Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вездеход Алексея Гарагашьяна ДИФ-4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вездеход Алексея Гарагашьяна ДИФ-4

    Няма ли склонност към преобръщане? Късо междуосие... като БОБКАТ е..
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #17
      От: Вездеход Алексея Гарагашьяна ДИФ-4

      Широко е почти колкото е дълго.
      2,40 и нещо на 3м
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Вездеход Алексея Гарагашьяна ДИФ-4

        Ма не пропускайте момента, че тия гуми стават за плуване, но доколкото знам се пукат лесно......

        Коментар


        • #19
          От: Вездеход Алексея Гарагашьяна ДИФ-4

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Мисля, че на мечките и елените им е все едно как изглежда таз машинка. Не мисля, че ще я паркира пред някое кафене, а и пред кафене да я паркира - пак ще събере повече интерес от нещо "несделано".
          То къпан и некъпан, човек пак си изглежда по почти същия начин и по кафетата, но е по-добре за личния комфорт, а не за "вид на изглед",
          та освен техническа мисъл, какво пречи да се вложи и малко естетика,
          е тЕ т'вА ми беше въпроса.
          ... риторичния !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Вездеход Алексея Гарагашьяна ДИФ-4

            Дизайна, в зависимост от конкретните традиции и обективни необходимости, има различен фолософски смисъл в различните страни и райони на света.

            Да вземем Италия например, като център на световния индустриален дизайн. Там преобладава схващането за външната естетика и хармония на конструкцията, подчинена на ергономия, антропоморфни и зооморфни форми и пропорции.

            В Русия, никога не са били под влияние на италианската школа. Там основно влияние в архитектурата и промишления дизайн са дали французите, при които функционалността е имала превес пред външната форма. И това, съчетано с изискванията за простота и икономичност в технологиите в СССР, е създало традиции за неглижиране на външните форми.

            Вече нещата се променят обаче, хората в Русия имат непосредствен контакт както със съвременни машини, така и с дизайнерските идеи. За пример мога да дам вертолетната индустрия, която след 2000 година създава страхотни модели хеликоптери, както и като естетичен дизайн, така и като функционалност.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #21
              От: Вездеход Алексея Гарагашьяна ДИФ-4

              Аз пък мисля че има приложение подобна машина и в БГ,нищо че повече имаме планински райони,аз като заклет фен на Амфибиите ги одобрявам във всичките им форми.
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X