Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тиквени семки при проблеми на простатата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тиквени семки при проблеми на простатата

    Знам, че при проблеми с простатата помагат тиквените семки. Но аз искам да питам: печените тиквени семки помагат ли? Или само суровите помагат?

  • #2
    От: Тиквени семки при проблеми на простатата

    Какви точно проблеми с простатата.Питам ,защото са мноооого .

    Коментар


    • #3
      От: Тиквени семки при проблеми на простатата

      Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
      Какви точно проблеми с простатата.Питам ,защото са мноооого .
      Много много колко да са много-остър простатит/лекува се с антибиотици/доброкачествена простатна хиперплазия/семето сурово помага,алкохола пречи/ и карцинома на простатата/лесно и рано се диагностицира-PSA/.А сещам се за още една нозологична единица-травматична увреда на простатата/проникване на чужди тела в аналното отвърстие/не вход-както някои си мислят//
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Тиквени семки при проблеми на простатата

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        травматична увреда на простатата/проникване на чужди тела в аналното отвърстие/не вход-както някои си мислят//
        А при профилактичните годишни прегледи доколко може да се разчита на ехографията, с цел именно да се избегне ръкавицата и вазелина? Достатъчно надежден и информативен ли е ехографският метод в случая?

        Коментар


        • #5
          От: Тиквени семки при проблеми на простатата

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          А при профилактичните годишни прегледи доколко може да се разчита на ехографията, с цел именно да се избегне ръкавицата и вазелина? Достатъчно надежден и информативен ли е ехографският метод в случая?
          В пакета изследвания на годишния проф.преглед е включено само изследване на специфичен простатен антиген/PSA/ и то при пациенти над 50 год. възраст.Това е по Здравна каса.И не!Ехографията е по-информативна за хиперплацията на простатата.но не и за карцинома.Впрочем ректално туше почти не се прави вече!!!
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Тиквени семки при проблеми на простатата

            Здравейте
            Понеже съпругата е ми е медицинска сестра в урологично отделение та от нея знам че докторите там от време на време похапват печени тиквени семки,явно са полезни
            ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

            Коментар


            • #7
              От: Тиквени семки при проблеми на простатата

              Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
              Здравейте
              Понеже съпругата е ми е медицинска сестра в урологично отделение та от нея знам че докторите там от време на време похапват печени тиквени семки,явно са полезни
              Полезни са...против глисти

              Коментар


              • #8
                От: Тиквени семки при проблеми на простатата

                Един съсед, около 80 години, преди време, виждам го отива някъде с една мотичка. Заговорихме се и сподели следното:
                Имал проблеми с простата и вече 20 години се поддържа с корени от коприва. Попитах го защо не се оперира - отговора - тези,които се оперираха отдавна изгниха. И така, жив е, а за здравето той си знае.
                Рецептата:
                Корените се измиват, обелват, нарязват се на къси парченца и се сушат на слънце
                В два литра вряща вода се слагат 4 супени лъжици исушени корени. Врят 20 минути. Охлаждане, прецеждане и т.н.
                Пие се по три чаши на ден, преди ядене - сутрин, обед вечер.
                Това чух, и това написах.
                Може пък на някого да помогне.

                Коментар


                • #9
                  От: Тиквени семки при проблеми на простатата

                  Баща ми пък на времето си помагаше на простатата като пиеше ежедневно отвара от изсушени кори от лешник.Не черупки, а от стъблата на лешника. Сам си я добиваше в гората.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X