Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свински бузи и филенца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свински бузи и филенца

    Здравейте! За първи път ми е да правя такова мезенце, посъветваха ме приятели и готово-направих го.
    Свински бузи, извадени от главата на прасето с кожата. Варене около половин час в солена вода цедя в гергира и после обилно натепвам с подправки,къри,червен и черен пипер,сол,чубрица и сушене в мазето.





    Дългото парче е филе /свинска рибица/ Поставих я в солена вода 24ч. да поеме солта,после притискам с тежест около 6ч.да се уцеди от водата и натепване с подправки.





    След седмица ще опитаме мезето и ще споделя.
    Приемам критики и съвети.
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

  • #2
    От: Свински бузи и филенца

    Бих ти предложил да вариш месото вместо в солена вода в зелева чорба! Вкуса е уникален.

    Коментар


    • #3
      От: Свински бузи и филенца

      Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
      Бих ти предложил да вариш месото вместо в солена вода в зелева чорба! Вкуса е уникален.
      И чесън ако обичате. На свинското и особено по мазното му отива чесънче и червено винце
      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
      0896 846 246

      Коментар


      • #4
        От: Свински бузи и филенца

        ... Идвам да живея у вас
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: Свински бузи и филенца

          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
          ... Идвам да живея у вас
          Заповядай! Вземи и чичо Митко.
          ТЛК-120 Николай Колев
          0898521295

          Коментар


          • #6
            От: Свински бузи и филенца

            Първоначално публикуван от Николай Колев-64 Преглед на мнение
            Заповядай! Вземи и чичо Митко.
            Ще ти се наложи да притичаш до близкия магазин, ми се струва Ние добре си хапваме
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Свински бузи и филенца

              Това за зелевата чорба, е добра идея.
              Тъи като прасето беше големичко, напълних и едно "бабе" някой му казват "деде"
              Осолено от вън и вътре,напълнено с каима и ситно нарязани парчета сланинка.Като хване малко калъп в плакето ще го окачим на дървен чатал.
              Ядяло се по жътва,ние няма да дочакаме това време.
              Ето го и него:

              ТЛК-120 Николай Колев
              0898521295

              Коментар


              • #8
                От: Свински бузи и филенца

                Първоначално публикуван от Николай Колев-64 Преглед на мнение
                Здравейте! За първи път ми е да правя такова мезенце, посъветваха ме приятели и готово-направих го.
                Свински бузи, извадени от главата на прасето с кожата. Варене около половин час в солена вода цедя в гергира и после обилно натепвам с подправки,къри,червен и черен пипер,сол,чубрица и сушене в мазето.





                Дългото парче е филе /свинска рибица/ Поставих я в солена вода 24ч. да поеме солта,после притискам с тежест около 6ч.да се уцеди от водата и натепване с подправки.





                След седмица ще опитаме мезето и ще споделя.
                Приемам критики и съвети.
                За много години Ники
                Мезетата са уникални, ама столовите си ги търсил специални, с тези извивки за прътите
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #9
                  От: Свински бузи и филенца

                  Изглежда страхотно.
                  Ще пробвам другата седмица.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свински бузи и филенца

                    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                    Бих ти предложил да вариш месото вместо в солена вода в зелева чорба! Вкуса е уникален.
                    Я кажи по подробно как се прави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свински бузи и филенца

                      Дочев, ако имаш път насам ела да огледаме извивките на столовете.
                      ТЛК-120 Николай Колев
                      0898521295

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свински бузи и филенца

                        Оня вентилатор дето се вижда, ако не е пуснат го пусни на 1 да подухва, че трябва да съхнат на някакво течение. Освен това надениците ги намачкай с точилката да се сплескат за да могат да изсъхнат. Не съм сушил нищо варено, та не знам какво ще излезе. Ако стане на слеващото прасе бузите ще знам какво да ги правя. И правилно са отбелязали - най-добре е да се свари в зелевата чорба. Аз така правя шунката. Това дългото парче филе аз го правя като го засипвам със сол за 3 дни, после се изплаква и подправките. Така накиснато за 24 часа във вода и после натискане да се отцеди не ми се струва много практично. Наздраве!
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свински бузи и филенца

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Оня вентилатор дето се вижда, ако не е пуснат го пусни на 1 да подухва, че трябва да съхнат на някакво течение. Освен това надениците ги намачкай с точилката да се сплескат за да могат да изсъхнат. Не съм сушил нищо варено, та не знам какво ще излезе. Ако стане на слеващото прасе бузите ще знам какво да ги правя. И правилно са отбелязали - най-добре е да се свари в зелевата чорба. Аз така правя шунката. Това дългото парче филе аз го правя като го засипвам със сол за 3 дни, после се изплаква и подправките. Така накиснато за 24 часа във вода и после натискане да се отцеди не ми се струва много практично. Наздраве!

                          Залата има два прозореца и течението е добро. Бузите им трябва само малко оветряне, докато поемат подправките след това в хладилника. Охладеното мезенце нарязвам на тънки парчета. Ето и фото:



                          Платото е доста голямо та резнах и един праз и малко кисело зеле.





                          Невероятно вкусно. Наздраве!
                          ТЛК-120 Николай Колев
                          0898521295

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свински бузи и филенца

                            Чудно! Наздраве!
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свински бузи и филенца

                              Първоначално публикуван от Николай Колев-64 Преглед на мнение
                              Залата има два прозореца и течението е добро. Бузите им трябва само малко оветряне, докато поемат подправките след това в хладилника. Охладеното мезенце нарязвам на тънки парчета. Ето и фото:



                              Платото е доста голямо та резнах и един праз и малко кисело зеле.





                              Невероятно вкусно. Наздраве!
                              Ники, таз мойта пущина не ще да изкара курса за шофьор, не щяла да кара пиени.
                              Требва да си диря шофер. То е кощунство да употребиш тез мезета без пийка!
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X