.aliexpress.com/snapshot/6264679433.html
                            Излезе читаво, пробвах го в нощен преход и наистина на най-силната степен не става да си светиш пред теб, понеже преставаш да виждаш наоколо .
                            Уплътнено е много добре и не вярвам да влезе вода при гмуркане .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Това е с XM-L. Аз исках с XM-L2.

                              Иначе, с XM-L2 има подобно на твоето в ебай УК за 23 лири.

                              Не вярвам да може да свети дълго на 2000 лумена, обаче. Ще прегрее. Иначе под вода няма да има никакви грижи да свети колкото си иска. То същото се отнася о за Fenix-а, дето купих. Даже след минута светене на максимум е доволно топъл отпред.
                              Последно редактирано от sparkybg; 04-11-14, 12:57.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Да и такъв ще си поръчам, но с 2х26650 и 3хL2 .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X