Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят инкубатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Моят инкубатор!

    В общи линии нещата, които са написани са верни но не на 100%. Много от работите са много "тежко" написани а всъшност са доста лесно изпълними. Шеста точка например се изпълнява като се построи предверие в което когато влезеш да можеш да се преоблечеш измиеш ръцете и поставиш тип калцуни на краката и след това да влезеш в помещението на птиците и после по обратен ред. Седма точка не ти е нужна(поне на мен). Осма точка и тя е лесна. Девета точка за пъдпъдъци никой няма да ти я иска а дори и да е така аз имам генератор. 10-та - лесна. За 11-та такова нещо никой не спомена от БАБХ. 12-та аре нема нужда от склад. Количеството храна се събира в ъгъла за половин месец. 13-та - мисля че споменахме вече 8-ма точка. изисква се 17 часа светене, което аз даже съм измислил с три вида по мощност лампи с три часовника, които максимално да доближават естественото свечеряване или изгрев. Вътрешното помещение трябва така да е направено, че да можеш да го дензифекцираш без да има разни големи процепи и тем подобни в които да се събират бактерии. Не съм сигурен дали, ще признаят кипсокартон. Ако ли не, ще ги питам за ПВЦ ламперията. Ако пак не, ще се слагат плочки като в болница. Вентилацията става лесно. Температурата трябва да е в границите 18-22 постоянна. По моя идея с минерална вата за изолация къщурката, ще стане по-топла от апартамента в който живея. Или иначе казано конвекторна печка за зимата, ще се ползва за подръжка на темп. Но при положени, че ще го правя с южно изложение и малкото слънчеви лъчи през зимата, ще стоплят стаичката.
    1-ва 2-ра и 3-та точка ги получаваш лесно ако си спазил всички изисквания, които са ти наредили от Бабх и имаш нужните документи за постройката и земята. Ако земята не е твоя се прави договор нотариално заверен за 7 години. Аз стигнах до там, че трябва да разговарям с архитекта на общината за какво искам временно преместваем обект къде го искам и т. н. И сега само гледайте сеир как архитекта, ще се направи на важен и няма да ми разреши(въпреки, че кой е той като се замислите). Имам едно такова предчувствие.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #77
      От: Моят инкубатор!

      Най-много ме притесняват тия 500 метра разстояние от населени места, защото искам да е на село в двора помещението. За архитекта важността му ще си е до размера на рушвета. Дано няма проблеми и не се заяжда все пак де.
      Не важно кто напротив, важно кто рядом.

      Коментар


      • #78
        От: Моят инкубатор!

        Не се притеснявай за тия 500 метра! Мен ме увериха, че няма проблеми. Има една наредба номер 1 за опазване на обществения ред на Варна и там има един чл. 23 в който пише:
        Забранява се отглеждането на животни и птици с търговска цел на територията на Варна.
        Забранява се отглеждането на селскостопански животни и птици в имотинаходящи се в гр.Варна. А в съставните кметства на община Варна се допуска като се осъществява на разтояние не по-малко от 3 метра, считано от граничните регулационни линии със съседните имоти.

        Именно с извадка на тоя член отидох до общината където се води вилната зона с цел да ми разтълкуват закона мог или не мога да отглеждам там птици с търговска цел. Попаднах при екологията и според тях така написано не виждали проблем да отглежда птиците но трябвало архитекта да питам.АХАаааааа...
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • #79
          От: Моят инкубатор!

          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
          В общи линии нещата, които са написани са верни но не на 100%. Много от работите са много "тежко" написани а всъшност са доста лесно изпълними. Шеста точка например се изпълнява като се построи предверие в което когато влезеш да можеш да се преоблечеш измиеш ръцете и поставиш тип калцуни на краката и след това да влезеш в помещението на птиците и после по обратен ред. Седма точка не ти е нужна(поне на мен). Осма точка и тя е лесна. Девета точка за пъдпъдъци никой няма да ти я иска а дори и да е така аз имам генератор. 10-та - лесна. За 11-та такова нещо никой не спомена от БАБХ. 12-та аре нема нужда от склад. Количеството храна се събира в ъгъла за половин месец. 13-та - мисля че споменахме вече 8-ма точка. изисква се 17 часа светене, което аз даже съм измислил с три вида по мощност лампи с три часовника, които максимално да доближават естественото свечеряване или изгрев. Вътрешното помещение трябва така да е направено, че да можеш да го дензифекцираш без да има разни големи процепи и тем подобни в които да се събират бактерии. Не съм сигурен дали, ще признаят кипсокартон. Ако ли не, ще ги питам за ПВЦ ламперията. Ако пак не, ще се слагат плочки като в болница. Вентилацията става лесно. Температурата трябва да е в границите 18-22 постоянна. По моя идея с минерална вата за изолация къщурката, ще стане по-топла от апартамента в който живея. Или иначе казано конвекторна печка за зимата, ще се ползва за подръжка на темп. Но при положени, че ще го правя с южно изложение и малкото слънчеви лъчи през зимата, ще стоплят стаичката.
          1-ва 2-ра и 3-та точка ги получаваш лесно ако си спазил всички изисквания, които са ти наредили от Бабх и имаш нужните документи за постройката и земята. Ако земята не е твоя се прави договор нотариално заверен за 7 години. Аз стигнах до там, че трябва да разговарям с архитекта на общината за какво искам временно преместваем обект къде го искам и т. н. И сега само гледайте сеир как архитекта, ще се направи на важен и няма да ми разреши(въпреки, че кой е той като се замислите). Имам едно такова предчувствие.
          PVC ламперията те устройва. Продаваме такава и имаме EU сертификати. Ако ти трябва нещо пиши на ЛС.

