Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двуцевка vs помпа vs автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

    Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение

    [ATTACH=CONFIG]735569[/ATTACH]

    2. Моnolit 32 на DDupleks- според производителя, най-добра точност се получава с дулно стеснение "пълен шок";
    Сега разбирам, че тези вървят през пълен шок и дори давали най-добра точност. Що ли до сега не съм прочел на кутийката ами слушам търговците...


    На Бушидо - честито, и да си я ползваш с кеф! Само китеника на снимката не си е на място, ама след 2 години може и да го замениш примерно с меча кожа
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

      Понеже съм изявен теоретик и изчетох какво ли не, специално за подкалибрените Monolit на Dupleks пише следното (от собствения им сайт):
      Lead-free
      High accuracy in long distances
      Minimal friction in the barrel
      Can be used in all chokes
      Retains its trajectory when hitting obstacles
      Reduced possibility of ricocheting
      Powerful impact and stopping effect
      Highest accuracy with a 1 mm choke
      Suitable also for rifled barrels
      Not recommended for use in back-bored (increased inner diameter) barrels
      вчепатлен съм от това в червеното....
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Highest accuracy with a 1 mm choke
        Not recommended for use in back-bored (increased inner diameter) barrels
        Нещо май не си го превеждам точно, някой да помогне... Тия двете неща не се ли бият?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

          Най-висока точност с 1мм шок.

          Не се препоръчва за използване в цеви с повишен вътрешен диаметър (back-bored).


          Не мисля, че си противоречат - просто моята нова придобивка е точно с такива цеви....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

            Тоест с повишен вътрешен диаметър (back-bored) се има предвид разширена(по някаква причина) цев, по-широк диаметър, а не стеснена, за да не хлопче вътре
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

              Мисля, че да....

              Енжой:
              http://www.browning.com/library/tech...tail.asp?id=49

              http://www.fabarm.com/web_eng/caratt...taglio.asp?i=1
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Нещо май не си го превеждам точно, някой да помогне... Тия двете неща не се ли бият?
                Ами, като се замислиш, има логика!Цеви тип Back-bored, Tribore и подобни имат разширен основен диаметър на цевта, примерно 18,8 мм. вместо стандартните 18,4-18,5 мм. Предимството се реализира основно при патрони със сачми. Идеята е да се понижи усещането за отката (дават го от 5-10 %), да се намали триенето на сачмите в стените на цевта(от там по висока дулна скорост) и да се снижи процента на деформираните сачми, водещо до по равномерен "осип", без дупки в сачмения сноп. При стрелба с куршум, особено такъв даващ най-добри резултати през дулно стеснение "пълен шок"(който си е нещо като подкалибрен), се нарушава оптурацията, тъй като "сабото" или в случая пластмасовите пръстени които го заместват, са изчислени за стандартни цеви. Нищо страшно няма да се случи, просто патрона няма да развие в пълна степен заложения в него потенциал.
                Последно редактирано от emil5koff; 28-08-14, 19:38.

                Коментар


                • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                  Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                  . Предимството се реализира основно при патрони със сачми.
                  Да, и аз това прочетох, ограмотих се благодарение на колегата. Всъщност за мен беше важно уточнението за дуплекса заради цевта с шоково стеснение. До сега в магазина са ми казвали обратното - че не е полезно да стрелям с това при такава цев. Търговци, кво да ги правиш. Даже не търговци, ами посредствени продавачи
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    ...Всъщност за мен беше важно уточнението за дуплекса заради цевта с шоково стеснение...
                    Да, това е много полезно за колеги ловуващи с двуцевни оръжия с фиксирани шокове, преобладаващите от които са шок/полушок. Този патрон, не само че може да се използва в шоковата цев, но резултатът би трябвало да е добър.

                    Коментар


                    • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                      Ще пробвам и ще споделя тук или в някоя от темите.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                        Колега emil5koff, от къде намираш патрона с Brenneke (червения B&P Mythos) от снимката ти?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                          Всичките патрони от снимката са купувани от ловните магазини в Пазарджик, които общо са три. Конкретно патрона за който питаш, не помня от кой точно магазин е купен и не знам дали го има в момента, но ако те интересува, мога да проверя.Съдейки по етикета върху кутията, са стрували по 2,60 лв. бройката.
                          Последно редактирано от emil5koff; 08-09-14, 14:37.

                          Коментар


                          • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                            Мерси - ще поразтърся по София първо, но като начало ми се струва добра идея да го пробвам, с оглед умерената му цена и положителните отзиви.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X