Обява

Свий
Няма добавени обяви.

работен цилиндър и аксиален лагер от волга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • работен цилиндър и аксиален лагер от волга

    здравейте колеги!!!
    Предстои ми да ремонтирам скоростната кутия, но не за това мие питането.
    Аксиалният ми лагер е заминал и реших да монтирам работен цилиндър на съединителя от Волга 24 10 заедно със штока към него и нататък аксиален лагер от Волга - 360710 на разстъргана муфа от УАЗ, като две пружини тази на работният цилиндър и тази на муфата се махат.По този начин се избягва реглажа на съединителя.
    Питането ми е някой правил ли е това на практика,добре ли се получава?
    за уточнение: Притискателният диск е от старите модели със палците,сменен в комплект с феродовият и нямат много километри.
    Благодаря предварително!
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

  • #2
    От: работен цилиндър и аксиален лагер от волга

    Това на каква кола искаш да го правиш.С поздрав Борето

    Коментар


    • #3
      От: работен цилиндър и аксиален лагер от волга

      Има разлика в диаметрите на УАЗ ф24 , на Волгата ф25 .На Волгата на палците няма малки болтчета за регулиране както е на УАЗ.Лагера при Волгата се върти непрекъснато тъй като в цилиндъра има една сравнително слаба пружина която обира луфта м/у лагера и палците(тя натиска буталцето и то съответно клечката, респективно вилката)Ако махнеш пружината в цилиндъра и двете пружини на аксиалния лагер , то лагера ще тропа.Клечката трябва да е раздвижна(за да има луфт м/у лагера и палците)Ако го правиш като на Волгата /с пружинката вътре/правиш следната проверка .При натиснат педал буталцето на цилиндъра долу не трябва да опира на зегерката - трябва да бъде поне на 5мм.Ако опира - вилката е крива ( правиш малко по-дълга клечка) или притискателния диск не е регулиран правилно . При Волговия вариант на лагера няма пружинки, на вилката отвън също!! Колата ще ти тръгва когато педала е почти горе(на всички Волги е така и не буксува). При Волговия вариант голямата опасност е развиването на болтчетата на палците. С поздрав Борето - карал(и ремонтирал) Волга 10г. и сглобил УАЗ-ка от едно шаси от отпадъци.

      Коментар


      • #4
        От: работен цилиндър и аксиален лагер от волга

        благодаря колега!Теорията ми е ясна, волговото изпълнение е със постоянно въртящ се лагер,така бил проектиран да работи този лагер.Знам че в работният цилиндър на съединителя има малка пружинка, благодарение на нея палците на притискателя се допират до аксиалният лагер и той се върти с оборотите на двигателя,но казват че така било по добре.
        за разликата във вътрешните диаметри на двата лагера ми е известно, затова съм записал че муфата за лагера би следвало да се престърже за да може да се набие волговият лагер.
        Повече ме интересува дали по този начин възела- работен цилиндър- аксиален лагер-притискател става по надежден и се нуждае от по малко грижи т.е. практическата страна.
        Щом си събирал уазка знаеш колко труд и време са необходими за да смениш аксиалният лагер с уточнението че моята уазка е фургон а не джип.
        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

        Коментар


        • #5
          От: работен цилиндър и аксиален лагер от волга

          Проблема е в различните притискатели.На Волговия палците се регулират от едни големи гайки с парапет който се зачеканява в един канал на вилките които държат палците.Палците завършват като цяло тяло и на върха където опира на аксиалния лагер се износват само ако лагера блокира.На УАЗ реглажа да не тресе се извършва от болтчетата на върха на палците които се законтрят.Но УАЗ- ковия лагер опира на болтчетата само при натискане на долния ляв педал.Като направиш Волговия вариант лагера непрекъснато натиска болтчетата и вероятноста да се завият или отвият е много,много по-голяма.И тогава ще ти тресе или няма да отделя.

          Съединител на фургон се прави много лесно!
          Подпираш на някакво самоделно магаре скоростите и раздатката. откачваш щангите,сваляш двата кардана(защо предния ми е падал на главата)жило км.,кабели и мостчето не помня как се подпира и след това буташ УАЗ-ката горе долу една педя напред(колкото да излезе амбриажната ос) Съединителя може да се прави
          С поздрав Борето Питай няма срамно.
          Последно редактирано от boreto2; 03-01-14, 18:43.

          Коментар


          • #6
            От: работен цилиндър и аксиален лагер от волга

            Здравейте колеги
            Досега направих следното:
            Престъргах маховика че беше къдрав.Смених предното лагерче това дето е на коляновият вал, нов феродов диск-старо производство дебел 10 мм при измерване със шублера,притискателният диск е на има няма 10 хил км,почистих го събрах този пакет и на местото му.Муфа от УАЗ разстъргана и набит волгов лагер,старата вилка нов работен цилиндър от Волга заедно със штока към нея, вчела пробвах възела на празен ход има едно чукане което идва точно от съденителя, като натисна педала чукането се увеличава, скоростите не влизат.....може ли да подложа шайби под притискателя както правех преди при нов феродов диск...за това чукане ще отделя лагера да видя дали е от него
            Последно редактирано от перко; 19-03-14, 10:43. Причина: допусната грешка
            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

            Коментар


            • #7
              От: работен цилиндър и аксиален лагер от волга

              Колега аз също имах такъв проблем, сложих всичко ново и нямаше включване на скоростите, чуваше се чукане при натискане на педала подлагах шайби но пак не включваше, накрая се оказа че хода на лагера при натискане е толкова голям че палците опират във феродовия диск.

              Коментар


              • #8
                От: работен цилиндър и аксиален лагер от волга

                ..при мене нещата минаха по леко..Борето по горе е обяснил 5мм най малко недоход на буталото на цилиндъра до зегерката,иначе удължаване на штока, за друго не сетих затова подложих една гайка под штока и скоростите се оправиха..занапред ще видим в процеса на експлоатацията...
                основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                Коментар


                • #9
                  От: работен цилиндър и аксиален лагер от волга

                  Колеги, скоро и аз сменях притискателен, феродов диск и амбр. цилиндър. Всичко мина успешно...поставих цилиндър от Волга 3102, като предварително махнах пружината, която се намира вътре в цилиндъра, а на нейно място/след като измерих колко е дължината на пружината при сгънато положение/ поставих втулка тефлонова. Оста която бута вилката е престъргахме и я направих да се регулира, така ми се стори по добре. За сега всичко работи прекрасно, скоростите се включват много леко, няма притрисане. Уаза е 31512 с двигател 417. Цилиндъра е Фенокс, феродовия и притискателен диск купих от Карбон Плевен.
                  Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X