Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Папагал в София на 8-ми канал PMR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Папагал в София на 8-ми канал PMR

    Както гласи заглавието, папагалът е на канал 8 ctcss 08 (88.5 Hz)
    Спрямо центъра се намира в североизточните райони на София.

    Моля, който се пробва да сподели дали (и как) минава и от кой район на София е.

  • #2
    От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

    Район Оборище/Подуяне до мол Сердика - нъцки!
    радио UV-5R 4W

    Коментар


    • #3
      От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

      Честита Коледа на всички!

      Папагалът е в пробен период и все още е на батерия, която пада в зависимост от времето на предаване и се гаси...
      Явно така няма да стане, ще подходя по-сериозно.

      Иначе Подуене е близо, би трябвало да има връзка.
      Благодаря за отзива!

      Коментар


      • #4
        От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

        В Подуяне на този канал чувам много неприятно смущение, повтарящо се през 0.5-1 секунда. Без CTCSS разбира се.

        Коментар


        • #5
          От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

          Само да ви напомня, че инсталирането на репитри и подобно оборудване на тази честота си е незаконно отвсякъде .

          Коментар


          • #6
            От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

            За мен лично,8-ми канал в рамките на София е унищожен.То са шумове,смущения,а от известно време има повтаряща се носеща през 1-2 секунди.От репитри ли е,що ли...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

              Първоначално публикуван от Ivailo Преглед на мнение
              В Подуяне на този канал чувам много неприятно смущение, повтарящо се през 0.5-1 секунда. Без CTCSS разбира се.
              Здравей Иво, стеб сме правили връзка на тези честоти, помня, че се чувахме доста добре.

              Смущението на 8-ми канал беше изчезнало за известно време (тогава папагалът работеше) после пак се появи и каналът на практика е неизползваем...

              Коментар


              • #8
                От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                За мен лично,8-ми канал в рамките на София е унищожен.То са шумове,смущения,а от известно време има повтаряща се носеща през 1-2 секунди.От репитри ли е,що ли...
                Чува се и извън София, на 20-30 км. Явно се ползва незаконно.

                Коментар


                • #9
                  От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                  Значиии - трябва да се сезира КРС! Само докато го пиша и вече ми звучи като смешна пародия за България и родната администрация...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                    Едно време обикаляха с едни коли с насочени антени...Принципно и сега могат,стига да искат.Не съм забелязъл някога да са се самосезирали за нещо.Но ако някой пусне жалба...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                      Писах на КРС, казаха че са завели жалба и се работи по отстраняване на смущенията.

                      Също така, казаха че всякаква информация, свързана с този сигнал ще им бъде от полза, така че казвайте.
                      Последно редактирано от Ivailo; 04-04-14, 15:42.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                        Mоже ли някой информиран да каже разрешено или забранено е инсталирането на папагал на някой PMR канал, става въпрос за ПМР станция 0,5 вата и несменяема антена свързана към устройство което записва приета фраза и веднага след това я излъчва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                          Добър въпрос! И аз се интересувам от отговорът.


                          Поне аз никъде не видях закон, алинея, точка и т.н. където ясно да е казано, че е забранено използването на "повторители" в обхвата 446.0-446.1 Мхз.
                          Това, което успях да намеря в сайта на КРС не дава отговор на този въпрос, там са засегнати СВ 27 Мхз и цифровите ПМР радиосъоръжения.

                          http://www.crc.bg/files/_bg/Pravila_..._Internet_.pdf

                          Иначе по форумите има дискусии по темата, например в този форум:

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=117717

                          Коментар


                          • #14
                            От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                            Репитерите (повторители) са радиолюбителски съоръжения, регистрирани по съоъветния ред и използващи разрешените радиолюбителски честоти за репитери.
                            PMR обхвата е за свободно използване от всички граждани, няма никаква връзка с радиолюбителската дейност и честоти. Също така не може да се използва за репитри, а само за симплекс разговори, от PMR радиостанции с ограничена мощност и фиксирана антена.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                              Значи според Веско МОЖЕ , понеже в по горния си пост е написал <за симплекс разговори, от PMR радиостанции с ограничена мощност и фиксирана антена>.Надявам се, че Веско знае какво означава "папагал".Изобщо устройството няма отношение към честотите дали са радиолюбителски или други.То просто се свързва с произволна радиостанция и повтаря фраза казана преди малко.Честотата на която го прави зависи изцяло от радиостанцията към която е свързан, както и останалите параметри зависят от токито а не от папагала.Връзката естествено че е симплексна.В чужбина е разрешено , хората ги ползват.Продава се фабрично.Ама ние тук не сме чужбина и не знам.Явно ще трябва да се пита КРС.Те нали четат тука , ако може да кажат, по лесно ще е.Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X