          Коментар


          • #80
            От: Моят инкубатор!

            Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
            PVC ламперията те устройва. Продаваме такава и имаме EU сертификати. Ако ти трябва нещо пиши на ЛС.
            Проблема на ПВЦ ламперията е, че е много скъпа! По малко от 10 лева на кв.м. не видях да предлагат. Посочи сайт или цена ако можеш да си направя сметката.
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • #81
              От: Моят инкубатор!

              Ще ти пиша утре на лс.

              Коментар


              • #82
                От: Моят инкубатор!

                Аз също проявявам интерес за ламперията!
                Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                Коментар


                • #83
                  От: Моят инкубатор!

                  Пазар има но аз не знам къде. Това, ще е най трудната задача. Повечето хора нямат представа що е то яйце от пъдпъдък.



                  Дааааа...правилно си го разбрал Това е най трудното да намериш пазар за яйчицата или готовите за ядене пъдпъдъци.......другото пред тази трудност е детска игра...


                  И друго в България който спазва закона обикновено не стига до никъде...Поздрави
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #84
                    От: Моят инкубатор!

                    Ако спазваш по закон всичко да е, ще се хвърлят куп пари и винаги все ще има по нещичко, което не е както трябва... Отделно пък бумащината, в която ще се затъне. И всичкото това за да стигне яйчицето до големите търговски вериги, където ще е на 150% и отгоре от твоята цена с приличната печалба, ако продаваш директно към крайния потребител. Друг е въпроса, например аз избягвам каквито и да е яйца и месо да взимам от въпросните вериги, защото повечето от продуктите там са получени за възможно най-ниската цена за сметка на качество, вкус (с подобрители) срок на годност под въпрос и т.н. Ако не се закупи продукта, доколкото съм чувал се връща на производителя (не съм сигурен така ли е). Е има и ресторанти и хотели, квартални бакалии, сергии на пазара. Извън закона пък, ще можеш да ги продаваш само на комшии и приятели.

                    И най вече мисля си, ако има някакво сдружение организация, би било по добре, вместо всеки да се бори сам със себе си.
                    Предлагам да се направи нова тема, където да се обсъжда всичко това.
                    Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Моят инкубатор!

                      Ами аз в момента купувам скъпо яйчицата и ги намирам само в Кауфл...като предния път имаха дата на снасяне 19.01.2015 а сега 25.01.2015. Всичко това ме кара да се замисля, че от 19-ти до 25-ти партидата се пише 25-ти, което не е съвсем чесно спрямо потребитела но и разбирам, че няма как всеки ден да изкарваш нова дата яйца. Випросът ми е защо само в тая голяма верига магазини намирам тези яйца? Нима другите не са заинтересовани. Но като цяло хората залагат на количеството, а не на качеството. Кокошите яйца си намират приложение това е ясно но и пъдпъдъчите си имат плюса. Може би трябва да се търси пазар на вън но как... От БАБХ също ми го зададоха този въпрос - какво смяташ да правиш с яйцата, ще ги продаваш ли, защото там вече попадаш при другите колеги... аууууу си викам аз на акъла.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • #86
                        От: Моят инкубатор!

                        Има ги и в други вериги магазини. Има ли някаква осезаема разлика във вкуса от домашните яйца и тия от въпросния магазин ( внос от Румъния имаха по едно време). Понеже сурови си ги консумирам, не мога да рискувам с други освен от моите пакостници. Като застудя спряха да снасят редовно. А тъкмо сега, когато ни нападна грипа, трябва да се консумират. Иначе сутрин по 2-3 разбъркани с акациев мед е чудесен старт на деня.
                        Пък за износ навън, предполагам си трябва голямо количество, събрани наведнъж заради срока на годност, който е по голям от този на другите яйца, но все пак не е безкраен. Затова казвам, че е удачно нещо като сдружение за да може да се осигуряват необходимите количества.
                        Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Моят инкубатор!

                          Няма разлика във вкуса на яйцата. Рецептата за сурови при мен е 5 яйца, 200 гр. пр. мляко, голяма лъжица мед и един банан всичко пасирано. И при мен проблема е застудяването и липса на собствено производство та затова съм решен следващтата зима да не е така с реализирането на бараката.
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • #88
                            От: Моят инкубатор!

                            Искам да си взема някакъв професионален инкубатор, който да е максимално автоматизиран. Като капацитет мисля около 500-600 яйца ще ми е достатъчно. Някакви съвети за производител, марка или вносител. Иначе, самоделки съм правил и съм наясно какво, що и как. Оставям го за краен вариант, ако не се получи с купешки.
                            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Моят инкубатор!

                              http://www.incubatricivictoria.com/i...medie-2011.pdf
                              Съществуват инкубатори на тази фирма от шейсетте години които още мътят в България.Това колкото е добре за фирмата толкова и зле за държавата ни.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Моят инкубатор!

                                Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
                                Искам да си взема някакъв професионален инкубатор, който да е максимално автоматизиран. Като капацитет мисля около 500-600 яйца ще ми е достатъчно. Някакви съвети за производител, марка или вносител. Иначе, самоделки съм правил и съм наясно какво, що и как. Оставям го за краен вариант, ако не се получи с купешки.
                                Това са много яйца! Решил ли си професионално да се занимаваш с това?
                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X