Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна метеостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Домашна метеостанция

    Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
    От около 4 години ползвам тази метеостанция, като съм много доволен от информацията която дава. Препоръчвам я. Купих си я от английския ибей за около 60 паунда. Външните датчици са на 3м над покрива и веднъж на година и половина сменям захранващите батерии (2 бр АА). Има налягане, влажност, температура, вятър, валеж и позволява връзване за PC на вътрешния модул, та да ти изкарва в табличен вид интересуващата те информация в т.ч. и историята от началото на измерванията.
    Прочетох ревюто и много ми харесаха функциите. Намирам го на цена малко под 80 лири. Но прочетох и доста мнения за проблеми в работата и дефекти. Само не знам как бих направил ракламация на продукт в обединеното кралство. Бих предпочел да си купя нещо от Бг. при условие, че ще ми струва повече от 100 лв.
    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Не съм споменал надморската височина, защото от нея зависи атмосферното налягане. Това е стандарта за тариране на термометъра по метода целзии. 0 е тройната точка на водата при 760mm Hg, а 100 е при завиране на водата и преход от течно в газоогразно състояние при същото налягане. Има си таблици в които може да се види при разлика в налягането на каква температура кипи водата.
    При рафинирането на захарта се ползва точно този факт че водата може да кипи на по-ниска температъра. Мисля че се ползва 50-60 градуса и се изпарява всичката вода и остават само кристалите.
    Около 370-400 м. н.в. а какво е било атмосферното налягане в момента не знам.
    Примера го дадох за точността, която дават стандартните уреди и която ме устройва. А тази на Хама-та не ме устройва.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      От: Домашна метеостанция

      Ползвам домашна метеостанция на TCM и е от 2005 год. още работи точно, само часовника лъже заради липса на сигнал в апартамента, голям късмет извадих с уреда

      Коментар


      • #33
        От: Домашна метеостанция

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Ползвам домашна метеостанция на TCM и е от 2005 год. още работи точно, само часовника лъже заради липса на сигнал в апартамента, голям късмет извадих с уреда

        Като гледам поста си от 2014г., та въпросната ми метеостанция на TCM с външен датчик, който съм го купил и ползван от 2005г. чак досега цели 12 години вярна работа , прецака се непоправимо външния датчик, какво мислите за тази метеостанция, пускам линка само за съвет и точна ориентация: http://www.technopolis.bg/bg/Meteo-s...45-IT/p/370008
        Последно редактирано от Еделвайс; 18-11-17, 16:55. Причина: Изядена буква

        Коментар


        • #34
          От: Домашна метеостанция

          Какво пък толкова му е станало на външния датчик? NTC10K са повечето.

          Коментар


          • #35
            От: Домашна метеостанция

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Какво пък толкова му е станало на външния датчик? NTC10K са повечето.
            Самата платка през годините и постоянната влага като е изложена на балкона целогодишно, има вид като че ли е стояла няколко дена в морска вода, не че не може да се оправи с презапояване, почистване на пистичките, нов датчик и т.н., та реших да не се занимавам с толкова вече стар уред и да си взема нова домашна метеостанция, затова питам дали тази от линка е читава би трябвало да е по-добър клас от тази на TCM?

            Коментар


            • #36
              От: Домашна метеостанция

              Намерих малко свободно време и рекох да опитам да поизчистя от ръждата и от окисите платката, вътре под платката имаше и някакви паяжинни пашкулчета, абе изобщо не мислех че ще тръгне, толкова беше зле платката, след търкане, чистене, презапояване, на самия датчик едното краче беше позеленяло и покрито със зеленикав на цвят окис та с нова медна жичка свързах, презапоих и него, и о чудо, датчика тръгна. Та засега се отлага покупката на нова метеостанция и да видим този 12 годишен герой колко още ще изкара

              Коментар


              • #37
                От: Домашна метеостанция

                Ето това е интересно: https://airbg.info/ - датчици в мрежа, които освен бейсик метео неща мерят и запрашеност на въздуха....
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: Домашна метеостанция

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Ето това е интересно: https://airbg.info/ - датчици в мрежа, които освен бейсик метео неща мерят и запрашеност на въздуха....
                  Наистина интересен сайт, ще го проуча

                  Коментар


                  • #39
                    От: Домашна метеостанция

                    Линка но Технополис не се отваря.
                    А има ли на нашия пазар по-нови и читави модели?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      Привет, позамряла тема... След рязкото разочарование с лидълската станция, се позаинтересувах относно метеостанциите и малко се пообърках. Търся нещо което акуратно да показва влажност и температура, да поддържа до 3 датчика, обхват поне 30-тина метра, добре е да измерва и атмосферното налягане, повече не намирам за нужно с оглед сегашните ми потребности. Насочих се към тези два модела на Bressel:
                      - BRESSER Tendence WSX ;
                      - BRESSER В TemeoTrend WF ;

                      Първата май е по-ново поколение от втората, но пък за сметка на това външния датчик не показва влажността на прилежащият му дисплей, а само на станцията, твърди се, че покрива 50м датчика като обхват на радипредаването, на по-старият модел (втората, датчика е уж до 30м). Други съществени разлики аз не намирам.

