Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател Fiat Panda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Замяна на двигател Fiat Panda

    Ако свържеш точно нещата, няма да имаш проблеми. Компа е този който се грижи кога да работят помпата и дюзите и кога не. Като дадеш на контакт, заработват за секунда и спират. Като завъртиш на стартер тръгват, ако изгасне двг и останеш на контакт пак спират и т.н. Това принципно не го мисли. По важното е да събереш коректно цялата инсталация. Това значи всякакви блокове с релета и прочие имащи отоншение към работата на двг да са свързани, всякакви бушони бушончета и пр. Абе играчка си е, но гледай като взимаш инсталацията да вземеш всичко и да го вържеш едно към едно.

    Коментар


    • #17
      От: Замяна на двигател Fiat Panda

      Еми човека,каза,че го дава със всичките джаджи,компютър,датчици,кабели,жици,бубини,абе пълен комплект.Каза,че сега не е в България,чак след четвъртък ще има възможност да ми го изпрати.Чак след като го получа,смятам да сваля моя стария двигател.Като се надявам,че блоковете са еднакви и би трябвало да пасне точно,на старата скоростна кутия.Колеги от фиат форума,казват че са идентични,пък ще си покаже Поздрави,Момчил!
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #18
        От: Замяна на двигател Fiat Panda

        Добре де , не е ли по лесно след като вземеш 1.2 мотора от пунтото да му монтираш всмукателния колектор с карбуратора от твоя 1.0 кубиковия и да не се занимаваш , стига да е плъг ен плей операцията Гледам ,че бензиновата помпа се монтира към делкото странично и си мисля че няма да има проблем да се прехвърли на плъг ен плей и то , на мястото където са монтирани двете бобини .Някой който е има пряк досег с такава техника да даде мнение.
        По този начин няма да има преправки по инсталация и прекарване на нова такава , няма да има преправяне на приводи за газта и така нататък

        Коментар


        • #19
          От: Замяна на двигател Fiat Panda

          Ами,то да ти кажа ли,че преди да духне гарнитурата имаше и много проблеми с карбуратора.А и карбуратор за 1.0 мотор дали ще може да го храни.Иначе,стават колекторите,но помпата се монтира на две шпилки на блока,при пунтовия двигател,няма да има такова място.Иначе от стария двигател,трябва да взема изпускателния колектор,понеже,на пунтото е малко по различен от този на Пандата,за да може да се захване за оригиналната двуцевка на ауспуха.
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #20
            От: Замяна на двигател Fiat Panda

            Двигателя.вече е поръчан,но според работните дни на Еконт,го смятам,че ще дойде,чак другия четвъртък.Та да попитам,дали ще мога да сваля стария двигател,без да свалям и скоростната кутия?Всмисъл има място,да излезе от шлиците на скоростната кутия,но се съмнявам,че малко няма да ми стигне.Ще помоля,колегите които,по горе бяха писали за замяната на двигателя,да ми кажат,дали го вадят с скоростната кутия или може и без да се сваля?Поздрави,колеги!
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #21
              От: Замяна на двигател Fiat Panda

              Мога да ти предложа двигател от Ритмо Супер 1.5 85 к.с., карбуратор.
              Двигателя е с добра компресия, за смяна на гумички на клапани.
              Цената ще е символична.

              Коментар


              • #22
                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                Такам,днес я вкарах в гаража и откачих всичко по електрониката и всичко около двигателя.Надписвам всяко кабелче,от къде и за какво е,за да не забравя после.Оставил съм болтовете на двуцевката накиснати с WD,че ми се съпротивиха,а не искам да ги напъвам,иначе развих тези на изпускателния колектор,от блока,ако случайно и утре не се отвият тези на двуцевката,ще го сваля отдолу,където се свързва за задното гърне и на земята,ще го мисля,как ще ги развивам със шлайфа.Иначе ето до къде стигнах днес: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA300971.jpg
Прегледи:2
Размер:125.5 КБ
ID:5548259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA300972.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5548260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA300974.jpg
Прегледи:1
Размер:201.3 КБ
ID:5548261Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA300976.jpg
Прегледи:2
Размер:211.7 КБ
ID:5548262
                Сега обаче се чудя,дали ще излезе двигателя без да свалям и скоростната кутия,отстрани от най изпъкналата част,а именно ролката на водната помпа,мястото е 5 см до гредата,обаче видях,че по долу където е шайбата на коляновия вал има издълбано място в гредата и може да отиде навън към гредата още 2 см горница,да речем и кутията е на тампон,ако я понапъна малко в обратната посока и от там ще се спечели място.Утре ще се разбере,какво ще стане.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA300977.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5548263Поздрави,Момчил!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #23
                  От: Замяна на двигател Fiat Panda

