Обява

Свий
Няма добавени обяви.

colt 45 STI плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • colt 45 STI плюсове и минуси

    Здравйте колеги, наскоро си извадих разрешително за закупуване на оръжие и съм се спрял на colt 45 STI, моля за вашите мнения за това оръжие.
    878177589

  • #2
    От: colt 45 STI плюсове и минуси

    Имаме такъв в Сандански на стрелбището. Голям кеф е! И за носене предполагам става - тънък и без стърчащи железа е!

    П.П. Само цената не ми харесва!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      От: colt 45 STI плюсове и минуси

      Първоначално публикуван от Симеон Цинцов Преглед на мнение
      Здравйте колеги, наскоро си извадих разрешително за закупуване на оръжие и съм се спрял на colt 45 STI, моля за вашите мнения за това оръжие.
      Едно от най-добрите оръжия.Едновременно подходящ за самоохрана,спорт и носещ духа на класиката 1911.

      Коментар


      • #4
        От: colt 45 STI плюсове и минуси

        Ако не те притеснява цената на един брой боеприпас около левче.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: colt 45 STI плюсове и минуси

          Определено оръжието си е класика, спор няма. Вече калибъра, виж тук мнения много. Важното е какво на теб ти харесва. какво ти казват другите, не е важно. Щом си го харесал - вземай го! И да не забравиш да го покажеш тук. Успех.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #6
            От: colt 45 STI плюсове и минуси

            Класика Ама го хвани в ръката си да видиш дали ти "приляга"!
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: colt 45 STI плюсове и минуси

              Вече го е държал..... Монка кво още му мислиш само не мога да разбера.....
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #8
                От: colt 45 STI плюсове и минуси

                Калине още чакам доставката.
                878177589

                Коментар


                • #9
                  От: colt 45 STI плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от Симеон Цинцов Преглед на мнение
                  Здравйте колеги, наскоро си извадих разрешително за закупуване на оръжие и съм се спрял на STI, моля за вашите мнения за това оръжие.
                  Предполагам, че когато казваш "colt 45" имаш в предвид системата 1911 в калибър 45 АСР. СТИ е фирма произвеждаша пистолети 1911 и 2011. СТИ няма нищо общо сКолт като изключим системата 1911.

