Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

    Първоначално публикуван от fanfan Преглед на мнение
    Субару ,Сузуки не правиха ли нещо такова в Унгария нявга ил са бъркам?
    Точно там, и SX 4 тоже...много народ изрева.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #17
      От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Ако е 1:1 с Игнис, значи е фултайм с вискомуфа. Виското по правило не изкарва повече от 80-100 хил. км., не се продава като резервна част отделно, а заедно с карданите-около 3500 лв. струва масрафа. Таралеж в гащите, ако питаш мен.
      По всяко време може да бъде огледана на мойта кола(сузуки)въпросната виско муфа,тя е малко над 1 400 000 км,и си е оригиналната,колко пъти по 100 000 са това? Аз не знам за такова правило!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #18
        От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

        Ама Иво,на Лиана-та как превъртът предните колела и виското е пръднАло...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #19
          От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

          Може когато искаш да заповядяш и ще повъртим които искаш колела,ама си носи некой лев,ще ти трябва!

          Иначе още като беше нова ми изпаднаха две такива муфи,продавам ги и двете,щото така и не ми потрябваха!

          Което пак казвам,особенно за някои,беше преди почти милион и половина.Иначе на тебе ли точно требе да ти разказвам за подвизите на тази лека кола?
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • #20
            От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
            Може когато искаш да заповядяш и ще повъртим които искаш колела,ама си носи некой лев,ще ти трябва!

            Иначе още като беше нова ми изпаднаха две такива муфи,продавам ги и двете,щото така и не ми потрябваха!

            Което пак казвам,особенно за някои,беше преди почти милион и половина.Иначе на тебе ли точно требе да ти разказвам за подвизите на тази лека кола?
            Ако можеш да го докажеш, тази Лиана ще я сложат японците в центъра на Хамамацу да и се поклонят... защото със сигурност ще да е единствената.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #21
              От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
              Ако можеш да го докажеш, тази Лиана ще я сложат японците в центъра на Хамамацу да и се поклонят... защото със сигурност ще да е единствената.

              Преди години един немски таксиджия беше се ощастливил по същия механизъм с чисто нов Мерцедес..бяха му откупили от "Мерцедес" 123-ката на един милион километра без проблем в мотора, срещу което получи S-класа ...
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

                Нема кой да се занимава! За мен е важно,че кошницата ме слуша и върши чудесна работа,с оглед на това което и причинявам!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

                  Здравейте, а тази вискомуфа ако тя е проблема на какви пари се предлага? Все пак не е ли консуматив като съединител?
                  Бихте ли споделили освен, че е паркетник наблюдават ли се други недостатъци и проблемни зони/възли? Като японец би трябвало да е направен както трябва и за целите си да е железен. Ориентирал съм се към нещо подобно, двуумя се между Игнис.
                  До колкото чета из форумите стартирането на задвижването 4х4 трябва да се използва кратко време, за да не се натоварва системата или нещо такова. Какво се има предвид "кратко време"? Ако заледения участък или труден терен е 10-15 км или повече как се процедира?
                  Колата основно ще я карам в града и извън града по асвалтови пътища. Но бих желал зимно време да нямам проблеми с излизането от паркинга и безпроблемно да се придвижвам до вилата, както да влизам и излизам без проблеми от създалите се коловози от отъпкан сняг и лед. Евентуално по каменисти пътеки да се годи нейде по Родопи или други планини, затова искам да е по-високо от наличната ми кола.
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за Subaru - Justy III (NH, G3X) - 1.3/1.5 i 16V AWD

                    Тази вискомуфа теоретично е проблемна, но на едно от семейните возила-джъсти 96-ти набор си работи на Н-километра. Също така е ремонтопригодна /http://viscous-coupling.blogspot.com/. Сега оборудвах друг член на семейството с Джъсти-2004 г, като първоначалните впечатления са доста добри-возия, стабилност, доста ергономичен интериор.
                    Колкото до заледените или кални участъци-с добри гуми просто караш и толкова. Специално на лед и на сняг тази система се държи прекрасно. Успех !

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X