Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с турбокомпресор на двигател 1HD-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с турбокомпресор на двигател 1HD-T

    Здравейте,

    От определено време насам забелязвам, че сутрин при стартиране двигателя на тойотата пуши синкав дим който след като позагрее малко изчезва.

    След визуален оглед ми направи впечатление, че има омасляване около смукателния колектор. Отвих капачката за наливане на масло за да проверя да не би да има много картени газове но всички изглежда нормално, затова набедих да не се е замърсил отдушника за картерните газове и да вкарва масло в смукателния тръбопровод. Днес свалих капака на клапаните за да проверя да не се е запучил отдушника и да го изчистя, но след демонтажа видях, че няма възможност за почистване и монтирах обратно.

    След тест в движение ми направи впечатление, че при ускорение около 2500 - 3000 също се вижда синкаво сив дим. замислям се дали проблема не е в турбото. Преди около 2000 километра смених масло и след като го проверих ми прави впечатление , че е паднало под максимума с около 5 милиметра.

    Дали диагнозата е в правилна посока, и може ли някой да ми препоръча сервиз за ремонт на турбокомпресори?
    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

  • #2
    От: Проблем с турбокомпресор на двигател 1HD-T

    Та си мислиш , че при стартиране турбото се развърта до степен да набута масло?.
    Лесно упражнение: Откачва се въздуховода от смукателния колектор и се проверява за наличие на МНОГО масло. Без да се монтира се стартира мотора. И се следи как пуши и докога. После споделяш и ...така
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с турбокомпресор на двигател 1HD-T

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Та си мислиш , че при стартиране турбото се развърта до степен да набута масло?.
      Лесно упражнение: Откачва се въздуховода от смукателния колектор и се проверява за наличие на МНОГО масло. Без да се монтира се стартира мотора. И се следи как пуши и докога. После споделяш и ...така
      Днес свалих тръбата между турбото и смукателния колектор. Видя ми, че е доста омаслено. След като запалих на студено, синия дим го нямаше но пък от страната на турбото ми се вида, че има много масло. Ще трябва да демонтирам турбото и да го пращам за ремонт, сигурно семерингрите му са започнали да изпускат.

      Някой може ли да ми препоръча, къде може да го ремонтират?
      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X