Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

    Знам си, другите предупреждавам а аз заредих нафта на измислена бензиностанция и се видях в проключение. Наварата прекъсва, придръпва и не вдига повече от 100-110.
    2.5 тд Нисан Навара, 2004г.
    Едвам изгорих резервоара и си сипах алпин дизел на ОМВ. Добавих 5л бензин. Сега е по-добре, но още не може да пробута парафина, боклуци ли са квото там е. Пали нормално, с малко газ е добре, много газ за кратко-пак добре. Тръгна ли да изпреварвам е ад. Като се постопли по обед, почти се оправя но вечерта, като застуди, пак почват проблемите.

    Не'кви идеи?
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

  • #2
    От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

    Горивен филтър,смени ли?

    Коментар


    • #3
      От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Знам си, другите предупреждавам а аз заредих нафта на измислена бензиностанция и се видях в проключение. Наварата прекъсва

      Не'кви идеи?
      Аз бих налял 2-3 литра газ за горене.
      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
      Стефан Арзатов

      Коментар


      • #4
        От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

        Филтъра смени ли?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

          Газ за ламби или добавка, източване и промиване на резервоара и нов горивен филтър. Това е което се сещам.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

            Керосин или газ за осветление. Бензина старите дизелджии не го препоръчват.

            Коментар


            • #7
              От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

              От стар маистор дизелджия знам че е по добре от добавка само спирачна течност,аз имах проблеми със ситроен ксара 2000HDI,сипах половин литър спирачна течност на 25л.нафта и колата се оправи,вече повече от година нямам проблеми.
              SUZUKI VITARA V6
              HONDA CBR 919RR
              MERCEDES ML
              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

              Коментар


              • #8
                От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Знам си, другите предупреждавам а аз заредих нафта на измислена бензиностанция и се видях в проключение. Наварата прекъсва, придръпва и не вдига повече от 100-110.
                2.5 тд Нисан Навара, 2004г.
                Едвам изгорих резервоара и си сипах алпин дизел на ОМВ. Добавих 5л бензин. Сега е по-добре, но още не може да пробута парафина, боклуци ли са квото там е. Пали нормално, с малко газ е добре, много газ за кратко-пак добре. Тръгна ли да изпреварвам е ад. Като се постопли по обед, почти се оправя но вечерта, като застуди, пак почват проблемите
                Не'кви идеи?

                Я сподели къде е въпросната, та да и "вдигнем оборота".

                Коментар


                • #9
                  От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                  На ОМВ също е скапана нафтата дори и алпина замръзва аз слагах преди добавка и се закрепваше замръзвала ми е в движвние и е горе долу както казваш изпреварванвто беше преключение
                  Opel frontera 2.4i

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Горивен филтър,смени ли?
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Филтъра смени ли?
                    Смени ли, смени ли? Ми не съм естествено. Сменете го вие на тоя студ. По ми хареса номера с газта. Остава някой да каже каква и от къде.



                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Я сподели къде е въпросната, та да и "вдигнем оборота".
                    Транс Кикьов на околовръстното.
                    Ако управата прецени, че е реклама, може да изтрие "Транс".
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                      Отиваш в някоя железария и искаш газ за лампи, трябва да знаеш че от газта само няма да замръзва,тя няма да прочисти системата.Трябва да сипеш поне 3-4 шишета.
                      SUZUKI VITARA V6
                      HONDA CBR 919RR
                      MERCEDES ML
                      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                        Бутилка 1 литър газ за осветление ми е под ръка и ми е на сърце за теб...ако не те мързи да си я вземеш, де.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                          3-4л газ за осветление (това е най чистата), сипваш 250гр. 2т масло (всичко това на пълен резервоар)! Смени си филтрите преди това!
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                            Сипи спирт, около 500 грама. Ако е имало вода в нафтата само спирта я изважда.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Знам си, другите предупреждавам а аз заредих нафта на измислена бензиностанция и се видях в проключение. Наварата прекъсва, придръпва и не вдига повече от 100-110.
                              2.5 тд Нисан Навара, 2004г.
                              Едвам изгорих резервоара и си сипах алпин дизел на ОМВ. Добавих 5л бензин. Сега е по-добре, но още не може да пробута парафина, боклуци ли са квото там е. Пали нормално, с малко газ е добре, много газ за кратко-пак добре. Тръгна ли да изпреварвам е ад. Като се постопли по обед, почти се оправя но вечерта, като застуди, пак почват проблемите.

                              Не'кви идеи?
                              Така по същият начин се нагласих преди много време с първият ми и последен дизел при около-12гр..Проблема го реших с наливане на чист аптечен спирт 90гр. в резервоара +бензин 1л. и принудително палене на "биче" докато не започна да държи некви обороти и не разгря,оттам директно с тубите, като тебе на ОМВ алпийски дизел догоре и пак спирт да доразтвори и изгори остатъчната вода от резервоара,разтваря и парафина,заедно с горивото.Работа на място около час и всичко се оправи.От баща ми знам/2години на "Кировец" в Коми/при калпава нафта само спирт и бензин му е майката докато не прочисти,може и газ за горене да се добавя при голям студ, но е скъпа,въобще формули колкото щеш ,ефективни са и вършат работа,проверено в много ситуации!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X