                  На сила хубост не става! Недей да напъваш нищо а го разглоби изцяло! За да си сигурен в това което правиш трябва да извадиш мотора и ск. кутия навън и после преди да се засилиш да тъпчеш всичко в коша да провери неща като съединител , стартер лапи на мотора и т.н. Този мотор пада най-лесно с кутията надолу (това по спомен , че отдавна не съм свалял такъв) иначе ако се опиташ да вадиш само мотора не стигаше мястото
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • #24
                    От: Замяна на двигател Fiat Panda

                    Точно си прав! И се мести колата , а не мотора( със все окачването-моторът на земята , а колата нагоре).Успех , Момчиле! И ако послушаш Иво ще ти е много по лесно.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Замяна на двигател Fiat Panda

                      Благодаря,за съвета!А полуоските,от главините ли да ги извадя или от скоростната кутия и имат ли зегерка или само ги дърпам по рязко?
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #26
                        От: Замяна на двигател Fiat Panda

                        Полуоските нямат зегерка. Не се дърпат рязко, а се вадят внимателно! От така наречената "трипалцова главина" моменталически могат да изпаднат иглените лагери и после почва мъка. Те са на по 120 градуса. Най-лесно ми е да завъртя полуоската с едната надолу и да я придържам. После взимам парцалче, обвивам ги и трите и стягам с нещо - я със свинска опашка я с друго, за да не паднат като почнеш да мандахерцаш полуоската насам натам. Двигателя се вади и сам без да вдигаш колата, само трябва да откачиш тампона и от двг и от купето. Мястото е критично, но стига да дръпнеш двг и да излезе опашката. Естествено може и както са казали колегите, въпроса е доколко е ръждясало купето в мястото на захващане на тампоните на скоростите. Веднъж ми се наложи да сваля двигателя, защото другото беше в яка ръжда и скоростите нямаха вадене. Това за смяна на съединител. Иначе верно е по-добре да свалиш всичко и да си го правиш спокойно. Естествено, ако свалиш само двг, ще ти отпадне свалянето на полуоските. Ако ще сваляш скоростите, отвий първо гайките на полуосите, додето колата е на земята.
                        Последно редактирано от Totko; 29-12-13, 08:22.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Замяна на двигател Fiat Panda

                          Като гледам коша на колата защо преди да почнеш да разглабяш не я закара на една автомивка да измиеш коша,на чисто да се работи.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • #28
                            От: Замяна на двигател Fiat Panda

                            Предвид въпросите които задава колегата...това ше интересно начинание...ма ше помагаме.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Замяна на двигател Fiat Panda

                              А то да беше само коша... Така я взех,цялата омазана в масло,но днес успях да сваля двигателя,като свалих смукателния колектор и изпускателния и един датчик за маслото,долу на масления филтър,че пречеше при излизането на двигателя,както и свалих шайбата,която е за ремъка на генератора.И бинго,мотора излезе,без да разкачам скоростната кутия.И веднага даже поизмих едната страна на коша,че беше яко оклепан с масло и друга мизерия,а да не говоря за двигателя...Иначе,след като свалих всмукателния колектор,понеже има два отвора в двата края на колектора,през който минава и част от антифриза там,да се охлажда,забелязах,че има просмукване от едната страна на отвора за антифриза,нагоре към смукателния отвор на първи цилиндър и сега си обяснявам нещата,защо пушекът излизаше на пара от ауспуха и загадъчно се губеше антифриза,като си мислех че е от гарнитура на главата.А масло и бензин,продължи да ги меси,дори и след смяна на бензиновата помпа.И му се насъбраха доста работи на тоз двигател,та затова реших,че по-добре е друг.
                              Иначе,пак се извинявам за елементарните въпроси,обаче това ми е първото вадене на двигател и съм малко по наплашен,но ето че не било толкова страшно
                              Отново благодаря на колегите,които ми помагат!Поздрави и весели празници!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #30
                                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                                Мен по ме притеснява как ше вържеш компютъра на ижекциона...не че са повече от 20-на кабела, ама трее да си знаеш кое какво е. Пък и външна помпа с реле за управление трябва да и намериш място и захранване, бензинови линиии, може би ламбда сонда ше се появи и ако не е в колектора, ще трябва да се заварява резба на даун пайпа. Абе има игра и особено с бензиновата система трябва да се внимава, за да изгори проекта набързо.

                                Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X