Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

    В Троян, да ти спрат на пешеходна пътека е рядкост. Не е бил един път, в който са щели да отнесат мен, или някой друг, на пешеходна пътека. А когато някой спре, поглеждам регистрацията и в повечето пъти виждам, че тя не започва с ''ОВ''. Във всички градове ли е така, или е само в малките, където хората си мислят, че могат да правят каквото си искат?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

    Аз на 90% спирам, няма кво да се лъжем.
    Но много ме е яд напоследък че пешеходците не се съобразяват с колите и не спазват тези два член.

    Чл. 113. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) При пресичане на платното за движение пешеходците са длъжни да преминават по пешеходните пътеки при спазване на следните правила:1. преди да навлязат на платното за движение, да се съобразят с разстоянията до приближаващите се пътни превозни средства и с тяхната скорост на движение;2. да не удължават ненужно пътя и времето за пресичане, както и да не спират без необходимост на платното за движение;3. да спазват светлинните сигнали и сигналите на регулировчика;4. да не преминават през ограждения от парапети или вериги.(2) Извън населените места и по двулентовите двупосочни пътища в населените места, когато в близост до пешеходците няма пешеходна пътека, те могат да пресичат платното за движение и извън определените за това места, като при това спазват правилата по ал. 1, т. 1, 2 и 4.Чл. 114. На пешеходците е забранено:1. да навлизат внезапно на платното за движение;2. да пресичат платното за движение при ограничена видимост;3. да извършват търговия и услуги на платното за движение.

    Коментар


    • #3
      От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

      В София определено има голям напредък в това отношение.
      За съжаление пешеходните пътеки се пренебрегват най-вече от пешеходците. Рядко ги използват.

      Коментар


      • #4
        От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

        Не мога да отрека, че все по-често забелязвам шофьори които спират на пешеходна пътека. До скоро (1-2 години) когато спирах на пешеходна пътека, погледа ми беше забит в огледалото за задно виждане за да не ми се вгради някой джигит в задната броня. Има моменти все още при които селяци, неосъзнаващи защо точно съм спрял по средата на пътя и ме заобикалят нагазвайки на зебрата с порядъчна скорост.
        42

        Коментар


        • #5
          От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          В София определено има голям напредък в това отношение.
          За съжаление пешеходните пътеки се пренебрегват най-вече от пешеходците. Рядко ги използват.
          Точно така е, всеки пресича кой където му падне . А при пресичащите на пешеходна пътека забелязвам друга тенденция-пресичащия в 90 % от случаите гледа в посока обратна на движението, стига по средата на пътеката и се обръща на 180 градуса . Освен това , пешеходците се изчакват-никога не пресичат заедно .
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

            Вярно е, че има и пешеходци чешити, които въобще не спазват правилата за пресичане, само че те рискуват собствения си живот, не на някой друг. А друг е въпросът за шофьорите, които не спират. Хубаво е, че казвате, че има напредък в големите градове. Дано постепенно и тук да стане така.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              ...пешеходци чешити,.... само че те рискуват собствения си живот, не на някой друг.....
              Ми не е точно така. Преди повече от 20 г. станах свидетел как пешеходец - чешит реши да пресече платното на Цариградско шосе над подлеза на х-л Плиска в София (там ограничението и до днес е 80 и платната са тип магистрала). Изскочи между автобусите, спрели на спирката. Първата кола извади късмет и се размина на косъм. Но в третата лента едно Жигули нямаше този късмет. Пешеходеца - на място. В колата мъж, жена и две малки деца - всички в истерия..... Не рискува само своя живот, да знаеш.
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #8
                От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

                А пешеходните с избледняла хоризонтална маркировка, при които има евентуално само вертикална маркировка (пътен знак) чия грижа са? Доста сигнали съм подавам на дежурните полицейски телефони и на 112, но полза няма.

                Парадоксът е, че такава ситуация имаше и пред сградата на КАТ във Варна. Може и още да е така. Трябвало някой да сигнализира общината. Но някой друг, а не КАТ.

                Коментар


                • #9
                  От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

                  Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                  Ми не е точно така. Преди повече от 20 г. станах свидетел как пешеходец - чешит реши да пресече платното на Цариградско шосе над подлеза на х-л Плиска в София (там ограничението и до днес е 80 и платната са тип магистрала). Изскочи между автобусите, спрели на спирката. Първата кола извади късмет и се размина на косъм. Но в третата лента едно Жигули нямаше този късмет. Пешеходеца - на място. В колата мъж, жена и две малки деца - всички в истерия..... Не рискува само своя живот, да знаеш.
                  Няма спор. И аз бях свидетел тази година, само, че няма да коментирам, защото случката беше доста неприятна. А и има пешеходни пътеки, които са на много неправилни места, те също понякога стават причина за трагедии.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

                    Аз спирам. Наблюденията са ми, че в Бургас се спира. Факт е, че има и много самоубийци които разчитат, че ще се спре, а това технически не винаги е възможно за всеки автомобил и всеки водач.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

                      И аз забелязвам доста положителна тенденция при спиране на пешеходна пътека. Но лошото е, както казва и Джамбазов, че много пешеходци стават по-невнимателни. Едно време като малък всички - майка, баща, баби, чичовци... всички ми набиваха в главата като пресичам да се оглеждам по 5 пъти. Сега неведнъж виждам пешеходци дето като че ли са напълно сигурни, че ще спра. Един ми направи особено впечатление. Наближавам го аз, а той гледа в другата посока и тръгва да пресича. Държеше за ръка дете от моята страна. Е аз спрях. Ама ако не бях... 2 тона джип а той даже и не погледна да види ще спра ли, няма ли... идиот.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        И
                        Един ми направи особено впечатление. Наближавам го аз, а той гледа в другата посока и тръгва да пресича. Държеше за ръка дете от моята страна. Е аз спрях. Ама ако не бях... 2 тона джип а той даже и не погледна да види ще спра ли, няма ли... идиот.
                        Ето за това говоря и аз.Имам чувството, че нарочно гледат в другата посока.И не е единичен случай.
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

                          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                          В София определено има голям напредък в това отношение.
                          За съжаление пешеходните пътеки се пренебрегват най-вече от пешеходците. Рядко ги използват.
                          На нашите "гении" им трябваха 20 години да открият топлата вода, наречена "повдигната пешеходна пътека"... Сега остават още 20 години да започнат и пешеходците да ги ползват... Днес например в Горубляне една бабка с внуче беше решила да пресече точно 50м след новопостроената пеш. пътека... Аз спрях заради детето, но какво щеше да стане, ако някой реши да ме изпревари?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

                            В Перник не спирайте! Мой познат направил път на една пешеходка и тази грешка му струвала задната броня... колата зад него го тряснала... Слязъл "водачът" и викнал "Какво правиш, бе?" Нашето момче в недоумение "Спирам на пеш. пътека!?". Оня с искрено възмущение "Как ще спираш, не се спира така!"

                            Това не е виц...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пренебрегват ли се пешеходните пътеки в България?

                              В Перник има една на центъра, всички спират а пешаходците ходят много бавно и често гледат втренчено идиота в колата която е спряла и ги чака, така може да си повисиш. В София по- добре а където има и камери има и дисциплина, но от шофьорите Пешаходците са си едни...
                              VW Passat 2.0 TDI 4motion
                              Mercedes B 220 4matic
                              Toyota Land Cruiser 150 3.0 D-4D
                              Ford Fiesta RS-1.6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X