Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

    Привет колеги, четох една тема (какъв крик за Киа) и това ме подсети да ви питам дали с оригиналния крик на Фронти, ако се наложи да сменя гума ще успея ли да вдигне достатъчно джипката както си е с 31-ци? че да чукна на дърво не ми се е налагало да сменям гума откак я имам? Ако взема от Явор хай-джек и кой от двата размера, би ли ми свършила работa освен и при други нужди в гората, как стои повдигането с хай-джека откъм захващане по Фронти, трябва ли да слагам някакви профили, или си има къде да се хване-мушне?

  • #2
    От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

    - за гумата си взимаш дървено трупче и си ти
    - за хай-джека важи принципа на мечо пух
    - хай-джека и смяна на гума е как да кажа ... не особено добра идея
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      - за гумата си взимаш дървено трупче и си ти
      - за хай-джека важи принципа на мечо пух
      - хай-джека и смяна на гума е как да кажа ... не особено добра идея
      Мерси, не се сетих за толкова елементарно нещо като дървеното трупче
      Относно смяната на гума с хай-джека, предполагам че причината е късата човка на крика и опасността да се изхлузи и беличката ще е наяве...

      Остава тогава да разбера, дали има къде да сe подхване хай-джека при нужда на Фронти както си е стандартно изпълнение и няма странични стъпенки, че аз не се сещам къде, както си е така без допълнителни монтирани профили?

      Коментар


      • #4
        От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

        Като гледам задаваш въпроси и сам си отговаряш.Оригиналния крик си е чудесен,още повече,че не ходиш по горите.И точно поради тая причина ич не ти трябва джак.

        п.п.Не виждам смисъл от тая тема.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

          Дори и с 32-ки да си, оригиналният крик има ход без трупче. Нямаш проблем.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

            Досега не ми се е налагало да ползвам оригиналния крик, но поне вече ще съм спокоен че ще ми свърши работа ако се наложи да сменям гума, колкото до хай-джека няколко пъти се чудех дали да си купя такъв ей така за всеки случай и си търсех повод, инак ходим с половинката си предимно по язовирите и планините но само с цел разходка из дивите местности, гледам особено както сме сами да заобикалям по разбираеми причини местата където бихме закъсали сами без помощ и колеги с нас, та затова питах и за хай-джека като стана дума за оригиналния крик...
            Последно редактирано от Еделвайс; 06-01-14, 20:42. Причина: правопис

            Коментар


            • #7
              От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

              Аз вече имам 4 крика:
              1. Тип жаба -купил го е някой от предишните собственици, защото не е могъл да намери оригиналния крик. След 3-4 сменяния на гуми даде фира.
              2. Оригиалният крик - намерих го в задната лява седалка - честно казано не ми е особено удобен.
              3. Преди време за Тиграта си купих малък хидравличен крик от Аутомания. При един инцидент с гума с Тиграта установих, че при спукана гума крикът не влиза под колата - греда! Все още за Фронти ми върши идеална работа. Към него прибавих 1/2 тротоарна плочка за ниво и втърда настилка.
              4. Тия дни имаше промоция в Баухаус и си взех крик тип крокодил - голям е да го возя в джипа, но за сезонна смяна на гуми ще ми е идеален.
              А! Имам и Хай-Джак - него няма къде да го закача на Фронти - още се чудя дали има смисъл да заварявам профили тук там, за да мога да го ползвам.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

                Аз съм най- доволен от масления крик
                Opel frontera 2.4i

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

                  Взех колата без крик и загубих един месец да си намеря оригинален за Б - накрая останах разочарован, дали нещо крика ми не е наред - не знам, но доста трудно се върти с тези удължители и смяната на гума си е мъка! Сега само го развозвам и се надявам да не ми се наложи да го използвам - в гаража си ползвам маслен крик, защото добичето си тегне и иска нещо по-сериозно!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    А! Имам и Хай-Джак - него няма къде да го закача на Фронти - още се чудя дали има смисъл да заварявам профили тук там, за да мога да го ползвам.
                    Така си и мислех, автоматично тогава ми отпада покупката на хай-джека.

                    п.с. (малко оффтопик) Алекс, след като имаш хай-джек, завари му профили по Фронтерката ти за да си го ползваш пълноценно, и без това влизаш често по горите и калищата

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

                      Бе влизам, влизам. Даже ще започна по-често да влизам. Обаче не съм убеден че дългата Фронтера е правилното решение за разходки из гората. Напоследък ми се върти из главата Самурай с Нисанови мостове под ресорите. Пък Фронтерата да си остане товарно магаре с опция за леки забежки извън пътя.
                      Ще видим каква идея ще ми узрее в главата...
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Бе влизам, влизам. Даже ще започна по-често да влизам. Обаче не съм убеден че дългата Фронтера е правилното решение за разходки из гората. Напоследък ми се върти из главата Самурай с Нисанови мостове под ресорите. Пък Фронтерата да си остане товарно магаре с опция за леки забежки извън пътя.
                        Ще видим каква идея ще ми узрее в главата...
                        Ще следя с интерес когато направиш нова тема - Самурай за в гората

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

                          Ползвам оригиналния крик, но не знам докога, защото 0-образната дупка, в която влиза щангата доста си е променила формата в посока към О Преди време започна да затяга яко и да виждам бая зор да вдигам машината, когато почти се е отлепила гумата от земята и тежестта е най-голяма. На самият крик пише да се смазва добре и регулярно. Аз си го мацах яко по двете спирали, малката и голяма зъбчатка, но... не се бях сетил да смажа под голямата зъбчатка, която прилича на капачка. Обърнах крика наопаки и напръсках с течна смазка богато между корпуса и голямата зъбчатка. Положението се оправи, но пак си има известна тегавиня при по-голям зор. Мисля, че един хидравличен крик с максимално дълго бутало ще върши по-добра работа... А и само да вметна, като изключим смяна на гума, всичко друго при което се налага вдигане извършвам с допълнителен осигуряващ крик и една, или две стойки, на които пускам джипа да легне,а криковете само прикрепят.
                          Забравих да допълня, че дори с оригиналния крик гледам да използвам плочка, или трупче под него, като тогава пак подсигурявам нещата! С маслен крик подобна допълнение също ще дойде задължително
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

                            Колко тона ти е масления крик

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв крик ще е най-приложим за Фронтерата

                              Аз си взех 3 тона маслен и установих че е идеален, 20 лева струва

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X