Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 3 vs Land Cruiser 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

    Абе що не се върнете на въпроса на човека? Нещо май не прозира, че иска да прави харчове равняващи се на два нови автомобила от средния клас. Тия мнения са за тема от сорта - "Милинер съм и искам да се вкарам в приключение с автомобил втора употреба". Което няма лошо, ама е далеч от въпроса.

    Коментар


    • #32
      От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Абе що не се върнете на въпроса на човека? Нещо май не прозира, че иска да прави харчове равняващи се на два нови автомобила от средния клас. Тия мнения са за тема от сорта - "Милинер съм и искам да се вкарам в приключение с автомобил втора употреба". Което няма лошо, ама е далеч от въпроса.
      Питащия започна с арогантен "летящ" старт дебюта си тук, след което го заигра обиден , което доведе до дебатиране "по принцип" относно двете марки !
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #33
        От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Има го тоя елемент...и аз очаквах повече от пластмасията в 200-цата . Обаче скоростите /автоматите/ на Рейнжовете са по-слаби от Тойотовските, които са едни от най-добрите в бранша...виждаш , че и при твоя са създали проблем..въпреки, че щом е била ескортна кола е млатена цялата газ де...
        Автоматите на Ровърите са ZF и са същите като на БМВ и други марки. И просто на някакви километри се износват. Следва смяна на износените части и още толкова километри. Ремонта им вече се прави почти във всеки гараж. Сега на всички модерни коли слагат новия 8 степенен автомат на ZF. Имам кола с такава кутия казвам че е уникална. Нищо общо с 5 степанния автомат на ТЛК 150.

        Андро не мислиш ли че който го интересува Диско 3 и ТЛК 120 може да понаучи нещо от тази тема? А между другото, това което за теб е приключение за много хора е ежедневие и без да са милионери.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #34
          От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

          Щом е "по принцип" става. Моя съвет е взимай най наточения РР, щото така и така ще правиш ремонти, ама РР е по високия клас.

          Коментар


          • #35
            От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

            Всъщност има смисъл в " незаинтересоваността " в техническата конкретика на автомобила от страна на клиента след определена ценова граница ! Ако си купуваш кола автомат за 3000 лева, се интересуваш и дълбаеш, защото има възможност ремонта да е на стойността на колата...,ако обаче е четвърт милион, първо е гаранционна, второ ремонта е много малък процент от инвестицията , трето човека ще я е сменил преди да се счупи, защото ще е излязъл новия модел
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #36
              От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

              Бахти "ежедневието". Да сменяш АСК и ДВГ на РР и ТЛК все едно сменяш консумативи. Евала щом има такива средно - статистически сънародници.

              Коментар


              • #37
                От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                Един въпрос , при бюджет до 30х.лв кой роувър да се гледа . Спорт , воуг или дискавъри?
                Или другия вариант един под20 и работата на късмет .
                Другото има ли компетентни специалисти по тези модели?Примерно Русев спомена че се сменя скоростна кутия (демек не държи много)? Техниката подлежи ли на ремонт че двигател и скорости нови не ми се купуват?
                Например Приятел имаше големи дертове със скоростите на един Гл 420, накрая работата отиде на нови скорости отиде , месеци след изтичане на гаранция.
                Grand Vitara 2005g- за работа
                Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                Коментар


                • #38
                  От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                  За толкова пари аз бих търсил дискавъри 3.Рейндж с 3.0тд мотора на бмв за мен е по-голям компромис отколкото дискавърито с 2.7хди мотора на пежо/ситроен.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #39
                    От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                    Първоначално публикуван от damianski Преглед на мнение
                    Един въпрос , при бюджет до 30х.лв кой роувър да се гледа . Спорт , воуг или дискавъри?
                    Евтин Рейндж не купувай, че лошо после ! Суперчарджовете започват от 60к., така, че за тия пари взимай една 120-ка да ти е мирна главата!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #40
                      От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                      За тия пари аз бих търсил Диско или Спорт 2,7 Дизел, но на макс 100 000км. После обслужване от хора които знаят за какво става въпрос и следва смени на масло на мотора макс 10 000км и на кутията на 20 000км.Другото за ремонт са дреболии. При това положение колата ще искара поне до 250 000км без ремонти.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #41
                        От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                        510 к.с.? за кво е това? На Нюрборинг ли ще се състезавам или на драг сериите в Обединените Емирства?
                        погледнах застраховките тука... за Диско 4 (от 2010-та са вече 4) и за TLC-то (150).
                        За производство 2010, дизел, 170-190 к.с. с 15 000 км. на година, колкото е средния пробег...
                        Разликата е 700 Евро на година... В полза на Диско 3...
                        1996 Евро е TLC - Диско 3 е 1266 Е...
                        Ще кажете защо сравнявам цените - тук и там? ами защо ли? ама пусти разходи...
                        Интересно, че в немското мобиле цените им са изравнени - гледах от 2010-та, до 100 х. км...
                        т.е. няма явен фаворит - т.е. освен на разходи е ? на предпочитания, вкус и нищо друго, май...
                        Последно редактирано от ivied; 04-01-14, 12:33.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          За тия пари аз бих търсил Диско или Спорт 2,7 Дизел, но на макс 100 000км. После обслужване от хора които знаят за какво става въпрос и следва смени на масло на мотора макс 10 000км и на кутията на 20 000км.Другото за ремонт са дреболии. При това положение колата ще искара поне до 250 000км без ремонти.
                          Русев , благодаря и няма повече да спамя темата , по принцип и аз към това се бях насочил, скоро ще пътувам до германия и австрия по работа и може да се огледам на място за нещо .Ще се услушвам и в мотопфое за нещо.... За тойота нещо не съм фен , имал съм и тойоти нови , сега карам хонда купена пак нова , нямам забележка към качество , но сърцето дърпа другаде. Мисля да пробвам, ако не си паснем ще го продам с малко загуба ама ще съм си начесал крастата , няма да продавам Црв-то , жената ще го търкаля от време на време.
                          Grand Vitara 2005g- за работа
                          Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                          Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                          Коментар


                          • #43
                            От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                            Кола се купува със сърце,после идва разума.За 70 хил километра,откакто го карам съм направил следните ремонти:
                            1.Ляв преден носач.
                            2.Лява предна главина.
                            3.Маркуч на турбото

                            Закупен на 70х реални.

                            Поздрави
                            Последно редактирано от бат'Марто; 04-01-14, 18:34.
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #44
                              От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              ... но на макс 100 000км...
                              Така става, ама в чужбинско са скъпи тия малкокилометърните, а у нас ги нема баш, освен ако не е било помляно, защото джамбазите все търсят тъъъничка цена, за да могат да му лепнат едни "120 000 реални километри"..

                              Първоначално публикуван от damianski Преглед на мнение
                              .. но сърцето дърпа другаде...
                              А кажи си де....всички сме така..питаме, разпитваме, сравняваме и накрая вземем това, дето най ни дърпа сърцето към него..ама така и трябва , веднъж се живее..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                За тия пари аз бих търсил Диско или Спорт 2,7 Дизел, но ...
                                Руси, от дизели не разбираш. Въпросния "2,7" от Пежо се монтира на Д3. АСК е ZF6HP26 - 6 степенна предавка. На РР3 се монтира BMW Td6 3.0л. АСК е GM5 тип 5L0-E - 5 степенна предавка. Отговора защо се монтира САЩ предавка е, че вероятно върви с БМВ мотора. В последствие БМВ се корегира в своите модели Х5 и монтира две кутии ZF - 5 и 6 степеннни предавки. Тоест, няма нищо общо между дизеловите модели на Д3 и РР3.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X