Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Зарежете виртуалните койни, парите са ясни.
    Какво моделира цялата тази изчислителна мощ? Освен жега и парникови газове, защото сигурно един АЕЦ работи за нея
    Тия неща хич не са за зарязване, че и без това и сега живота ни се е превърнал в една виртуална реалност.А какво моделира - точно това - новата реалност, и частта за АЕЦ-а си е точно на мястото...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #32
      От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Основната идея, прокламирана от автора, е да се върнат основните качества на парите в брой, загубени при технологичния прогрес. Говорим за естествено ограничено предлагане, анонимност и непроследимост. Разбира се, заедно с тях вървят и отрицателни качества - дефлация, удобство при незаконни дейности и възможност за окончателно загубване/унищожаване на някакви конкретни купюри.
      Ограниченото предлагане е постигнато чрез процеса "mining" - за създаване на нов биткоин е необходимо изпълняването на тежка изчислителна задача.
      Анонимността и непроследимостта са постигнати с криптографски средства и разпределена обработка (без централни сървъри).

      "правилата на играта" (технически) са определени от момента на измислянето на тази система, като ограниченията са чисто математически и (поне засега) невъзможни за нарушаване.

      Сведенията за автора са малко. Той използва японски-звучащ псевдоним, покрил е добре следите си и засега публично има само предположения за идентичността му.

      Коментар


      • #33
        От: Между нас има ли Биткойнъри.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        "mining" - за създаване на нов биткоин е необходимо изпълняването на тежка изчислителна задача..
        Така де, но докато при SETI@home беше ясно какво се търси, тука знае ли се?

        Коментар


        • #34
          От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Така де, но докато при SETI@home беше ясно какво се търси, тука знае ли се?
          Знае се. Пари. Грубо казано, търсиш нещо, чиито хеш започва с определена поредица битове. Като го намериш, това е нов биткоин. Много грубо описание, разбира се.

          По-скоро в seti@home не беше особено ясно какво се търси и по какви критерии.

          Коментар


          • #35
            От: Между нас има ли Биткойнъри.

            Лично аз съм доста против съответната "валута".

            На практика това е една чисто пирамидална структура, която има много ниска конвертируемост и не е призната официално в нито една страна. Лично аз смятам, че скоро ще отмре по ред причини.

            Коментар


            • #36
              От: Между нас има ли Биткойнъри.

              Биткойна (и другите крипто-валути), долара, еврото, лева - не са пари, това са валути.
              Парите - през цялата история са били злато и сребро.
              За валути са използвани всевъзможни предмети, от черупки на миди, белязани птъчки, корени на лалета та до днешните хартиики.
              Предназначението на валутата е да е по удобна за пренасяне и транзакции от физическия метал, а когато решиш да отидеш на каса и да си плучиш съответното обезпечение в злато.
              Ако валутата не е обезпечена, какво определя покупателната и стойност ?
              Единствено "доверието" в инстанцията която я издава и навика, че щот вчера е имала стойност, значи и утре ще има.
              За да ползваш валутата, плащаш лихва, казва се инфлация и се определя предимно от неконтролируемото повишаване на количеството на валутата.
              Цените общо взето не се покачват, валутата поевтинява.

              Биткойна мисля, че ще бъде саборен лесно от банковата система чрез създаване на балон и загуба на доверието от потребителя в него.
              Все пак, никой сводник не обича даго прескачат..
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:index.jpg
Прегледи:1
Размер:971 Байта
ID:5548098

              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
              На практика това е една чисто пирамидална структура,
              Би ли пояснил как може да се определи като пирамидална структура ?

              Коментар


              • #37
                От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                Би ли пояснил как може да се определи като пирамидална структура ?
                Разбира се - пояснявам веднага...

                "Търсенето" на тази структура е породено от самата структура. Т.нар mining е процес, който не създава нищо освен bit coins. Това не е животновъдство, не е земеделие, не е работа от обичайният тип. Същият (имам предвид bitcoin mining-а) не представлява конвертируема единица. Т.е имаш крава пиеш мляко, имаш биткоин... праскаш си го в главата... всъщност и това не можеш защото е чисто виртуален. Като заговорих за нещата, които не можеш да направиш с него... Скоро да си плащал в магазина с биткоини? Или може би си си платил данъците с такива?

                В страни от политико-икономическата страна на въпроса лично аз имам проблем и с mining процеса. Повечето хора не се замислят какво точно прави CPU/GPU-то по време на този mining процес... Официално обработва/декриптира блокове, които може би съдържат bit coin-и. Реално може да прави и тонове други неща, нали? Например да маскира/криптира определени транзакции на информация или да смята алгоритми за прехвърляне на такава по части от други mining станции? И какво ли още не - това е просто върха на айсберга.

