Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    спирт да доразтвори и изгори остатъчната вода от резервоара,разтваря и парафина,заедно с горивото.От баща ми знам/2години на "Кировец" в Коми/при калпава нафта само спирт и бензин му е майката докато не прочисти,може и газ за горене да се добавя при голям студ, но е скъпа,въобще формули колкото щеш ,ефективни са и вършат работа,проверено в много ситуации!
    Кой те излъга че спирта разтваря парафин ? И аз съм работил в Коми. В Онежките сипвахме до 30% бензин защото при -40 нафтата става като желе, но това е друго. На колегата просто са му набутали калпава нафта.

    Коментар


    • #17
      От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

      Спирачната течност разтваря всичко,а и гори заедно с нафтата.Ако има и някоя позадръстена дюза ще я отпуши и ще изчисти всички мизерии от горивната система.
      SUZUKI VITARA V6
      HONDA CBR 919RR
      MERCEDES ML
      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

      Коментар


      • #18
        От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
        3-4л газ за осветление (това е най чистата), сипваш 250гр. 2т масло (всичко това на пълен резервоар)! Смени си филтрите преди това!
        Двутактовото масло се сипва да смазва помпата като се слага бензин,а газта е достачно мазна.
        SUZUKI VITARA V6
        HONDA CBR 919RR
        MERCEDES ML
        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

        Коментар


        • #19
          От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

          Вкарай колата на топло, поне за една нощ, нови филтри, хубава нафта и една добавка качествена и забравяш за проблема.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #20
            От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

            Гаранция, че филтъра се е превърнал в парафинен цилиндър. За газта за лампи и аз съм "за" , ама сипни и малко TDA на Кастрол ...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

              Какъвто и начин да избереш,с бензин ли, с газ ли,без смяна на горивния филтър ефекта няма да е пълен.

              Коментар


              • #22
                От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                Спирачната течност разтваря всичко,а и гори заедно с нафтата.Ако има и някоя позадръстена дюза ще я отпуши и ще изчисти всички мизерии от горивната система.
                Това изпитано ли е ? Вреди ли на някои части?
                Весели Празници!

                Коментар


                • #23
                  От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                  Да аз лично миналата есен слагах на моя ситроен ксара 2000HDI ,и до сега не съм имал проблеми.
                  А преди да я сипя колата едва варвеше беше паднало налягането на дюзите в следствие на лоша нафта и запушване.

                  Весели Празници!
                  SUZUKI VITARA V6
                  HONDA CBR 919RR
                  MERCEDES ML
                  MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                    Без смяна на филтър, няма да стане.Колата за една нощ на топло,ако не е много нафтата в резервоара,купи и я затопли, и я сипи в резервоара.Избора, кое да свършиш е твой.Времето не е толкова студено,най-вероятно е вода.А,може на старият ти филтър малко да му е трябвало.Весели празници на ВСИЧКИ!!
                    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                      Къде я видя тая зима даже -10С не е паднало още... Като се каже "смени си филтъра" не значи задължително сам да го сменяш пред блока... Има сервизи, има "маслари", а даже има и топли гаражи...
                      В резервоара на читава кола не би трябвало да сипваш нищо друго освен дизелово гориво.
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                        Няма да разтвориш парафина. Вариант е да загрееш филтъра с бренер
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Къде я видя тая зима даже -10С не е паднало още... Като се каже "смени си филтъра" не значи задължително сам да го сменяш пред блока... Има сервизи, има "маслари", а даже има и топли гаражи...
                          В резервоара на читава кола не би трябвало да сипваш нищо друго освен дизелово гориво.
                          Ми
                          На бая коли си пише да се добавя бензин зимата пише си и пропорциите
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                            Бензин нее хубаво да се сипва на команреилите, защото ебава дюзите и суши помпата, за това се слага двутактово масло.
                            SUZUKI VITARA V6
                            HONDA CBR 919RR
                            MERCEDES ML
                            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                              http://engineheaters.co.uk/filter_heater.html

                              Drukman, на филтъра нямаш ли подгряване? Ако нямаш, виж горното- нагревателя е на велкро, 2 жици, един бушон и едно ключе. Престараване си е, ама като знам как всяко застудяване се появяват такива теми...
                              Тия са англичани, може и да пращат до България .
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зима е! А аз заредих скапана нафта. Сега какво?

                                Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                                Кой те излъга че спирта разтваря парафин ? И аз съм работил в Коми. В Онежките сипвахме до 30% бензин защото при -40 нафтата става като желе, но това е друго. На колегата просто са му набутали калпава нафта.
                                Спирта и бензина вършат работа,бях сипал парафинена нафта индустриална /на доверие/,набутаха ми я за тънко дизелово,точно със спирт и бензин запалих да държи обороти на място,след това съм писал,ОМВ алпийски дизел/пак със спирт и бензин/ около 1 час на място и след това каране до гориво!След това си палеше без проблеми при каквито и да било минусови температури,като тоя метод съм го правил на сума ти коли!На Фронтерата2.4 бензин и хакам всяка зима поне по 3,4 шишенца спирт90гр. ,въпреки ,че основно съм на газ и въобще на всяка кола за 23 години стаж,шофьорски и монтьрски ,го правя!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X