                  По повод СТИ - 1911 в калибър 45 АСР ще си позволя да цитирам мнение от друг форум
                  "минаха почти 3 год. откак имам СТИ Троян в кал 45 аср.За това време имах възможност да добия достатъчно впечатления за пищова и калибъра.
                  По – надолу ще се опитам възможно най- систематизирано да ги обобщя.
                  ТТ данните на производителя няма ди ги посочвам – всеки сам може да си ги провери в официалният сайт.
                  Оръжието го закупих с идеята да го ползвам за самоохрана /имайки в предвид забраната на холоу поинти за селф дефенс в БГ/ и тренировки в ТИР-а. До сега съм му навъртял над 5000 изстрела /под 6000/.
                  Какво ми хареса в оръжието:
                  1. Прикладност, ергономика, баланс. Оръжието е плоско, носи се скрито лесно благодарение на тънкия профил. Благодарение на същият профил се насочва бързо и прецизно в целта. Тънката ръкохватка позволява силен и здрав хват както с една, така и с две ръце. Направо го хващам кат в менгеме, разбираши. Баланса е изнесен напред и надолу. Дори с пълен пълнител баланса не се променя осезаемо. Ергономиката спомага за бързата и прецизна стрелба с оръжието. Стрелбата с една ръка е лесна и бърза благодарение на гореописаното. Бивъртейла благоприятства високият и сигурен хват на оръжието, като предпазва ръката от движението на затворният блок.
                  2. Мускулният предпазител. Едно време когато пробвах за сефте БУЛ м5 останах разочарован от мускулният предпазител – впиваше ми се в ръката, трябваше да мисля за него дали е активиран или не при хват. При СТИ Троян не е така. Въобще не го мисля и не го усещам. Върши си работата за която е направен, без да ми пречи.
                  3. Механичният предпазител. Достатъчно широк и удобен за активиране и деактивиране. Усилието което си изисква за задействането му не е малко и няма как да го деактивирате без да искате. При изключването му се чува отчетливо „кликане“. Може да се ползва като тумб рест. За толкова изстреляни патрони НИКОГА, ама НИКОГА не ми се е случило затвора да ми одраска ръката или палеца, при положение че палеца ВИНАГИ ми е върху механичният предпазител.
                  4. Затворната задръжка е достатъчно дълга и релефна за да работя с нея без да променям хвата. Очаквах да се счупи, но още държи фронта.
                  5. Бутона за пълнителят е достатъчно издаден и заоблен за да боравя комфортно с него дори при интензивни сухи тренировки.
                  6. Мерните прибори са прекрасни – най-доброто съчетание което съм пробвал до сега за прецизна и бърза стрелба. Като минус мога да посоча, че не са с тритий за нощно време.
                  7. Насечката на затворният блок в началото и края предлагат опция на стрелеца къде да избере да го захване при зареждане.
                  8. Насечката отпред на ръкохватката и отзад създават мн. сигурно усещане за сцепление.
                  9. Чирените са плоски и позволяват доста солиден хват. Ако не Ви паснат може да ги смените с хилядите предлагани в нета.
                  10. УСМ-прекрасен тип- къс и сравнително лек ход на спусъка / не съм мерил теглото, не ме интересува щото ми пасва, но за протокола ще гледам да го притегля/, позволяващ прецизна и бърза стрелба. Уникален ресет. Ще се опитам да обясня какво имам в предвид- благодарение типа на пружината, която го задейства има ЯСНА и ОТЧЕТЛИВА разлика между празният ход, работният ход и ресета. Пружината сама връща спусъка при ресет, ТОЧНО толкова колкото е необходимо, ни повече, ни по-малко. Няма как да не върнете спусъка достатъчно за да „зацепи“ ресета. Пружината Ви води и не може да се объркате, след малко практика. За разлика от Глок и ЧЗ с които съм допускал грешки от бързане и желание за бръз последващ изстрел.
                  УСМ е поместен в нещо като „кутия“ находяща се в ръкохватката, закрит е и не е изложен на замърсяване от изгорелите барутни газове и кернировката на боеприпасите директно, както е при ЧЗ и Глок.
                  11. Надеждност и прецизност. От кутията до момента нямам НИТО една засечка с фабрични боеприпаси. Основно стрелям с тях. Често след стрелба не го чистя основно, а само цевта, за да видя до колко ще издържи на замърсяване и кога ще почне да засича. Издържа достатъчно на замърсяване по моите критерий /500-600 изстрела на ден, плюс замърсяване с пясък и прах на открит полигон е макс. На който съм го подлагал, за ден/. От кутията до момента оръжието стреля много прецизно.
                  12. Цевта е от неръждаема стомана и рампирана.
                  Позволява мърляшко отношение и надеждно подава всякакъв тип куршуми.
                  13. Възможността за безкрайни тунинги и къстъмизация, въпреки че аз лично много малко съм променил по пищова /чак се чудя на себе си/ от кутията.
                  14. Цените на пълнителите и частите са повече от приемливи в сравнение с други марки и модели. Има за всеки джоб и вкус.
                  15. Изключително добър къстъмър сървис на СТИ и положително отношение към клиента.
                  Какво не ми хареса.
                  1. Основно - Цената. За съжаление в световен мащаб се наблюдава покачване цените на качествените 1911, дори заявки „преордер“ и чакане по 18-24 месеца в листите на световно известните къстъм билдери в сферата на 1911.
                  2. Покритието. Кобура на Блейд Тех /корав кайдекс, който основно ползвам за тренировки на стрелбището/ не прощава даже и на Глок. СТИ Троян е с покритие което носи вече белезите от доста вадене и прибиране в кобура.
                  3. Масата- ами тежи си, но с подходящ кобур или чантичка мене не ме бърка. Масата е в плюс по време на стрелбата.
                  4. Ниското налягане на боеприпасите – 45 аср води до доста замърсяване в цевта-опушва се прилично. Поне това ми е наблюдението при ползването на магтех 45 аср/основно/. Замърсяването е повече отколкото при 9 пара или 38 спец, за това го споменавам. За сметка на това отката е мек и бутащ- по мое усмотрение, отколкото рязък и скачащ. Аз лично предпочитам отката на 45 АСР в 1911 пред отката на 40 СиУ в платформа 2011 или полимерен пищов, или отката на 9 пара при Г17. Чисто субективно усещане е.
                  5. Липсата на двустранен механичен предпазител. Лесно се коригира с поръчката и монтирането на подходящ такъв.
                  6. Сравнително сложното /непълно/ разглобяване /в сравнение с Глок17 примерно/, но по-лесно цялостно разглобяване и сглобяване отколкото на ЧЗ. Понеже СТИ Троян е с бушинг, ще Ви трябва читав бушинг инструмент /оригиналният на СТИ, който аз имам не е особено качествен според мен-от мека пластмаса е, за 6-7 долара си поръчах друг от твърдо анодизиран аламин, който би трябвало да е по-добър/ или джобно ножче – Викторинокс кампер /вероятно става и с друг модел Викс?/. С отварачката за капачки се отключва безпроблемно бушинга. Винаги трябва да се внимава на къде може евентуално да изхвърчи пружината и носете очила за сигурност!
                  За сега – толкова, ако се сетя нещо ще допълвам.
                  Гореописаното е мое лично впечатление от конкретният модел на фирмата. Държа да подчертая, че съм ползвал и дабъл стак на фирмата и моделите с полимерна ръкохватка. Не са мой тип и не ми пасват. За мене класическият сингъл стак си е за предпочитанеповече ми пасва лично на мен.
                  В заключение мога да кажа, че това е КНО с което стрелям най-бързо и точно в сравнение с друго КНО което съм ползва последните 19 години. А съм ползва достатъчно такова.
                  Горе написаното няма за цел да възхвалява или отрича една или друга марка и система. То е извод от личните ми впечатления /от конкретният модел на конкретната фирма/ и предпочитания базирани на опита, които имам. Със сигурност това не е най-добрият 1911, който може да се намери на пазара в световен мащаб, но е едно от предложенията на нашият пазар, което ме устройва"



