Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Либерти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса за Либерти

    От дизелите /2.5 и 2.8 CRD/, които се монтират на Liberty 2002-2007г, а и на този от 2008г няма двигател, който да е с верига.

    3.0 V6 двигателите на Mercedes /OM642/, които се монтират на Jeep Grand Cherokee WK/WH за Европа/ и Jeep Commander XK са с верига на газоразпределителния механизъм.

    Поздрави!
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса за Либерти

      Здравейте отново, търсенето продължава, харесах един джип в Монтана, доста скъп за възможностите ми, но ще опитам да уговоря цената.
      Въпросът ми е дали има сервиз в Монтана, където могат да го прегледат?

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса за Либерти

        Купих го, доколко е добра покупката ще каже дядо Владо, когато го прегледа. Първо трябва да събера 4-500 лв. за регистрация и тогава всичко останало.
        Но имам един въпрос, как да разбера кода на радиото?
        Друго не питам защото не знам от къде да започна!
        Кефа е голям 150 км го карах от Монтана до София и първите ми впечатления са че е по-муден от колата ми, но много светъл и просторен.

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса за Либерти

          Честито , със здраве да си го караш и взаимно да се слушате.
          С какъв мотор е за да е муден !?
          Похвали се де.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса за Либерти

            Мотора е 2,8 дизел, усещането вероятна е субективно защото е по-тежък и автомат.
            Дисплея на тавана е на немски и градусите във фаренхайт, абе изобщо чувствам се все едно за първи път имам автомобил.
            Има голям люк на тавана, много е светло в колата, когато кората е махната. Също така има и какво да се прави по нея, на пръв поглед дребни неща, дано да си останат такива!

            Коментар


            • #21
              От: Няколко въпроса за Либерти

              Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
              Но имам един въпрос, как да разбера кода на радиото?.
              Казах ти, мъ тисъ не търси Кодове за радио на Jeep звънни му на Еди, ни апи
              Последно редактирано от дядо владо; 17-01-14, 21:23.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса за Либерти

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Казах ти, мъ тисъ не търси Кодове за радио на Jeep звънни му на Еди, ни апи
                Той ще ти смени и езика на дисплея и градусите в целзиеви, да не се мъчиш да ръчкаш сам, не че не можеш, ама...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса за Либерти

                  Моля някой да ми каже какви масла да използвам за двигателя и скоростната кутия и в какви количества. Също така и какви филтри трябва да сменя?
                  Дисплея го настроих, но разхода на гориво по показателите на дисплея е стряскащ, 49 литра.
                  Ще трябва да посетя и дизел сервиз за да се установи от къде мирише на прясна нафта. Около втората дюза е мокро.
                  Нека да го регистрирам за да мога да го карам и ще посетя Дядо Владо за да си каже присъдата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса за Либерти

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Казах ти, мъ тисъ не търси Кодове за радио на Jeep звънни му на Еди, ни апи

                    Ха ха ха , верно не апем Дядо Владо ми повдигна настроението
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса за Либерти

                      Нали се чухме вече, цифрите сa:j 3648

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140118_150742.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5555244
                      Последно редактирано от vikik; 18-01-14, 22:22.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса за Либерти

                        O.K. ще се чуем в понеделник
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса за Либерти

                          Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                          Моля някой да ми каже какви масла да използвам за двигателя и скоростната кутия и в какви количества. Също така и какви филтри трябва да сменя?
                          Дисплея го настроих, но разхода на гориво по показателите на дисплея е стряскащ, 49 литра.
                          Ще трябва да посетя и дизел сервиз за да се установи от къде мирише на прясна нафта. Около втората дюза е мокро.
                          Нека да го регистрирам за да мога да го карам и ще посетя Дядо Владо за да си каже присъдата.
                          Разхода го дава такъв, защото е работил дълго на място, докато го продадат (мери разход / нула км. пробег). На мен ми показваше (друг модел Jeep) 44 л./100, но като го нулираш, почва да дава съвсем разумни цифри. За маслата си има 1001 теми в този раздел. Ето например:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141560
                          Изтегли си ръководство на български оттук: https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...Liberty_bg.doc
                          Преводът е доста нечитав но такъв дават от "Балканстар". Най-добре е смяната на течности да я направиш при познатите ти вече дядо Владо, Еди или vladi333, любезно предоставил въпросното ръководство на български. Ето извадка от него:

                          ВМЕСТИМОСТ НА ТЕЧНОСТИТЕ

                          Метрична система Американска система
                          Гориво (приблизително) 78 литра 20.5 галона
                          Моторно масло с филтър
                          -3,7 литров двигател 4,7 литра 5 ?
                          -2,8 литров дизелов двигател 6,0 литра 6,3
                          Охлаждаща система*
                          -3,7 литров двигател 13,2 литра 14
                          -2,8 литров дизелов двигател 12,5 литра 13
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса за Либерти

                            Прочетох темата, но не ми се изясни всичко.
                            Спирам да се занимавам с неща, които не разбирам, за тази работа си има сервизи!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса за Либерти

                              Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                              Спирам да се занимавам с неща, които не разбирам, за тази работа си има сервизи!
                              Не всички сервизи стават. Ползвай препоръчваните в този раздел. Иначе рискуваш да се озовеш с "Dexron" в скоростната кутия, с неподходящо масло в диференциалите и да няма после: "ех, че слаби и трошливи коли се оказаха тия Jeep-ки".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Няколко въпроса за Либерти

                                Знам че е така, насочил съм се към дядо Владо, но няма да стане веднага.
                                Планирам най-първо да сменя ремъка и ролките на ангренажа. Пистовия ще си го сменя и сам.
                                Проблемът е в магазина на стамболийски имат само ремък, без ролки.
                                Масло за автоматика и филтрите ще купя пак от там. Казаха че имали оригинални.
                                И чак тогава в сервиза! Едно па едно, ремък, масла и после каквото излезе.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X