                Знам аз какво бих направил, ако съм на руля на подобна мощ - щях да изкъртя МИЛИОНИ... //EDIT: и за да съм напълно ясен - изобщо не говоря за mining...

                Слава богу съм напълно доволен да си карам моторите и колелата и не ме е*пииип*е за тия глупости. Отворих темата за да няма изгорели във форума.
                Последно редактирано от господин никой; 27-12-13, 12:00. Причина: edit, typo

                Коментар


                • #38
                  От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Кой ще допусне подобна свободия в съвременния свят? На бас, че някоя държавна агенция вече яха системата на копачите. Че то така някой само за минути ще прескочи всички икономически санкции на ООН например.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Кой ще допусне подобна свободия в съвременния свят? На бас, че някоя държавна агенция вече яха системата на копачите. Че то така някой само за минути ще прескочи всички икономически санкции на ООН например.
                    Икономическите санкции на ООН са най-белият кахър, който могат да имат от съответните агенции... Можеш тонове други неща. Можеш да криптираш транзакциите на повечето доставчици на наркотици, оръжия, роби и каквато друга паплач можеш да се сетиш толкова добре, че и най-мощният компютър на големите сили да не може да го декриптира с години... Пак казвам това е само върха на айсберга... можеш и още доста неща...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                      Лично аз съм доста против съответната "валута".
                      ... има много ниска конвертируемост и не е призната официално в нито една страна. Лично аз смятам, че скоро ще отмре по ред причини.
                      Не си само ти против. Китайското правителство например забрани употребата му в Поднебесната. Други (Великобритания например) просто обясниха на поданиците си къде точно в данъчната декларация трябва да фигурират такива неща.

                      Ниската конвертируемост как точно я дефинираш?

                      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                      Разбира се - пояснявам веднага...

                      "Търсенето" на тази структура е породено от самата структура. Т.нар mining е процес, който не създава нищо освен bit coins. Това не е животновъдство, не е земеделие, не е работа от обичайният тип. Същият (имам предвид bitcoin mining-а) не представлява конвертируема единица. Т.е имаш крава пиеш мляко, имаш биткоин... праскаш си го в главата... всъщност и това не можеш защото е чисто виртуален. Като заговорих за нещата, които не можеш да направиш с него... Скоро да си плащал в магазина с биткоини? Или може би си си платил данъците с такива?

                      В страни от политико-икономическата страна на въпроса лично аз имам проблем и mining процеса. Повечето хора не се замислят какво точно прави CPU/GPU-то по време на този mining процес... Официално обработва/декриптира блокове, които може би съдържат bit coin-и. Реално може да прави и тонове други неща, нали? Например да маскира/криптира определени транзакции на информация или да смята алгоритми за прехвърляне на такава по части от други mining станции? И какво ли още не - това е просто върха на айсберга.

                      Знам аз какво бих направил, ако съм на руля на подобна мощ - щях да изкъртя МИЛИОНИ... //EDIT: и за да съм напълно ясен - изобщо не говоря за mining...

                      Слава богу съм напълно доволен да си карам моторите и колелата и не ме е*пииип*е за тия глупости. Отворих темата за да няма изгорели във форума.
                      Това червеното важи за абсолютно всякаква разменна единица - била тя евро, унции злато или зимбабвийски долар. Скоро не съм плащал в магазина с биткоини, но също не съм плащал с албански леки или украински гривни. Това не отменя ролята или качествата и на едното, и на другото, и на третото, като разменно средство.

                      Какво точно прави CPU/GPU е известно на всеки, който се е поинтересувал. Голяма част от софтуера, който прави такива неща е с отворен код, останалият и да е затворен, няма шанс да е много заплетен, че отиде ефективността. Така че с първия дебугер си го разглобил - и анализи не липсват.

                      На всички е ясно какво би направил ако си на руля, защото почти всеки би направил същото. По същество това правят банковите системи в света.
                      Системата Биткоин е така направена, че да не се управлява от хора, а от предварително известни математически принципи, честни като гравитацията. Реализацията на тези принципи в софтуер е оставена в ръцете на който има желание, но все едно - или ги спазваш, или нищо не печелиш от нарушаването им.