                  Коментар


                  • #10
                    От: colt 45 STI плюсове и минуси

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:184.9 КБ
ID:5704334

                    Е не е Колт ма е с голяма дупка и тоя,най-после е у дома си

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:127.2 КБ
ID:5704335
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: colt 45 STI плюсове и минуси

                      С такова съм стрелял и е доста 'НАРЪЧЕН" и прави кръгли дупки на близо една от друга, като знам пък на кой беше и за какво го ползва-явно не е и от чупливите. Подлежи на разни ъпгрейди, до колкото съм запознат. Лично аз съм с "пластмаса" от съвсем друга работилница, ама това си струва да се има

                      Коментар


                      • #12
                        От: colt 45 STI плюсове и минуси

                        Единствената доработка която сьм му извьртял ЗА СЕГА са чирените,че оригинално идва с едни черни като шкурка и му махнах тоя скапан черен бушинг,пружината и скапания род който за да го блокирам под напрежение ми трябва кламер.Дайсьн Пресижьн род с Уилсьн Комбат 16.5 либри пружина / малко по-яка,е така да има,оригинала май беше 14 та сега имам 2 оригинал и една супердупер на пищова /.
                        Намазьл сьм го както аз си знам и се чудя какво ще иска още,не намирам и нормални неща на нормални пари да му се правят,а да дам 1000 долара за тунинг след като вече е тунингован у фабриката ммммм ТЦ,пропускам ако не го правя сам и не са му стотина долара частите,3 бона пищов няма да го правя.

                        Я виж там твоя човек какво му е правил та да ми цьфнат идеи и на мен.

                        И май не е от чупливите,аз гледам кекави неща да не си набивам,един от малкото заслужаващи си тук в тоя щат на нормални пари,другите са колко колата вьн и не,аз сьм скрьндза
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X