Обява

Свий
Няма добавени обяви.

омега 2.4i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • омега 2.4i

    Въпросът е за лек автомобил омега 2.4i. Въпросният мотор е с автоматични скорости, като искам да го направя с ръчни. Някой знае ли от какво мога да взема скорости освен омега 2.4i ръчка? Ще трябва ли да сменям картерът на мотора и маховикът от ръчката ще стане ли на коляновия вал на автоматика? Имам една кутия от 2.0i но тя не ми върши работа...
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

  • #2
    От: омега 2.4i

    Маховика става на коляновия вал ,ще ти трябват педалите и скоростите с лостовете ,комплехт маховик съединител с помпи, най вероятно и барчето ако ства въпрос за кола. Картера мисля че е еднакъв , наскоро дадох такъв на вторични.
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

    Коментар


    • #3
      От: омега 2.4i

      Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
      Маховика става на коляновия вал ,ще ти трябват педалите и скоростите с лостовете ,комплехт маховик съединител с помпи, най вероятно и барчето ако ства въпрос за кола. Картера мисля че е еднакъв , наскоро дадох такъв на вторични.
      Ето снимка на мотора вижда се и картерът. Днес свалях една кутия от 2.0 и картерът е по различен, не завършва като моя,а има една ламаринка долу като капак. Ако някой има скорости за 2.4 да пише или за звънка. Скоростите от дизела дали ще станат ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 28-12-2013 14 23 12.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5548235
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #4
        От: омега 2.4i

        Трябват ти скорости от фронтера 2.4-2.3д ако имаш место да ги сложиш със раздатката или от омега ако ще ползваш друга раздатка.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          От: омега 2.4i

          Да разбирам ли че скоростите от дизелова омега стават без преправяне на тоя мотор?
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • #6
            От: омега 2.4i

            Блока на 2,3 дизела и 2,4 бензин е еднакъв .
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • #7
              От: омега 2.4i

              Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
              Блока на 2,3 дизела и 2,4 бензин е еднакъв .
              Това означава ли, че картерите са еднакви или има разлики?

              Коментар


              • #8
                От: омега 2.4i

                Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                Това означава ли, че картерите са еднакви или има разлики?
                Маслените помпи са различни предполагам и картерите. 2,3 дизел не съм имал. На Омега и Фронтера със сигурност са различни картерите.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #9
                  От: омега 2.4i

                  Имам двигател C24NE от Омега и възнамерявам да го монтирам на УАЗ със СК и РК от Фронтера. Но на този етап само проучвам какво ми предстои. Едното е смяна на картера с Фронтеров.

                  Коментар


                  • #10
                    От: омега 2.4i

                    Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                    Имам двигател C24NE от Омега и възнамерявам да го монтирам на УАЗ със СК и РК от Фронтера. Но на този етап само проучвам какво ми предстои. Едното е смяна на картера с Фронтеров.
                    Не лош и по евтин и лесен вариант е да го монтирш с омегови скорости и раздатката на Уаза
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #11
                      От: омега 2.4i

                      С раздатката на УАЗ-а става по-сложно. Може би имаш впредвид РК от ГАЗ-69, но се намират по-трудно и са по шумни. Като идеен вариант е монтирането на СК и РК от УАЗ чрез фланец за опеловия мотор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: омега 2.4i

                        Да имах впредвид РК от Газ 69.
                        Николай Георгиев 0+
                        тел.0887357722

                        Коментар


                        • #13
                          От: омега 2.4i

                          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                          Имам двигател C24NE от Омега и възнамерявам да го монтирам на УАЗ със СК и РК от Фронтера. Но на този етап само проучвам какво ми предстои. Едното е смяна на картера с Фронтеров.
                          Работата с двигателя стана малко сложна. Вчера го запалих да му чуя гласа. Пали много лесно, работата беше равномерна/на слух, с първото гърне/, но като откачах последователно кабелите на дюзите на 3-ти цилиндър не промени работата. Размених свещите и отново на 3-ти не промени звука. След работа два пъти по 1-2 минути, премерих компресията. На 1-ви 10атм.; на 2-ри 8атм.; на 3-ти над 10атм./компресомера е до 10/ и на 4-ти 10атм. Налях малко масло на 2-ри цилиндър и компресията скочи над 10. Това малко ме притеснява и на този етап ще се отложи монтажа на двигателя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: омега 2.4i

                            Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                            Работата с двигателя стана малко сложна. Вчера го запалих да му чуя гласа. Пали много лесно, работата беше равномерна/на слух, с първото гърне/, но като откачах последователно кабелите на дюзите на 3-ти цилиндър не промени работата. Размених свещите и отново на 3-ти не промени звука. След работа два пъти по 1-2 минути, премерих компресията. На 1-ви 10атм.; на 2-ри 8атм.; на 3-ти над 10атм./компресомера е до 10/ и на 4-ти 10атм. Налях малко масло на 2-ри цилиндър и компресията скочи над 10. Това малко ме притеснява и на този етап ще се отложи монтажа на двигателя.
                            Колега имам доста части за този двигател ако ти трябва нещо звънни.
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #15
                              От: омега 2.4i

                              Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                              Колега имам доста части за този двигател ако ти трябва нещо звънни.
                              Благодаря за предложението. Само информативно - картер/фронтеров/ с приемната тръба на маслената помпа, цена.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X