Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Нашата "подготовка" беше 3 месеца в България и се състоеше в 3 месечно губене на време. Водеше се от хора, дето не са помирисвали барут и по методи и тактики от Първата световна. При американците доколкото забелязах се е наблягало повече на физическата, отколкото на тактиката, ма и при тях подготовката беше около 3 месеца на американска земя. После 1-2 седмици аклиматизиране в Кувейт и марш в боя. В Афган не вярвам да е било по-различно.
    Физическото и у нас било е на почит, ама не е блъскане с тежести, основно налягахме на издръжливостта, по-специално тичане на големите дистанции с пълна бойна нагрузка. Огневата подготовка била е доведена до съвършенство, стреляхме от всеко положение, в движение, нощно, абе всякак си и не само от свое щатно оръжие. Тактика също била много добра, придвижване, работа в група, обработка на целите, прикриване на передвиженията и тем подобни нещата. За половин година от 18-годишни хлапетия правили добри войници, мъже.

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Аз писах по Темата. За Бургас няма да кажа. Щот' не е по Темата.
      А иначе мож' да пуснем тема за безброй многото унищожени православни църкви, манастири, мостове, болници, училища, частни домове и пътища в Сърбия по време на бомбардировките там. И всичко това в името на мира, демокрацията и човеколюбието.
      Батка, малко ми е късно за уроци. Няма как да любя, тача и милея за някой, дето ме трепе и ми казва, че това е за мое добро.
      Тяхната политика е ''Ако не ми целуваш гъза, ще ти смажа главата!''
      Дъ чойс ис йорс.
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        Физическото и у нас било е на почит, ама не е блъскане с тежести, основно налягахме на издръжливостта, по-специално тичане на големите дистанции с пълна бойна нагрузка. Огневата подготовка била е доведена до съвършенство, стреляхме от всеко положение, в движение, нощно, абе всякак си и не само от свое щатно оръжие. Тактика също била много добра, придвижване, работа в група, обработка на целите, прикриване на передвиженията и тем подобни нещата. За половин година от 18-годишни хлапетия правили добри войници, мъже.
        Е, нас започнаха да ни подготвят по тоя начин 2-3 години след изпращането на първия батальон. Преди това превземахме баири разгърнати във верига. Пък то се оказа, че в Централен и Южен Ирак баири няма.... По едно време дойдоха няколко инструктори от СОБТ да ни покажат малко тактики за водене на бой в градски условия, претърсване на сгради и коли, обезвреждане на терористи и т.н. Ама това стана след като вече бяхме нагазили в л@йн@та. Американците ги подготвяха тактически значително по-добре. Присъствал съм на техни занятия и изглеждаше като че тези, дето ги командват си знаят работата. Ние си ходехме на стрелбището и си стрелкахме по 12 патрона на стандартните кашишки упражнения с АК 47 и чат-пат пострелвахме с НЕТО.
        Последно редактирано от kuzdov; 04-06-14, 23:26.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Еми в първоначалното си мнение ти въодушевено ги прати да воюват с тарамбуките в ниска орбита (10 000 мнв - за справка Еверест е 8848 мнв). Дали е възможно да има и други неточности (къде умишлени, къде - не), хеле пък в официалния сайт на загинал герой ? Особенно след като момчето наистина е загинало, а пред командването му със страшна сила стои въпроса - кой да опере пешкира, за некадърното провеждане на операцията.
          Уточнил съм,а грешката е техническа защото много бързо преведох и вместо фута ,по нашенски метра,а поправкат я направих със закъснение,защото посвърших нещо, то е ясно ,че не може да е на 10 000 метра нали?Ае стига с чесането ,че ми писна да се изопачават факти,някои се правят на по- велики от едни от най-добрите в света!
          А на практика?
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            А на практика?
            На практика........теорията е важнаКолко от нас са практици или поне познават такива,че да мерим практиката.На практика тия воюват кьде ли не срещу кого ли не и осирания с успехи не се броят.На практика можем да подхванем другия филм с истинските Тюлени и кратките кадри от различни техни акции ма на,това ще го забравим.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Няма защо. Пак заповядайте.
              Последно редактирано от Goblin; 06-06-14, 22:21.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X