Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4 '96г.1998 куб бензин -загуба на мощност в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rav4 '96г.1998 куб бензин -загуба на мощност в движение

    Здравейте,

    колата е Rav 4 96 г. бензин. Притежавам я от 7 години и я обслужвам редовно.

    Проблема в момента е, че когато загрее и е в движение - започва да губи мощност и да гасне (хълца, придърпва).

    Ще започна с малко история , защото се натрупаха проблемите и вече не знам кой от къде идва.

    1. Преди 28 дни съпругата ми карала детето на ДГ и както се движела на кръстовището на МОЛ Парадайз - колата изгрухтяла, изгаснала, тока изчезнал и се заключила автоматично (централно заключване с аларма). При опит за заплаване - не успявала да завърти дори - т.е. умрял акумулатор. Никакъв ток.

    ОК - смених акумулатор-а.

    2. На следващия ден в движение започнала да губи мощност и да прихлъцва. когато съпругата ми паркирала алармата започнала да включва и изключва сама (без да се натиска никакво копче и още докато хората са в колата).
    В някакъв момент се отключила и хората излязли. Колата е била заключена с ключа директно , защото при опит да се заключи с алармата - тц - пак включи изключи поне 1 минута , докато се изключи.

    Отидох на диагностик, който ресетнал алармата - защото от спирането на тока изглежда се объркала нещо.
    Понастроил и клапани или нещо друго - заради заглъхването и прихъркването в движение.

    3. След 10 дни в които беше в покой заради празниците след НГ пак влезе в употреба. В движение на ниски обороти започна да ми прави впечатление, че леко придърпва. После започна и да "глъхне " пак при ниски обороти и след като е позагряла. Усеща се че няма мощност, не е "пъргава".

    Консултирах се с диагностика - реших да сменя масло и филтри - така или иначе им беше дошло времето - горивен , маслен. въздушен.... ( за горивния майстора каза че е бил пълен с кал).
    Диагностика пак дошъл прегледал и понастроил нещо.

    След потегляне на колата съпругата ми каза че била като нова т.е. "мощна", " пъргава" и общо взето както преди.

    4. След изминаване на 10 км на път за вкъщи и позагряла започнала да "грухти" , да гасне и направо едва успяла да се придвижи до ненатоварено място където да спре.

    Диагностика пак дошъл човека и след като я прегледал за пореден път казал че вероятно има проблем с компютъра и трябва да се закара в Тойота Сервиз и там да се провери точно от къде идва проблема. Той имал подобен проблем и преди с една Тойота Карина.
    Сега аз не знам от къде може да се появи този проблем в колата. И се надявам на вас - ако някой има опит сподобен проблем ( ако съм описал що годе ясно ситуацията) да посъветва какво да правим.

    Така или иначе в понеделник ще се закара колата в Тойота, но се надявам да имам поне някакво предположение колко може да ми струва ремонта на този дефект ( който де факто още не е изяснен точно какъв е - компютър ли , проблем заради горивото ли е, някакви части по двигателя ли ? - не знам ... ).

    Моля за информация и насоки какво да предприемем.

    Благодаря предварително и лека вечер.

  • #2
    От: Rav4 '96г.1998 куб бензин -загуба на мощност в движение

    Това ми отговори един колега
    МОже ли някой да ми каже къде се намира отзи температурен датчик, някакъв негов PArt N, и как може да се свали, закачи - за да тествам решението което ми предлага колегата.
    "Колега ,карам същото равче 98г описаниа проблем от теб отговаря на 90% на моя проблем който имах преди време.При мен излезе топлинния датчик, беше заминал ,но не записваше грешки и където и да я закарах не можеха да открият проблема.Колата в сервизите работеше перфектно ,тръгнех ли си едвам се пребирах.Как открих проблема ,просто го разкачих от буксата и така карах 7дни докато дойде новия,поръчан от тмауто за скромната сума 140лв.Единствения проблем беше сутрин не можеше да запали и тогава само го закачах да запали и после разкачах,и така цял ден каране до сутринта.Успех и дано това е проблема елементарно и не много скъпо и дори смяната му е проста работа. "
    Последно редактирано от krasram; 12-01-14, 10:47.

    Коментар


    • #3
      От: Rav4 '96г.1998 куб бензин -загуба на мощност в движение

      Като за начало пробвай с откачането му, както ти е написал човека. Може да я загрееш първо и при проява на проблема, да откачиш буксата.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X