Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двуцевка vs помпа vs автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двуцевка vs помпа vs автомат

    Има ли разлика при боравенето с различните пушки от гледна точка стрелба, прицелване, за какъв лов имат предимства и недостатъци.... Ясно ми е, че най-добре е човека да постреля и сам да събере впечатления, но и теоретически е хубаво да се подготви.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: двуцевка vs помпа vs автомат

    Надцевката
    Помпата и Автомата (ако говорим за ловен автомат) имат голям разход
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: двуцевка vs помпа vs автомат

      Айде почна се . Няма универсална ловна пушка еднакво удобна за всички видове лов .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: двуцевка vs помпа vs автомат

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Айде почна се . Няма универсална ловна пушка еднакво удобна за всички видове лов .
        Точно така си е , като помпата дори я изключвам от списъка поради спецификата и за оръжие за отбрана . Имам и надцевка и полуавтомат и съм свикнал и с двете като ползвам всяка пушка за точно определен лов . Въпреки това полуавтомата ми по удобен и ловувам по често с него .
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          От: двуцевка vs помпа vs автомат

          За птици успоредка 16 кал. лека за разнасяне, свинския с помпа или нарезно........не ангажирам с мнението си

          Коментар


          • #6
            От: двуцевка vs помпа vs автомат

            За първа пушка трябва ловен тек. Когато имаш само един изстрел е най-сигурният и бърз начин да се научиш да стреляш точно.
            пп. Личен опит, заимстван от стари книги за лова.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: двуцевка vs помпа vs автомат

              #2 - Какво имаш предвид с "...голям разход..."? Лошо съотношение попадения изстрели, или?
              #3 - Какво се е почнало?!? Ясно е че специализираните инструменти са по-добри в областта си, но идеята на питането е "ако е едно, то какво?"
              #4 - с това, при условие, че съм пълен амататьор не съм съгласен - ловци с помпи, като и типично ловни модели дал бог....
              #6 - OK - има логика, какво си пазаруваме след фаза 1?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: двуцевка vs помпа vs автомат

                С полуавтомата се изкУшаваш да произведеш повече изстрели и в повечето случеАИ след 3- тия изстрел е на вятъра.
                Ами ловния за автомат, като млад ловец се сдобих с такъв в комплект автомат с нарезна цев, с който ще покрива доста разнообразен лов. Ловци с помпи в Америка си е мания, но при нас рядко се среща. По- нататък вече може да се помисли за птичарски лов, една класика, успоредка. За едър лов нарезно. За патици задължително ловен полуавтомат, той и за това е измислен първоначално. Трябва се насочиш на какъв лов ще ходиш предимно и само ще ти стане ясно какво ти трябва и то бързо.
                За оръжие изпадат добри оферти и не се колебай ако има, взимай всичко върши работа. По балкана има стари хора, с текове ще направЯт по- бързи изстрели от колко някой с двуцевката.
                Последно редактирано от derhunter; 25-12-13, 23:51.

                Коментар


                • #9
                  От: двуцевка vs помпа vs автомат

                  Виж сега, кой е най проходимия джип, пушката, коя е най- най ама да почна от някъде от помпите правя чешми в гората ама е, хубаво преди да стреляш да покажеш поне една от твойте хранилки . Весела Коледа и НАСЛУКА.
                  Последно редактирано от derhunter; 25-12-13, 23:53.
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • #10
                    От: двуцевка vs помпа vs автомат

                    Дръж класиката ...дай шанс и на животното...Двуцевката си е ловно оръжие!!!
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: двуцевка vs помпа vs автомат

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      Точно така си е , като помпата дори я изключвам от списъка поради спецификата и за оръжие за отбрана . Имам и надцевка и полуавтомат и съм свикнал и с двете като ползвам всяка пушка за точно определен лов . Въпреки това полуавтомата ми по удобен и ловувам по често с него .
                      Помпата си е най обикновена гладкоцевна пушка с възможности бърза за смяна на цев и приклад . До колкото си спомням под 50 сантиметра цев се води за охрана . Аз лично съм фен на класическите надцевки . Имаш два патрона и според ситуацията решаваш кой да изстреляш . Полуавтоматите са хубави за пилищарски лов само че с това ограничение за 3 патрона в магазина за което рано или късно ще почнат да следят малко ги обезсмисля . По дълги са и с тях провирането през шубраците е мъка и са по трудни за транспорт . На времето един стар колега ловджия (лека му пръст) ми каза едно нещо : Ако не уцелиш с първия изстрел втория ; третия ; петия са ти пуснати от яд . И определено излезе прав .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: двуцевка vs помпа vs автомат

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        За първа пушка трябва ловен тек. Когато имаш само един изстрел е най-сигурният и бърз начин да се научиш да стреляш точно.
                        пп. Личен опит, заимстван от стари книги за лова.
                        Първата ми пушка беше стар руски тек на дядо ми и като ходех с него на лов ми я даваше да се уча ама това беше преди 30 години . За млад ловец който сега се учи на лов двуцевката е добър вариант да свикне с оръжието .
                        Между другото все още ограничителя в магазина на полуавтомата стои , и без това повече от 1 патрон не слагам вътре ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          От: двуцевка vs помпа vs автомат

                          За помпата важи ли това за ограничение за патроните в магазина?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: двуцевка vs помпа vs автомат

                            И за тях важи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: двуцевка vs помпа vs автомат

                              Не , не важи когато е за лов.
                              Да, и важи когато е за охрана.
                              Последно редактирано от derhunter; 25-12-13, 23:56.
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X