Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Либерти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Няколко въпроса за Либерти

    И аз така мислех да направя, още днес отивам до аптеката и започвам с преливането

    Коментар


    • От: Няколко въпроса за Либерти

      Освен спринцовка, си вземи и система за кръвопреливане. Можеш да монтираш нейните маркучета директно на псринцовката и да извадиш доста повече милилитри на един път.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: Няколко въпроса за Либерти

        Е няма ли опасност да вкарам въздух в системата ако изтегля цялото съдържание на казанчето?

        Коментар


        • От: Няколко въпроса за Либерти

          Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
          Е няма ли опасност да вкарам въздух в системата ако изтегля цялото съдържание на казанчето?
          Да. Затова на изгасен двигател, теглиш със спринцовката (ще ти трябва и парче маркуче от система, както писа Павлин, най-малкото за удобство) - при мен за две спринцовки стига до разделителната преграда, т.е. ако дръпнеш още, може и въздух да влезне, който по някакви причини да не излезне при доливане. Изтегленото количество най-добре - в прозрачно шише, за да може да се премери същото количество за доливане. Ако доливаш със спринцовка, цвърчи и се пени, т.е. пак се вкарва някакъв въздух. Аз си доливах през малка фунийка, за да не олея около казанчето. Ето нещо като илюстрация:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ATF.jpg
Прегледи:2
Размер:138.4 КБ
ID:5570811

          Това обаче е от скоростната кутия - бяха ми я препълнили едни спИциалисти.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Няколко въпроса за Либерти

            Моята течност е много по-черна, ще покажа в събота, за сега ще сменя 1 л.ако е необходимо ще докупя още!

            Коментар


            • От: Няколко въпроса за Либерти

              Пичове, имам още въпроси, маслото на раздатъчната кутия отделно ли се сменя или заедно със скоростната? А също така и диференциалите, прочетох че се сменя, но никъде не пише дали трябва да се сложи добавка за диференциал или само маслото.

              Коментар


              • От: Няколко въпроса за Либерти

                Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                Пичове, имам още въпроси, маслото на раздатъчната кутия отделно ли се сменя или заедно със скоростната? А също така и диференциалите, прочетох че се сменя, но никъде не пише дали трябва да се сложи добавка за диференциал или само маслото.
                Отделно, на по-чести интервали:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled15.JPG
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5571542

                Добавка, ако имаш LSD.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Няколко въпроса за Либерти

                  понеже табелката от задният диф липсва, има ли друг начин за да се разбере дали имам LSD?
                  edit
                  разбрах как да проверя, сега ще трябва да търся крик да повдигна колата
                  Последно редактирано от vikik; 17-03-14, 15:49.

                  Коментар


                  • От: Няколко въпроса за Либерти

                    Най-сигурно ще е като демонтираш капака на диференциала и погледнеш вътре. Така и така ще го сваляш за оглед и промиване, преди да налееш новото масло. Ако имаш касетата с ламелите, значи имаш LSD. Тогава ще ти трябва и добавка за LSD, разбира се, ако самото масло няма такава в себе си.
                    Ако имаш такива ламели вътре си с LSD /най-вероятно имаш/:

                    За раздатъчната кутия си има отделни пробки за наливане /и контрол/, както и за източване:

                    Успех!
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • От: Няколко въпроса за Либерти

                      Алекс, тази снимка не преден диф ли е? Бях останал с впечатление че само в задния има самоблокиращи се елементи. Ако налея добавка за LSD в обикновен диф вероятно няма да се повреди маслото? Маслото, което съм купил е Mannol 75w140, надявам се 3 литра да ми стигнат защото никъде в упътването не видях количествата масла в дифовете.

                      Коментар


                      • От: Няколко въпроса за Либерти

                        Не, снимката е на задния диференциал. При Liberty LSD има само в задния. A 3 литра май няма да ти стигнат. По-скоро ще ти трябват 4. Така ще ти остане малко, а и е препоръчително при наливане на маслото в задния диф. колата да е леко повдигната отзад, за да може да се налее малко повече масло в диференциала - поне 150 - 200 грама повече. Наливането на Friction Modifier за LSDне пречи, дори да няма такова, но е безсмислено - оскъпява излишно маслото и смяната. Трябва ти само за задния диференциал.
                        Количествата масла са следните:
                        AUTOMATIC TRANSMISSION:
                        Service Fill - 45RFE 4.73L (10.0 pts) /не разчитай на това - вероятно ще изтече повече и ще ти трябват поне 6, а вероятно и 8л./
                        O-haul Fill - 45RFE 13.33L (28.0 pts) - това при пълно източване при ремонт.
                        TRANSFER CASE:
                        NV231 1.4L (2.95 pts.)
                        NV242 1.6L (3.4 pts.) - ATF+4
                        FRONT AXLE - 1.24L (41.9 fl. oz.)
                        REAR AXLE - 2.08L (4.4 pts.)** When equipped with Trac-lok, include 4.0 ounces of Friction Modifier.
                        ENGINE:
                        Engine Oil - With Filter - (2.5L/2.8L Diesel) 6.5L (6.9 qts.) - обикновено стигат около 5.5 до 6л.
                        ENGINE COOLANT - Cooling System - (2.5L/2.8L Diesel) -12.5L (13.2 qts.)

                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • От: Няколко въпроса за Либерти

                          Много благодаря за подробната информация, ще купя още едно шише масло и газзз към дядо Владо!

                          Коментар


                          • От: Няколко въпроса за Либерти

                            Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                            , ще купя още едно шише масло и газзз към дядо Владо!
                            .... дядо масло не пие.... вземи поне едни боМбони
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Няколко въпроса за Либерти

                              може, може и нещо по бистро да донеса

                              Коментар


                              • От: Няколко въпроса за Либерти

                                Вчера закарах колата на канал за да сменя маслата и когато стигнах до раздатката установих че е празна, напълних догоре с атф и сега ще я наблюдавам.
                                И пак да се върна на темата разход на гориво, имам съмнение че не навсякъде сипват еднакво количество нафта, мисля да си купя 20 литрова туба и да сипвам първо в нея, но ще стане много мърлява история. Вероятно има туби, които са с финия и могат да преодоляват клапана на резервоара, ще търся такава и ще видя после какво ще правя!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X