Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Папагал в София на 8-ми канал PMR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

    И те ще се чудят, ще се стигне до тълкуване на закона, както тук, един го разбира така, друг иначе. Според мен, ако се пусне такова в града само ще пречи (можеш да използваш каквито си искаш по-удобни комуникации), има смисъл например при горски пожар или друго бедствие да се остави едно такова на подходящото място само докато се работи в раиона. Тогава, ако свърши работа и не пречи никой няма да тръгне да прави проблем.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Според мен, ако се пусне такова в града само ще пречи (можеш да използваш каквито си искаш по-удобни комуникации)
      Тук в София, има едно смущение на 8-ми канал, заради което, каналът е почти неизползваем, понеже смущението спря и на тази честота беше тихо, точно на нея работеше папагалът. Имаше суб-тон, точно с цел да не пречи, ако не искаш да го действаш си ползваш канала с друг тон или без никакъв.
      А дали е пречил не зная, (то хора, на които нещо им пречи винаги ще се намерят) но папагалът спря да работи, после смущението пак се появи и така до ден днешен.

      Според мен идеята на "папагалът" е, че, ако е сложен на подходящо място в града, повече хора ще могат да си комуникират, просто за удоволствие, не с комерсиална цел. В чужбина са доста по-напред от нас в това отношение. Иначе съм съгласен, че по-удобни комуникации винаги има.

      Аз знам каква е тръпката. Запалих се през 90-те години от СБ-то и това ме накара да изкарам лиценз за радиолюбител.
      Сега малцина използват СБ, докато на ПМР има повече народ, защо да не им се даде възможност "да се запознаят" дето се вика.

      Коментар


      • #18
        От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

        Първоначално публикуван от Citrofen Преглед на мнение
        ....Сега малцина използват СБ.......
        Ми,не е вярно, явно не слушаш редовно....
        Първоначално публикуван от Citrofen Преглед на мнение
        ..... докато на ПМР има повече народ, защо да не им се даде възможност "да се запознаят" дето се вика.
        Логично е, след като не изисква лиценз!


        п.п. Пусни един папагал бе колега, ще си от полза на всички ПМР ползватели.
        LZ1PER

        Коментар


        • #19
          От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

          Сега изясняваме дали е законно да има папагал на ПМР...

          Явно едно запитване до КРС няма да навреди.

          Коментар


          • #20
            От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

            На 20 км източно от София ситуацията с 8-ми канал е същата.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

              Колеги, ако някой от вас е радиолюбител, и е чел малко за изпита, ще е наясно защо не може да има радиолюбителски репитер в PMR обхвата.

              Иначе е все едно, да се пикае на площада в средата "за да се запознаят хората".
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #22
                От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                Никой не иска да има радиолюбителски репитер в ПМР обхвата.

                Коментар


                • #23
                  От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                  Колега, ако сте радиолюбител престанете с глупостите! ПМР не е РАДИОЛЮБИТЕЛСКИ ОБХВАТ!!!
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #24
                    От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                    Дали в чужбина е позволено не знам, но това че нещо е законно или пък лесно да се ПРИДОБИЕ в дадена юрисдикция не означава непременно, че е законно да бъде ИЗПОЛЗВАНО там. Такива са чудесата на правото, особено в по-свободните страни, а за подробностите има юристи.

                    В България конкретно, собственикът на всяко излъчващо устройство (независимо от честотния обхват) носи всякаква и съвсем пряка отговорност за всички аспекти на това, което се излъчва (технически, наказателно-правни, гражданско-правни, авторско-правни и тн). Радиолюбителските репитри и мрежите на телекомуникационните оператори са два много специални случая на частично изключение от това правило, които вървят в комплект с едни задължения. Режимът нито за едните, нито за другите не е приложим за PMR репитър.

                    Не че това го прави непременно незаконен. Просто предлага едни интересни казуси за оператора/собственика на този репитър, ако НЯКОЙ вземе да го ползва за незаконни цели, а компетентните органи решат да преследват тези незаконни цели.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                      Привет, относно 8ми канал и смущението там - мислех че е нещо локално при мен. Това което съм забелязал е, че излъчването е малко над канала (446.1 според rtl-sdr), но е достатъчно да 'отпушва' 8ми канал, което директно го прави неизползваем.@Ivailo / LZ1SHA - можеш ли да обясниш набързо къде си пуснал жалба ('хартиен носител', e-mail) и каква информация си предоставил, за да може и други колеги да се включат та евентуално КРС направят нещо по въпроса?!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                        Първоначално публикуван от Citrofen Преглед на мнение
                        Здравей Иво, стеб сме правили връзка на тези честоти, помня, че се чувахме доста добре.

                        Смущението на 8-ми канал беше изчезнало за известно време (тогава папагалът работеше) после пак се появи и каналът на практика е неизползваем...
                        Здрасти, пуснал съм жалба в КРС, пък ще видим какво ще стане

                        Коментар


                        • #27
                          От: Папагал в София на 8-ми канал PMR

                          Да не е някое дистанционно устройство...
                          Като това например http://www.alibaba.com/product-detai...290298541.html
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X