                      Възможно е да отмре или да се сгромоляса внезапно - все пак е първи подобен опит от такъв мащаб. Но засега изобщо не знаем как. Ако някой разбере как, сгромолясването ще е веднага - още преди да се е опитал да го направи.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        И аз мисля че като дойде времето тия с "реалните" кинти лесно ще издухат тези виртуални измислици. Може да имат, или да очакват да имат някаква далавера за сега, но до време. Жалко че толкова енергия се губи.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                          Биткойна (и другите крипто-валути), долара, еврото, лева - не са пари, това са валути.
                          Парите - през цялата история са били злато и сребро.
                          За валути са използвани всевъзможни предмети, от черупки на миди, белязани птъчки, корени на лалета та до днешните хартиики.
                          Предназначението на валутата е да е по удобна за пренасяне и транзакции от физическия метал, а когато решиш да отидеш на каса и да си плучиш съответното обезпечение в злато.
                          Ако валутата не е обезпечена, какво определя покупателната и стойност ?
                          Единствено "доверието" в инстанцията която я издава и навика, че щот вчера е имала стойност, значи и утре ще има.
                          За да ползваш валутата, плащаш лихва, казва се инфлация и се определя предимно от неконтролируемото повишаване на количеството на валутата.
                          Я сега да помислим за разни съвременни валути до колко са обезпечени/стои ли зад тях необходимото количество сребро и злато и кога за последно някой е занесъл някъде хартийките и срещу тях си е получил златото Отдавна, всички знаем, зад дадена валута стоят много други неща, къде реални - къде виртуални, създадена е една с-ма от която са част например рейтинговите агенции, а тяхното споменаване е достатъчно, за да не описваме с-мата в познатите ни детайли.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #43
                            От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            . Жалко че толкова енергия се губи.
                            Ами може точно енергийна пирамида да е?...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              И аз мисля че като дойде времето тия с "реалните" кинти лесно ще издухат тези виртуални измислици. Може да имат, или да очакват да имат някаква далавера за сега, но до време. Жалко че толкова енергия се губи.
                              То в това е разковничето - че и реалните кинти са си вече виртуални.


                              Абе тъпа беше идеята 27-ми да е работен ден.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #45
                                От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ниската конвертируемост как точно я дефинираш?
                                Ясене... ужасно ме мързи да го пиша, но щом си казал няма как.

                                Как дефинирам ниската конвертируемост? Всеки, който е живял в комунизъма знае много добре какво е нулева конвертируемост. От златен (по времето на Иван Вазов) българският лев стана картонен за по-малко 20 години. Никой освен хората затворени вътре в системата на "валутата" не я иска. Същото е и с биткоините... Единствените, които биха я искали са хора в системата. Нито едно правителство не я признава. Не можеш да я обмениш в бюрата.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Това червеното важи за абсолютно всякаква разменна единица - била тя евро, унции злато или зимбабвийски долар. Скоро не съм плащал в магазина с биткоини, но също не съм плащал с албански леки или украински гривни. Това не отменя ролята или качествата и на едното, и на другото, и на третото, като разменно средство.
                                Това което си написал НЕ важи за валутите, които си описал. Мога да си платя данъците и разходите НАВСЯКЪДЕ по света със злато! Мога да използвам Евро почти навсякъде по света - където не директно, мога лесно да го разменя. Как ще си размениш биткоините? С кого? Дори и зимбабвиските долари мога да обменя - може да е на загуба, но мога да го направя, защото макар да са просто едни хартийки, има кой да ги ползва и ги ползва, като начин за разплащане срещу реални стоки и услуги.

                                Причината да е толкова ниско конвертируема е, че няма пряка връзка с икономиката. Златото се ползва за украшения, проводници и т.н. Еврото е цифровото изражение на благосъсътоянието, което си придобил работейки или не (да не казвам крадейки и т.н.) Срещу знака Евро стоят активите на банката. Срещу биткоина какво стои?

                                По-горе ми се прииска да отворя темата, но наистина ме замързя... Парите са стока! Парите са просто стока... Купуваш пари и продаваш пари. Но освен стока те имат реален актив в банката, която ги издава. Т.е отиваш и казваш: Искам срещу тези пари моят актив във злато (или бройлери, ако така предпочиташ, но тогава може би е по-добре да потърсиш Кауфланд ) и го получаваш. Как мога да направя това с бит коин? Единственото, което мога да направя е да го продам на някой друг с идеята, че може би цената на бит коина ще се вдигне или поне запази... Слабо е като конвертируемост... Освен това е и много лесно (и на практика неизбежно) да се превърне в балонче с топъл въздух.

                                Основният проблем на биткоините е, че не могат да бъдат изразени с материална стойност. ФАКТ... Според мен това ще ги убие доста бързо в този доста материален свят.

                                Естествено съм се интересувал от алгоритъма на т.нар bit coin mining... продължавам да вярвам в това, което по-горе написах. Нямам доверие на този тип системи, съжалявам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X