Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

    Здравейте, на Land Rover Discovery 2 при скорост 95-115 км се получават вибрации които се усешат по цялото купе а не на волана. Гумите са чисто нови / Гудиар/ но купини от България и нищо чудно да са 2-3 качество и ходих да изправят алуминиевите джанти и да ги балансират .След това ми струва че вибрациите леко намаляха но пак ги има , от къде може да са?

  • #2
    От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

    Доколкото ми е известно е възможно от изпуснали или неработещи амортисьори.
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

      Провери си как са каретата на карданите ...
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

        Ако не е виновна България, че гумите са Н-то качество - значи е виновна марката!
        Никога не е собственика!
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

          Когато си взех и аз мойто диско-1 имах вибрации от счупено каре.Това лесно се установява но трябва да се завреш отдолу.Сега обаче имам леки клатушкания при малка скорост,все едно от крива гума въпреки че на баланса на гумите човека каза че съм ок.Та чакам и аз хелп за това - възможно ли е това да се явява от царски болт ако е издал багажа?
          А как ти е реглажа на предницата - дърпа ли нанякъде?
          Диско 300TDI
          Scott Purgatory
          0889 84 6161

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

            Предницата двапъте съм я водил в Мотофое на регулаж,там ми викат че било от гумите, после отидох на 4 раазлични места за баланс и пак си имаше и накрая викам да изправя джантите , въпеки че не бяха много криви и пак вибрации има между 95-115км. Ако са каретата не трабва ли да има и при по ниска скорост, още с трагването да се усеща

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

              Хъммм. Остава баланс на карданите...
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

                Първоначално публикуван от Anonaki Преглед на мнение
                .... Ако са каретата не трабва ли да има и при по ниска скорост, още с трагването да се усеща
                Ако са много разбити, се усеща. Обикновенно вибрациите са по усезаеми като даваш газ, и понамаляват/променят се/ когато отпуснеш педала. Провери и гуменото каре към задния диф ...

                Само от скороста ли зависи или има разлика от оборотите е дигателя? Има ли разлика при различни режими на трансмисията?

                Другото е да провериш за омасляване в червения куплунг на ЕКУ-то и ако има, да почистиш. Не е рядкост да се получи подобен ефект ...
                LR Disco II, Td5

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

                  Само от скороста, даже да изключа от скорост пак го има.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-01-14, 09:17.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Discovery 2 вибрации при скорост 95-115 км

                    Имаш ли багажник на покрива? Греди или нещо подобно?

                    Сега да добавя защо питам за това. Не знам дали мога да пускам линкове към други форуми и затова само цитат. На една от колите имах подобен проблем:

                    от субару клуба писано от мен преди 1година точно.

                    Здравейте, вчера ходих извънградско да видя какъв е разхода на Аутбека и да си харесам каравана и се случиха няколко странни неща. Когато се кара 80-90км/ч нищо не се чува и е перфектна. Когато ускорявам 100,110,120км/ч и започва да се чува нещо като виене. Първоначално си мислих че е лагер на главина, но заедно с шумоленето все едно се появява вибрация и целия таван вибрира леко. Колкото повече се увеличава скоростта този звук се засилва. После реших че може да е от самите гуми вибрация Съвет някои ако може да даде от какво може да е? От лагер може ли да се появяват такива малки вибрации , понеже не е като тресене от криви джанти. Чудя се дали може да е шум от гумите? Гумите сса Conti Winter 4x4 с малко стар дот 2006 , обаче на легасито съм карал с по-стари гуми и не се е чувало такова нещо?
                    един колега тогава ми каза напречните греди. След около месец последва този мой пост:

                    Здравейте,
                    днес най накрая баща ми се реши да свали гредите на покрива и познайте вече няма никакви признаци и с 160 да се кара е идеално

                    Така че това е мойто предположение.
                    Последно редактирано от bestbg; 10-01-14, 08:12.
                    LR Discovery 300Tdi 1996
                    Subaru Outback 2.5 1998
                    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X