Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

    Първоначално публикуван от mbm12 Преглед на мнение
    Само дето снимките на бандюгата, включително тази дето взема фотоапарата, вече ще са на някой сървър на километри от мястото на фотоапарата.
    Тръгне ли да го взема, най малкото една кърпа на лицето ще сложи и пак ще има фотоапарат, въпреки че е качен някъде

    Коментар


    • #32
      От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

      И аз се интересувам какви пари да си предвидя за охрана на бетонов възел с 1 едноетажна сграда и 6-8 камери. Има нет, но не винаги ел. захранване /по-често няма/ и се пали генератор.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

        Имам 4 или 5 бетоновъзела от над 10 г. Как да помогна обаче през тел. пиша.. Не виждам откъде си през тапаталка на андроид
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Имам 4 или 5 бетоновъзела от над 10 г. Как да помогна обаче през тел. пиша.. Не виждам откъде си през тапаталка на андроид
          От далече-Търговище, дай тел за връзка.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

            Е, кво стана сега? Човека пита за нещо разумно, а тука стана малко като да се похвалим...Какви бариери, какви датчици, какви мегапиксели?!
            Камери на 800твл? Малко прах в очите на публиката, тъй като тази резолюция е със интерполация, т.е софтуерно вдигане, а не реално. Ми не можах да се сдържа
            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Здравей,не се обиждам,700 твлинии на кой двр ще я ползва
            За инфо преди година и половина работих(монтирах) 16 мегапиксела камери,имаше и 29 мегапиксела,лесно ще разбереш за кой-кои иде реч ....поздрави !
            Това обаче не пречи да предложим нещо подобно на колегата ,ако му се види непосилно,има едни за 300 лв. около 800 твл. дали не е по добре от 700 твл.
            Не се сдържах !
            За ДВР-а: Какъв е проблема? Full D1@100FPS искаш да кажеш, че не поема 700твл?!
            За 16те мегапиксела: И на какво ги записа? Сървър за 1500+ лева? Това никак не ми влиза в представите за домашна система...
            За 800твл: 300лв за камера или за 4?! Защото ако това е цена за 1 камера, май спешно трябва да си оправя ценообразуването за новия внос от 800твл, фикс обектив от 70-80лв без ДДС на посочените нива

            И пак и по темата: Освен варианта с аналоговите, спокойно може да си нареди ИП камери на 1,3 мегапиксела за по 230-240лв без ДДС и да се записват на стационарен компютър. Пак в бюджета, пак ще върши работа...
            LZ2CF (SK)...

            Коментар


            • #36
              От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

              Първоначално публикуван от lqllqlq Преглед на мнение
              Е, кво стана сега? Човека пита за нещо разумно, а тука стана малко като да се похвалим...Какви бариери, какви датчици, какви мегапиксели?!
              Камери на 800твл? Малко прах в очите на публиката, тъй като тази резолюция е със интерполация, т.е софтуерно вдигане, а не реално. Ми не можах да се сдържа
              Камерите които предложих,са подходящи с двр който също предложих,какъв е смисъла да предлагаш 700 твл. на двр с 500 по 300 резолюция.За интерполацията не си прав,по твоята логика всяка камера над 700 Твлинии не може да ги надхвърли без интерполация или си го споменаваш просто така да спориш , 1.3 мегапикселовата матрица също ли е с интерполация !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Камерите които предложих,са подходящи с двр който също предложих,какъв е смисъла да предлагаш 700 твл. на двр с 500 по 300 резолюция.За интерполацията не си прав,по твоята логика всяка камера над 700 Твлинии не може да ги надхвърли без интерполация или си го споменаваш просто така да спориш , 1.3 мегапикселовата матрица също ли е с интерполация !
                720х588 при ДВР са си 700твл, което пък е Full D1. Не е за спора, но ако вярвам на всяка китайска спецификация, то на 700твл трябва да им пиша /2 Mpix, защото 99% от производителите ги водят така. А няма как тази резолюция да е толкова, нали?
                Относно 1,3 мегапикс - не те разбрах какво имаш предвид. Знам обаче, че за сходна крайна цена на системата ще има осезаемо по-добра резолюция с ИП камерите. Да, това не е интерполирано...

                Не, не е за спора. Просто наистина не разбирам защо да купуваш 420твл сега, които след още някой месец ще са съвсем неадекватни, а за същата цена си можел да сложиш нещо действително по-добро.
                LZ2CF (SK)...

                Коментар


                • #38
                  От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                  Вариант 2:
                  Трябват ми две камери(качествени) и лаптоп.Записа ще се съхранява максимум седмица.Лаптопа ще се използва само за тази цел,ще бъде по стар модел.Какви са възможностите сега?

                  поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                    Ако може и аз да ползвам темата. Трябват ми 2бр PTZ камери за външен монтаж. С колкото по-голям оптичен зум, толкова по-добре. Гледам в еbay pelco spectra 4 и много ми допада това, което може. Има ли по-евтини аналози с подобни фунции и колко са по-евтини? Какво бихте препоръчали, общо взето ще ги ползвам за удоволствие и да си гледам какво става наоколо, без сериозни изисквания.
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #40
                      От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Вариант 2:
                      Трябват ми две камери(качествени) и лаптоп.Записа ще се съхранява максимум седмица.Лаптопа ще се използва само за тази цел,ще бъде по стар модел.Какви са възможностите сега?

