Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно най-експресна доставка с FEDEX - цена, условия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможно най-експресна доставка с FEDEX - цена, условия?

    Здравейте,

    налага ми се да се опитам да си доставя нещо в рамките на 3-4 работни дни от Щатите. От отсрещната страна използват FEDEX. Някой може ли да ми каже колко ще излезе пакет около 10-15 килограма със най-спешна доставка? От сайта на FEDEX упорито настояват да се регистрирам, което в момента не ми се прави честно казано, а и никъде не видях калкулатор за цени.

    //EDIT: можете да заключвате... все пак успях да намеря калкулатор и като видях цената направо ми стана весело
    Последно редактирано от господин никой; 01-01-14, 18:11.

  • #2
    От: Възможно най-експресна доставка с FEDEX - цена, условия?

    Е сподели де нали затова са тия теми.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Възможно най-експресна доставка с FEDEX - цена, условия?

      Колега, утре провери във Федекс, предоставяйки информация кое как смяташ да правиш ( и кой ще плати на Федекс)...
      Понякога има едни тънкости - например цената на една и съща пратка САЩ-България се различава ако се плати от българска страна в сравнение с плащането от другата страна...
      Освен това виж дали пакета няма да кубира. Частите обикновено са тежки, но ако е нещо обемно, по една формула се смята 'кубично тегло', и ако то надвиши теглото в килограми, плащаш по по-високото тегло.
      Ако имаш акаунт номер - то става още по-лесно, ама ти едва ли имаш такъв...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Възможно най-експресна доставка с FEDEX - цена, условия?

        Само да добавя, че за мен е невъзможно федекс да доставят нещо до България за 3-4 работни дни при каквото и да е тарифа. Може да пише 3 дни, но в T&C имаше доста варианти да не ти дължат нищо при евентуално закъснение. Също имаше огромно значение от къде ще тръгне пратката, защото ако е от някое затънтено място в САЩ може да минат 2 полета само докато стигне до експортно летище.

        Коментар


        • #5
          От: Възможно най-експресна доставка с FEDEX - цена, условия?

          Единствената фирма която може да извърши доставка от САЩ до България за проверени три дена (пратено в петък пристига в понеделник) е DHL. Федекс е антифирма - колкото ядове съм брал с тях, с никой друг не съм брал. За сметка на това са по-скъпи.

          За цената - всичко е според зависи. Зависи дали го плащаш ти, частник, или изпращач, професионалист със сметка при тях. Зависи от периода на годината, от сезона, от моментните цени на бензина, от цвета на топките на секретаря на междинния етап - от всичко.

          Но като идея - три килограма специална скоба за смъкване на не си спомням коя част на джетов двигател и още два килограма чаркове, на супер спешност, посред лято, без "връзки" (влизане в офиса на федекс и тупване на пакета на тезгяха) - 415$. Това беше преди седем години, още го помня.

          За 10-15кг - просто забрави да минеш като частник под 250$, по никакъв начин, при най-голям късмет. Схемата е примерно "120$ за здравей и после по 20$ за всеки килограм". Нещо от този порядък е.
          Иначе - при никое положение
          Последно редактирано от Goblin; 01-01-14, 20:38.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Възможно най-експресна доставка с FEDEX - цена, условия?

            В общият случай, ако плаща изпращачът в САЩ, ще е около 3 пъти по-евтино, отколкото, ако платиш ти при получаване...
            Гоблин правилно ти е написал, че DHL е по-добрият вариант... Освен това, трябва да се разбереш с тях да си вземеш цесията от рецепция, а не да ти я носи куриер - губи се още половин ден (поне).
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Възможно най-експресна доставка с FEDEX - цена, условия?

              Сумата излезе около 400 долара... Fedex заради това, че отсреща ползват тях - иначе и аз бих предпочел DHL... С тази цена просто ми излиза прекалено скъпо за да си направя труда, освен това явно ще пропусна "срока".

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X