                      Някой да сподели челен опит ? Не ми се рискуват 150 кинта за още едно окрашние което показва глупости. Мераклия съм на едни от онези дето имат въртележки за измерването на скорост и посока на вятъра, количество валежи и тнт. Но пък цените им малко ме възпират с оглед силно домашните ми нужди...




                      Коментар


                      • #41
                        Аз ползвам TFA Nexus от около 4 години и съм доволен.
                        Има забележки разбира се но са търпими предвид цената.
                        Щом пластмасата на датчиците след толкова време на открито не се разпада значи е ОК.
                        Това в особена степен се отнася за анемометъра.

                        Закачил съм допълнително още 3 безжични сензора за температура и влажност към нея но никой от тях не е на повече от 10-20 метра.
                        Тоест не зная дали би покрила 30м - вероятно би според зависи къде е станцията.
                        Иначе съм я свързал към "малинка" през хуйесби и Weewx софтуер за събиране на данни от станцията.

                        Но дори в стандартната си окомплетация това TFA е доста повече от 150лв.
                        А се води доста ламерски клас.

                        Като умре съвсем хвърлям от сега "белтъци" по Davis.
                        Там обаче от цените наистина ми залепва стомаха към гърба!

                        От предлаганите в плод-зеленчуците имам много лоши впечатления.
                        Най-малкото смучат батерии като аз - водка.
                        На датчиците на TFA до сега НЕ СЪМ ПОДМЕНЯЛ батериии.
                        Сматай каква е разликата.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • I.Stoyanov
                          I.Stoyanov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Хмм... Интересна играчка е това TFA. Наистина ли всички под този клас са просто да го има

                          Нещо за Bresser чувал ли си като отзиви?

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Моят скромен опит точно това показва.
                          За конкретната марка не съм чувал нищо иначе бих споделил.
                          Според мен TFA наистина е някакъв санитарен минимум.
                          При това практиката показа, че не е съвсем откровен боклук както предните ми 2.

                        • I.Stoyanov
                          I.Stoyanov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Благодаря! И аз си мислех така, ти само потвърди моите съмнения. Спирам да закусвам и ще събирам за нещо читаво.

                          Весели празници!

                      • #42
                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Привет, позамряла тема... След рязкото разочарование с лидълската станция, се позаинтересувах относно метеостанциите и малко се пообърках...
                        Има едно класическо решение - отваряш прозореца и лично детектираш дали е топло, влажно или вали.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #43
                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Има едно класическо решение - отваряш прозореца и лично детектираш дали е топло, влажно или вали.
                          Одаа и най-често човешкия усет е много по-точен от китайска станция, еле пък от плод-зарзавата. Ще си бодна един живачен за спорта, докато се реша да си взема голяма станция

                          Коментар


                          • #44
                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                            Одаа и най-често човешкия усет е много по-точен от китайска станция, еле пък от плод-зарзавата. Ще си бодна един живачен за спорта, докато се реша да си взема голяма станция
                            И тук греда, няма живачни, само спиртни. Аз си взех два по левче, разлика 2°С. Живачни се намираха до преди 3-4 години, но беше до бая градуси, нещо 1000 по спомен, професионален.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • KingofROAD
                              KingofROAD коментира
                              Редактиране на коментар
                              Откъде? може ли линк на лични?

                            • Asen Kushlev
                              Asen Kushlev коментира
                              Редактиране на коментар
                              Възможно е и да се намират някъде, само да не е така да пише само.

                            • I.Stoyanov
                              I.Stoyanov коментира
                              Редактиране на коментар
                              От една обява в базара, булката по телефона каза че има останали 2-3 броя още. Аз поръчах 2, може да звъннеш да питаш дали ще изнамерят още. Фирмата която ги предлага е Ал Метал Инженеринг ЕООД.

                              Поздрави

                          • #45
                            Имам 7-8 метео станции всичките купувани от големите вериги за не много пари, мерят сравнително точно една спрямо друга, до 1 градус разлика.
                            Ползвам ги за следене на температурата в мазетата, навън и в съседните стаи.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X