Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

    (Внимание! Навик ми е да се обяснявам по-обстойно.)

    Здравейте, предстои ми скоро да седна зад волана на първия си автомобил и съм се спрял на Субару Джъсти 1-ва генерация, 1200куб., 4х4 ('92-'94 г.). Естествено, като нов шофьор имам доста въпроси и макар да имам двама механици в семейството, бих искал да чуя и вашите мнения, с които да си изградя един вид "триангулация" на мненията ако ме разбирате какво имам на предвид. Да усетя пресечните точки.

    Първо искам да Ви попитам нещо, което не е свързано с модела, а е общ въпрос. Става въпрос за LED светлините...
    Понеже уча за графичен дизайнер, въображението ми е навсякъде и имам някой планове относно външния вид на колата (във 4wd насока, не street ), които биха били добре допълнени от чифт LED светлини. Въпроса ми е, дали има смисъл да ги считам за подобрение или не ми трябва да се занимавам, защото прочетох много мнения, че самите светлини все още не са на нивото на обикновените халогени и могат само да ми навредят бидейки по-слаби. Та има ли възможност да се използват LED крушки като основни светлини?... И ако да, бихте ли препоръчали определени?

    Вторият ми въпрос е относно гумите. Къде във Варненския район бих могъл намеря (малко търся химера, но...) нови гуми с доста дълбок грайфер. подходящи за прилично тежък горски терен, но също така и с миниатюрните размери, които са ми нужни? Това е основното ми притеснение, че няма да намеря подобни гуми с толкова малки размери (прибл. 175/65/14).

    За сега не се сещам за друго, понеже вниманието ми е другаде, но като си избистря главата, ще задам още въпроси тук. Разбира се, през това време силно бих искал да чуя и отзиви за самото Субару.
    Благодаря Ви

  • #2
    От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

    20-годишен дребосък теглен от 54 магарета и багажник който няма да побере нищо по-голямо от портофейл? Идеален е за първа кола 4х4 се включва по желание, но не го възприемай много сериозно, става само да минеш през някоя разкаляна градска улица без да се подхлъзнеш. Не е достатъчно високо за да излиза извън асфалта, и внимавай с дупките по самия асфалт. И не разчитай че предишният собственик е бил разумен относно друсането по пресечен терен, непременно провери как изглежда автомобилчето отдолу, включително за неравно износени гуми.
    На асфалт се държи като играчка от панаир, но качеството на направата му е разумно, харчът на гориво също.

    Коментар


    • #3
      От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

      Две три години карах Джъсти,разхода на гориво е приличен,4х4 се включва в движение,зимата с добри гуми и с ниското тегло на автомобила 650кг.ако не бъркам се катерех на доста места (изчистен сняг и сериозен наклон първи пред подготвените джипове).
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #4
        От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

        1-ва генерация си е с виско муфа към задния мост,постоянно зацепена...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

          Първа генерация е парт-тайм, за разлика от втората, която е всъщност Сузуки с вискомуфа. Гледай да не е безнадеждно изгнила. Автомобилчето е доста проходимо и здраво, но трудно се намират запазени.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

            Здрасти. За LED крушките за фаровете - забрави. Пълна трагедия са. Изобщо не стават освен за дневни светлини да ги ползваш. Използва се LED осветление за предни светлини на автомобили но те са цял готов фар. Може да очакваш в пъти по-слаба осветеност на пътя. Това е снимка от друг форум където е направено сравнение между LED крушка H3 и обикновенна халогенна на фаровете за мъгла:


            За гуми питай в Primex, в Косер също има, Евро 07 също предлагат гуми. Освен ако не искаш някакви рошави гуми да му слагаш.

            Коментар


            • #7
              От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
              Първа генерация е парт-тайм, за разлика от втората, която е всъщност Сузуки с вискомуфа. Гледай да не е безнадеждно изгнила. Автомобилчето е доста проходимо и здраво, но трудно се намират запазени.
              Прав си,моя грешка.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

                @Asteri- Може да нямам опит, но не съм сляп Не го приемам за сериозен офроудър, а просто за автомобил, с който мога да се позабавлявам и евентуално да му разуча механиката.

                @Simeon40- Благодаря ти, спести ми парите за безполезни диоди Иначе ако съм хванал точно смисъла на "рошави" гуми, определено не търся Super Swamper-и Мисля за нещо умерено от сорта на Rovelo RWT768.>
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RWT768.jpg
Прегледи:1
Размер:29.0 КБ
ID:5547698

                Коментар


                • #9
                  От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

                  Освен това търся 1200- инжекцион, а не 1000- карбуратор, така че говорим за 75к.с. (когато е било ново разбира се)- не за 55. Пък в багажника нямам какво да слагам толкова. Докато има 5 врати, ми върши работа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

                    Колкото до LED фаровете прочети тук : http://www.offroad-bulgaria.com/show...=89345&page=24 пост 464 а към автора на темата можеш да се обърнеш наясно е с LED светлините .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

                      Колега,рошави гуми взимах от една бургаска фирма, регенерат ползват ги за бъгитата в България.Там ми направиха за моята калинка гуми с тракторна шарка с тях проходимостта е двойна.Отпред с малко преправяне ако искаш да вкараш по големи гуми стават амове с пружини от фиеста, отзад пружини от мерцедес .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

                        Ако намериш такова небезнадеждно изгнило Джъсти ще трябва да го пуликуват по централните емисии на новините. Втора генерация-хибрида между Суифт и Субару все още има и то на добри цени. Жена ми с опитва да разруши едно такова вече трета година но не и се отдава все още. Понася лифт около 7-9 см, това е пределът на реглажите по мостовете, проверено е практически на въпросната колица. Слагаш подкартерна и под задния мост дуралуминиева защита 6 мм. и си имаш малък танк. Много непретенциозна и евтина за поддръжка колица, ламарини и пластмаси за нея-изобилие, возия и стабилност-прилична, малко шумна над 100км/ч. И най-важното..... всеки субараджия ще и се мръщи и ще казва: Хм, то това не е Субару а Сузуки Суифт

                        Коментар


                        • #13
                          От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

                          Не вярвам да понесе лифт 7-9см.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #14
                            От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

                            Е, в случая е факт, снимки като поотмия калчицата отдолу

                            Коментар


                            • #15
                              От: Общи съвети + наблюдения за Субару Джъсти.

                              @Valyon- Определено стана ясно, че ако искам добри LED светлини, трябва да търся пълен фар- рефлектор, диод, леща. За Джъсти ще гоня Михаля...

                              @Gkesov- Обещавам като го намеря, да се обадя на Юксел Кадриев. Иначе и втората генерация обмислях, но нещо не ме кефи на външен вид. Е, разбира се, ако не мога да намеря читава първа, вероятно ще се ориентирам към по-новите, но за сега ще страня, защото както казах имам някои идеи, за това как ще изглежда колата в бъдеще и тях съм си ги градил около 1-ва ген с обновената маска.>

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X