Обява

Свий
Няма добавени обяви.

YAMAHA XT600E държи много високи обороти като загрее

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • YAMAHA XT600E държи много високи обороти като загрее

    От какво може да е направо като загрее и карам по нанадолнище трябва да я озаптявам със спирачките, а по калните и заледени пътеки не си е работа падането е гарантирано. Интересното е че ту дига оборотите ту са в норма като е загрял, а студен няма ядове. Сложих нова свещ, нов въздушен филтър, изчистих карбуратора и другото до него ускорителна помпа ли е какво е и пак си е същото. На неутрална сигурно качва до 4хил. оборота като влезе в тоя режим (няма оборотомер, но по звука на толкова звучи )
    Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

  • #2
    От: YAMAHA XT600E държи много високи обороти като загрее

    Откачи жилото на газта и провери дали дросел клапата е затворена , ако пак дига обороти , значи смуче въздух от някъде. Много често се късат гумените маншони между карбуратора и главата.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: YAMAHA XT600E държи много високи обороти като загрее

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Откачи жилото на газта и провери дали дросел клапата е затворена , ако пак дига обороти , значи смуче въздух от някъде. Много често се късат гумените маншони между карбуратора и главата.
      Още като свалях карбуратора да го чистя видях, че гумените маншони бяха сменяни с някакви като маркучи и хванати със скоби в двата края, но добре уплатняваха не мисля че смуче от там. И аз мислех че жилото нещо ми прави проблеми и затова съм сложил допълнителна пружина дето да затваря газта. Да не би някъде да има някой отдушник ли или нещо такова дето да е запушено и затова да прави така, аз гледах но не видях нищо единствено едно маркуче от филтърната кутия излизаше и то беше запушено с кал но го отпуших.
      Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

      Коментар


      • #4
        От: YAMAHA XT600E държи много високи обороти като загрее

        Един приятел с които карахме имаше същия проблем на неговото ХТ с прехода от карбуратора към главата.Само че при него при рязко подаване на газ се чуваше един ''тюфкащ'' звук и промяна в оборотите.Поръча си маншоните и си ги смени и нямаше проблем.(нови бяха скъпи ако не се лъжа).После си говорихме за това и ми каза че имало някаква врътка стругар да ти ги направи(не гумени естесвено) и били ок.(не съм много сигурен колко ще е ефективно това,но все пак ми изглежда по добрия вариант отколкото маркучи с скоби).

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X