Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Outback 2.5 MY2000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

    Запазих си час за диагностика в Субару-Бургас... Явно съм отчаян
    Пробвах с чисто нова бобината на колега от форума на Subaru, но колата продължава да прекъсва и с новата бобина.
    След това почистих (доколкото можах) дроселовата клапа със спрей за карбуратори. Никаква промяна.
    Щях да почиствам и стъпковото моторче, но не можах да развия болтовете, които го държат и се отказах...
    Прегледах всички букси до които има достъп отгоре на двигателя (разни сензори, бобината и т.н.) напръсках всичко с контактен спрей и пак нищо...
    Маркучета на вакумните датчици също изглеждаха ОК. Нищо видимо скъсано, пробито или извадено.
    Прегледах кутията на въздушния филтър и всички "въздуховоди" за някакви пукнатини, но нямаше нищо.
    Вече се изчерпах откъм идеи, а колата продължава да тресе и да прекъсва...
    Ако и в сервиза не открият нищо, вариантите ми съвсем се изчерпват.

    ПС: Ако някой знае добър сервиз където да могат да диагностицират подобен проблем в Бургас може ли да сподели? Повечето където съм питал казват, че нямат софтуер за Субару или просто не им се занимава. В краен случай бих отишъл и до Ямбол, та ако може контактите на колегата Car-Test (може и на лични).

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

      Я кажи , катализатор в гърнето махал ли си ?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

        Не съм. В интерес на истината колата си е с оригиналната генерация. Аз поне нищо не съм сменял, а я карам от 2008.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

          Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
          Не съм. В интерес на истината колата си е с оригиналната генерация. Аз поне нищо не съм сменял, а я карам от 2008.
          Избуши катализаторите на часа ! Точно такива са симптомите, когато се отчупи парче от катализатора и запуши генерацията, като се разхожда насам-натам ! Сложи или универсален катализатор за 200-ина лева, или резонаторно гърне с емулатор-гайка на ламбдата. Трябва да ти дадат гърнарите и някой лев за стария, поне стотина лева, обикновено правят калкулация и ти казват някоя малка сума за доплащане !
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

            По принцип ако е запушен и затлачен катализатора ще грее повече от околните гърнета, давам ти насока ако се чудиш дали да махаш поне да провериш. Разликата в температурите ще ти помогне.
            Който оцелее ще закусва!

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

              Човек винаги може да бъде изненадан
              Субару Бургас ми оправиха колата... Оказа се нещо дребно, което явно е нямало как да хвана сам.
              Маркучите към дюзите на газовото са имали малки пукнатини, които докато колата е студена не са пускали въздух. Когато се нагреят обаче са се разширявали и двигателя е смучел въздух от тези малки пукнатини. Това и на газ и на бензин...
              Чувствам се доста глупаво, че не ми хрумна.
              Сега колата работи нормално.
              Благодаря на всички за съветите! Дано моят проблем да помогне на някой друг да избегне излишни разходи.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

                Как така газовите маркучи се напукали, пък е смучело въздух и на газ, и на бензин? Не се връзва нещо тука?

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

                  От газовите инжектори до колектора.
                  ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                  Е250 1998-продаден
                  Субару Пустош

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

                    Газаджия може да те направи да си говориш сам...и то за дълъг период от време..
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

                      Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                      От газовите инжектори до колектора.
                      Е да де, те играят роля само на газ, на бензин - не. Там си има отделна рейка и дюзи. А човека твърди, че и на бензин е прекъсвала, което не се връзва ако причината е в маркучите на газовата. Затова ми е странно, че това е било причината

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

                        Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                        Е да де, те играят роля само на газ, на бензин - не. Там си има отделна рейка и дюзи. А човека твърди, че и на бензин е прекъсвала, което не се връзва ако причината е в маркучите на газовата. Затова ми е странно, че това е било причината
                        Да, от тези маркучи, ако са спукани влиза паразитен въздух в колектора и прави описаните проблеми. Разгледай схема на някой газов инжекцион и ще видиш, че е така.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с Outback 2.5 MY2000

                          100% това беше проблема. От дюзите до колектора има маркучи, които са били нацепени. Така влиза въздух в колектора при всички положения, без значение дали дюзите са отворени или затворени (газ/бензин). Все едно да имаш дупка на всмукателния колектор. Колата си смуче въздух и прекъсва.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X