Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят инкубатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моят инкубатор!

    Стискам палци!
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • #17
      От: Моят инкубатор!

      10 броя от 14. Много съм доволен. Две жълти и 8 пъстри.

      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #18
        От: Моят инкубатор!

        Честито, това си е успех, следващият път и повече.
        LZ1PER

        Коментар


        • #19
          От: Моят инкубатор!

          Браво! При първия ми опит преди 15-20г. постигнах резултат 2 от 20 излюпени! Преди да ми се изчерпи ентусиазма, стигнах до около 80%.

          Коментар


          • #20
            От: Моят инкубатор!

            Преди половин час се излюпи и 11-тото. Сега вечерно време на тъмно ли трябва да спят или на светло? Питам, защото ако им загася няма да им е топло...

            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • #21
              От: Моят инкубатор!

              Няма да им гасиш разбира се. Те са бебета и спят от всяко положение. Имат и и собствен терморегулатор - спят под лампата ако им е студено и се отдалечават ако им стане топло. Но трябва да има къде да се отдалечат, ако отвсякъде са лампи ще се опекат. Ако гасиш пък, ще умрат от студ.
              Освен това са много крехки, много ръчички не трябва да ги пипат.

              Коментар


              • #22
                От: Моят инкубатор!

                Малките си живеят страхотно!



                Понеже тъщата много и харесаха мъниците реши и си взе кокоши яйца и затова инкубатора е отново в играта.

                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • #23
                  От: Моят инкубатор!

                  След колко дни ще се излюпят?
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моят инкубатор!

                    Интересна тема,един въпрос ,тея яйца дето се слагат в инкубатора някакви специални ли са...в смисъл,майка ми ,изпраща ми яйца и директно може да се сложат в инкубатора ,или кокошката трябва да е бременна нещо или както се казва там.Смях се като прочетох какво съм написъл ама вероятно ще ме разберете какво питам!
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моят инкубатор!

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Интересна тема,един въпрос ,тея яйца дето се слагат в инкубатора някакви специални ли са...в смисъл,майка ми ,изпраща ми яйца и директно може да се сложат в инкубатора ,или кокошката трябва да е бременна нещо или както се казва там.Смях се като прочетох какво съм написъл ама вероятно ще ме разберете !
                      Амиииии...... и аз се смях! Вероятно са специални! Ама не са на петела! На кокошчицата са си!
                      И не е била бременна" Тя като "забременее" бързо ги "износва". Доколкото знам без петльо да я е "поуважавал" няма да си имаш пиленца. Питай мама петлю има ли? Не че тогава е гаранция ма...... знае ли се! И не ги дръж дълго на топло..... да не ги гониш из кухнятя
                      GPS системи https://www.easytracking.bg/
                      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моят инкубатор!

                        Много е просто. Кажи на майка ти да събира яйца от кокошката, която има две голи петна отгоре на гърба. Това означава, че петелът нея най-много си я уважава и тези яйца имат най-много шансове. Петната са от краката на петела. После, без много друсане, без измръзване или прегряване до една седмица яйцата в инкубатора и готово!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моят инкубатор!

                          Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                          След колко дни ще се излюпят?
                          на 21 ден ще излезнат пиленцата на 18 се спира въртенето им

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моят инкубатор!

                            Първоначално публикуван от prepodobni Преглед на мнение
                            на 21 ден ще излезнат пиленцата на 18 се спира въртенето им
                            Да видим тоя път дали, ще стане...
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моят инкубатор!

                              На времето католюпихме пилета си преглеждахме яйцата за осеменяване. Всеки може сам да си ги провери. Не са ли осеменени, няма никакъв смисъл да се слагат в инкубатора. Как става оглеждането. Нного е просто, взема се лист хартия и се навива на руло. Слага се яйцето на единия край и през тръбичката срещу светлината се гледа. Ако има паричка в яйцето е осеменено, ако нищо не се вижда не е осеменено. Яйца преднажначени за люпене не трябва да се слагат в хладилник. Добре е да са между 7 и 14 дена след снасянето. Преди да се заложат за люпене трябва да се държат около един ден на температура 22-25 градуса и след това да се пусне инкубатора да работи на 37,7-37,8 градуса. По принцип не може да се поддържа в такива граници за това е приемливо 37,5-38 градуса.
                              Спре ли тока, трябва да се отвори инкубатора. Хубаво в помещението където е инкубатора да се поддържа температура 22-23 градуса. Отваря се защото без циркулация на въздуха яйцата се опичат. 20-30мин да не работи инкубатора няма да навреди на яйцата. Кокошката и тя излиза от гнездото когато люпи.
                              Кокошите яйца се люпят за 21 дена, В зависимост от температурата може да се се излюпят няколко часа по-бързо или по-бавно.
                              При преглед на всички яйца преди залагането сме имали около 90% излюпване. Инкубатора ни е голям за 600яйца. Имам и един малък за около 50 яйца, който ползвахме една година, преди да направим големия.
                              От години не се занимаваме с това и сега инкубаторите само стоят. Ако някой има интерес, може да заповяда и да ги разгледа. В големия няма никаква електроника. Всичко се управлява от един термометър с контакт.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моят инкубатор!

                                Това за голите петна не бях го забелязал но наистина е така,а от тия черните пиленца които показах по горе ето и един петел от тях Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000352.jpg
Прегледи:1
Размер:236.9 КБ
ID:5554848Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000358.jpg
Прегледи:1
Размер:253.4 КБ
ID:5554849

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X