Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна метеостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашна метеостанция

    Преди много години си купих термометър за вътрешна и външна температура с радио връзка. Струваше 70-80 лв. Оказа се, че не е верен, или по-точно, че е верен само за температури около 17-25С /това за външния датчик/ 2 пъти гаранционно го връщах в сервиз и най-накрая ми отговориха, че понеже не е указан клас на точност изделието като работи макар и неверно всичко било ОК!
    По-късно си купих от голяма верига магазини друг такъв боклук, който не лъже, но работи когато си пожелае, т.е. не винаги има връзка с външния датчик. Иначе е "джджан" има фазите на луната, влагомер, часовник, будилник, някаква джаджа, която ти казва какво ще е времето /нея не я гледам, че на врачки не вярвам/.

    Посъветвайте ме какъв уред да си взема /марка, модел/, да е надежден и точен, че ми е много удобно преди излизане от къщи да погледна за ориентация температурата навън.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Домашна метеостанция

    Аз имам "HAMA", но без външен датчик. Много точно показва час,температура, влагата и налягането.С една батерия изкарва повече от година. Но имат и с външен датчик по сложни, да речем нещо такова :

    http://hama-bg.com/bg/product-view/12441.html

    Коментар


    • #3
      От: Домашна метеостанция

      Ако е само за температурата - прост външен термометър.
      Иначе един електронен с външен датчик от лидъл работи у дома вече 4 години, даже показва вярно, часовникът му обаче лъже яко.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Домашна метеостанция

        Това заглеждам от известно време, но е прекалено професионално (скъпо) според мен за домашни нужди.
        stringmeteo.com/stations/sell.php

        TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
        www.kamino92.com

        Коментар


        • #5
          От: Домашна метеостанция

          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          Аз имам "HAMA", но без външен датчик. Много точно показва час,температура, влагата и налягането.С една батерия изкарва повече от година. Но имат и с външен датчик по сложни, да речем нещо такова :

          http://hama-bg.com/bg/product-view/12441.html
          Точно "HAMA" но с външен датчик е моя стария, който още работи, но не мери вярно е моя първия. Не е модела от линка, а доста по-стар. При -20С /датчика във фризер/ показва - 13.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Домашна метеостанция

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Преди много години си купих термометър за вътрешна и външна температура с радио връзка. Струваше 70-80 лв. Оказа се, че не е верен, или по-точно, че е верен само за температури около 17-25С /това за външния датчик/ 2 пъти гаранционно го връщах в сервиз и най-накрая ми отговориха, че понеже не е указан клас на точност изделието като работи макар и неверно всичко било ОК!
            По-късно си купих от голяма верига магазини друг такъв боклук, който не лъже, но работи когато си пожелае, т.е. не винаги има връзка с външния датчик. Иначе е "джджан" има фазите на луната, влагомер, часовник, будилник, някаква джаджа, която ти казва какво ще е времето /нея не я гледам, че на врачки не вярвам/.

            Посъветвайте ме какъв уред да си взема /марка, модел/, да е надежден и точен, че ми е много удобно преди излизане от къщи да погледна за ориентация температурата навън.
            Не знам как оценявате че не мери вярно един термометър?
            Има голямо значение за показанията в зависимост от влажността на въздуха ако не са взети специални мерки, които пък водят до друг проблем инертност.

            Коментар


            • #7
              От: Домашна метеостанция

              Здравейте,само да отбележа,че при мен става въпрос за цяла система за отопление на viessmann,която има вътрешен и външен датчик и отчита безкомпромисно.Предполагам,че може да се закупи и отделно,като управление,и да служи само за контрол на вътрешна и външна температура!Нищо не пречи да се провери!Предполагам,че ще има солена цена!Дано съм бил полезен!Поздрави!http://www.viessmann.bg/content/dam/...lungen_jpg.jpg

              Коментар


              • #8
                От: Домашна метеостанция

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                ...При -20С /датчика във фризер/ показва - 13.
                Оппалааа..
                Ами комуникацията межу датчика и метеостанцията е по радиоканал...
                Пък фризера е малко метален, нали?

                Не бива да очакваш коректни показания, дори никакви показания не бива да има.

                В къщи ползвам една съвършено безименна такава измишльотина - работи си верно, пущината..

                Коментар


                • #9
                  От: Домашна метеостанция

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Оппалааа..
                  Ами комуникацията межу датчика и метеостанцията е по радиоканал...
                  Пък фризера е малко метален, нали?

                  Не бива да очакваш коректни показания, дори никакви показания не бива да има.

                  В къщи ползвам една съвършено безименна такава измишльотина - работи си верно, пущината..
                  През фризера си преминава. А ако не получи до 1 мин. сигнал вместо цифрите за градуси показва 2 хоризонтални чертички.

                  А не ми е ясно 1 и съща температура измерена със спиртен термометър и с този дистанционния защо трябва да се различава при различна влажност. Тука не говоря за усещане за студ от влага вятър и др.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашна метеостанция

                    Странно..
                    Или Фарадеевия кафез не работи, или фризера е пластмасов..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашна метеостанция

                      Аз отдавна си мисля за нещо такова:



                      Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                      - Ясен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашна метеостанция

                        Eдва ли фризера е фарадеев кавез, не че се опитвам да защитавам колегата ако е нарушил физични закони, да ри бере гайлето. Аз имам два такива, нито един не съм проверявал за точност. Едната причина и то по-важната е че не ми дреме колко е точен. Дали е -3 или -7 ми е все тая. Не правя голяма разлика и между 22 и 23 градуса над нулата. А причината по която ми се струва, че няма сми е тази, че термометъра обикновено мери собствената си температура. Където го сложиш - тази темп ти показва. При мен на терасата едва ли е еталонна температура за целия град. Лично съм се убедил, по това, че досега не съм виждал колата ми дори оросена, камо-ли със слана. Паркирана досами терасата, три етажа по-ниско.
                        Сега ще бодна външния в хладилника, да проверя. М/у другото моите и двата са от "кувлант" и двата си имат дисплеи на външните датчици.
                        Е имах проблем с единия. Майката пищеше когато си иска, маса време се чудих защо ме буди посреднощите, оказа се, че губи връзката с датчика и плаче. Смяна с нови батерии и на двамата реши проблемацията.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашна метеостанция

                          И аз имам един "лидълски" за някакви си десетина евро, с външен датчик. Вече няколко години бачка със страшна сила, че и вярно показва.
                          Сахатя не знам как е никога не съм го поглеждал какво показва.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашна метеостанция

                            Не съм си го купил, но върши работа-http://sinoptik.bg/
                            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                            Grand 3.1TD
                            0898 620 306 Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашна метеостанция

                              Първоначално публикуван от evelinster Преглед на мнение
                              Аз отдавна си мисля за нещо такова:
                              Не ти трябва - всяка сутрин рано-рано ще те буди Емо Чолаков, да си сверява прогнозата...

                              Синоптик.бг е по-лесното нещо.
                              И доста други синоптици - може да си ги туриш на телефона, и да ти развалят настроението, веднага след поглеждането му...
                              Или да ти го оправят, де..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X