                      поздрави
                      Ip камера,е разумен вариянт за лаптопа,инъче има кепчъри към усб,но такива не съм ползвал досега и не мога да ти кажа как са
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                        Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                        Ако може и аз да ползвам темата. Трябват ми 2бр PTZ камери за външен монтаж. С колкото по-голям оптичен зум, толкова по-добре. Гледам в еbay pelco spectra 4 и много ми допада това, което може. Има ли по-евтини аналози с подобни фунции и колко са по-евтини? Какво бихте препоръчали, общо взето ще ги ползвам за удоволствие и да си гледам какво става наоколо, без сериозни изисквания.
                        Незнам колко им е цената на пелко,по принцип пелко са класика,имам хай спеед доом с 32 оптичен зум най много,повече не съм срещал,обикновенно са с 26 зум
                        Цените са нагоре от 1200$
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Цените са нагоре от 1200$
                          Не, не, за такива пари не говоря, споменах пелко за да дам пример, аналог ми трябва за по-малко $
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #43
                            От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                            Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                            Не, не, за такива пари не говоря, споменах пелко за да дам пример, аналог ми трябва за по-малко $

                            PTZ аналогова куполна камера с оптика 12х Avision 430 на 355лв без ДДС? 426лв крайна клиентска...

                            12х оптично увеличение, Effio-E, 1/3” Super HAD II Sony CCD сензор, 650 TVLine в цветен режим, 700 TVL в ч/б режим, Day&Night с механичен IR филтър, AWB, BLC, AGC, Pan 3600, Tilt 900, скорост на въртене 800 /сек, 128 Presets, RS-485 (Pelco-P/D протоколи), за външен монтаж, IP66, 12VDC, 10W
                            LZ2CF (SK)...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                              Привет! Нищо не разбирам от видеотехника за наблюдение и ми трябва конкретна информация за това, какво е необходимо и как да се изгради такава система? Как да се преглеждат записите през интернет? Как се включва алармата към телефона? И може ли мнитора на системата да е отдалечен от DVR-a на разстояние от 30-40-50 метра? Какъв кабел или друго е необходимо? Благодаря.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                                Пиша поред на въпросите каквото знам, тук има професионалисти в областта и ще допълват ако пропускам нещо.

                                какво е необходимо и как да се изгради такава система?
                                Трябват ти:
                                камери:
                                -за вътрешен монтаж в ниския клас цени от 40 до 120лв за бр.
                                -за външен с IP защита от 60-140лв за бр. Разбира се китайски но за непрофесионална работа стават.
                                DVR: за 4 или 8 камери цени м/у 130- 220лв. Пак с уговорката за непрофесионала работа.
                                хард диск: да речем 500GB за м/у 60 и 90лв, на който можеш да записваш минимум 20 дни, това за 4-5 камери /важно е колко движение има, защото се записва при движение, та ако не е на някое кръстовище имаш архив за поне 20 дни назад/
                                захранване: пак китайко 12V 8A е около 20лв
                                кабели - за тях по-долу
                                и-нет /най-добре статично IP/

                                Как да се преглеждат записите през интернет?
                                Можеш в реално време да гледаш камерите, както и записите. Това е функция на DVR-a след като е свързан към и-нет. Има приложения мобилни телефони, общо взето са няколко настройки, IP адрес, порт, юзер и парола.

                                Как се включва алармата към телефона?
                                Това също го прави DVR-a има настройка за това и като усети "motion"/движение/ приложението на телефона ти писука. Също така можеш от всеки друг отдалечен компютър да си гледаш камерите и да преглеждаш записите.

                                И може ли мнитора на системата да е отдалечен от DVR-a на разстояние от 30-40-50 метра?
                                DVR-а е отделно ус-во към него се вкл. монитор за да се направят настройките, след това не е необходим. Всичко след това става по мрежата, както промени в настройките, така преглед на камерите и записите. Ако искаш от DVR-a можеш да извадиш сигнала и с кабел да го пратиш и в телевизор /с чинчове/ чрез AV входа му.

                                Какъв кабел или друго е необходимо? Благодаря.
                                На мен са ми известни два вида кабели. Единия е коаксиал с още две жила за захранване на камерата RG-59 / за да върви един кабел/ изглежда ето така:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:coacsial3.jpg
Прегледи:1
Размер:13.5 КБ
ID:5561198

                                Струва м/у 70ст и лев на метър, ползва се за по къси разстояния м/у ус-вата, според мен до 30м. след това става скъпо, а и мисля, че ще се влоши качеството.

                                Вторият кабел е обикновен кабел за и-нет UTP или FTP. Ползват се две жила за видео /в двата му края се слагат балун-трансформатори - струват м/у 5 и 10лв за два бр. е има и по-скъпи, но аз съм доволен от тези за 10лв/ и още две за захранване на кемерата. Ако в една посока има две камери може да се ползва един кабел като се раздели на 2Х4 жила и с него да захраниш две камери, но остава с нарушена изолация, ако е навън не е добре. UTP или FTP кабела се ползва при големи разстояния едно, че е по-евтин и второ има по-малко загуби. Един кашон 305м от него е м/у 80 и 120лв зависи от производител и как го намериш.
                                Последно редактирано от Peppy; 06-02-14, 15:49.
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X