Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за 7G Tronic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за 7G Tronic

    Здравейте,
    при много леко набиране (едвам докоснат) педал за газ, оборотомера прескача от ~1400 на ~1600 оборота. Точно тогава се появява леко придърпване на колата (много рядко) както и рязко сменяне от 2 > 1.
    Грешки записани няма, но след ровене по нет-а стигам до извода, че турбината на автоматика си заминава. Има ли проблем да се кара така, докато започне да се появява по-често? Или да ходя на майстор да ме изръси едни 2-3 хиляди

  • #2
    От: Въпрос за 7G Tronic

    По принцип 7г троника включва малко по твърдо а и щом няма записани грешки няма притеснения, но нека се изкажат и по запознатите от форума.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #3
      Re: Въпрос за 7G Tronic

      Доколкото разбирам, имаш придърпване при смяна 2-1. От личен опит, това е нормално за тази кутия/w211 2008г/ и според мен си я карай. Само проучи на колко км се сменя маслото.
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за 7G Tronic

        Модел и година на возилото?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за 7G Tronic

          @msi200 Има придърпване от 2 -> 3 в границата 1400 - 1600 оборота, при леко ускоряване. И стрелката на оборотомера играе в този диапазон. като спирам някой път (рядко) рита от 2 -> 1. Маслото е ново на 12-15 хиляди, оригинално уж. Но имам чувството, че след смяна почна да го прави, предишното масло беше мръсно доста. Има и леко виене първите 300-500 метра, без значение от температурата навън, след това изчезва.
          @BENZBOSS w204 (t204) 2009 c320cdi 4matic

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за 7G Tronic

            На R320CDI, със същата кутия, го няма това придърпване.. Дори слабо се усеща смяната на предавките..
            Не мисля, че това е нормално..

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за 7G Tronic

              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
              На R320CDI, със същата кутия, го няма това придърпване.. Дори слабо се усеща смяната на предавките..
              Не мисля, че това е нормално..
              Не говорим за придърпване а за по твърдо включване на предавките,една идея по твърдо от 722.6,поне това ми е от колите на които съм се возил с тая кутия.
              0 8 76 36 8 542

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за 7G Tronic

                Само от 2 > 1, някой път има удар.
                През другото време не разбираш кога превключва. Все едно караш Мултитроник на ауди

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за 7G Tronic

                  Проблем със софтуера на трансмисията,оправят го Май 2009,сервизен бюлетин DTB S-B-27.60/61j
                  Отиваш в Мерцедес и искаш да ти инсталират новия софтуер за да се оправи проблема.Новото масло я кара да включва по-рязко и стария софтуер не помага на проблема.

                  главно като е студена и в началото на карането трябва да го прави,после мноооого по-рядко.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за 7G Tronic

                    Мерси Бенцбос,
                    мислех си нещо подобно, само Балканстар няма да я вкарам, че там после половината кола ще е сменена.
                    Иначе сега кутията я обслужи един сервиз на бистришко шосе.
                    Мисля да пробвам сервиза на Ботевградско, много го хвалят.

                    Иначе си прав за студеното.
                    Ще питам там направо ако си тръгва турбината ако я карам така, има ли опасност да строши нещо друго. Не ми се дават пари са спорта само.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за 7G Tronic

                      Абе ти предварително питай - знаят ли за бюлетина, и знаят ли какво пише в него?
                      После - могат ли, не могат ли?

                      и тогава скачай.

                      Босс, браво! DTB S-B-27.60/61j - тия двата листа нямаше да ги намеря на първо четене.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Въпрос за 7G Tronic

                        Тази Е-класа, за която говоря, и ги правиха тия бюлетини но ефект нямаше. Сецането се получаваше винаги на много ниска скорост, примерно като намаляваш за легнал полицай. Дано да се оправи при колегата.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за 7G Tronic

                          Втора към първа,на почти спряло и те срита еле на студено,софтуера на хардуера на майка им фустите,как ги мразя тия нямате си представа.

                          Вени,ти да не си забравил какъв съм гадател?На боб гледам,на кутии,на подгревателни свещи........еле по нета

                          Стискам палци
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за 7G Tronic

                            @msi200 точно тогава, но не винаги, на студена кола е най-често.

                            Мерси на всички. Предпочитам на препоръчан майстор, отколкото в БС.
                            Последно редактирано от _HITMAN_; 07-01-14, 17:18.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за 7G Tronic

                              А това е треперенето на стрелката под 1500 об/мин .. след тези обороти не се колебае така.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X