Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пъдпъдъци в къщи???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пъдпъдъци в къщи???

    Мой познат от Япония си гледа в къщи пъдпъдъци като домашни любимци. Интересното е, че освен за домашни любимци си ги ползва и като източник на яйца. Естествено и аз барабар птичар с японците реших да предложа на семейния съвет една такава авантюра. И така, речено сторено с 5 гласа ЗА.
    Днес взехме три животинки (две моми и един мъж на 26 дни) от пазара на подуене, които живеят в клетката на канарчето (това беше клетка на канарчетата, после финките, папагалите, не помня по средата, съсела и сега пъдпъдъците ).
    На пода има талаш, храната им е "смеска за носачки", но смятам постепенно да минат на домашна храна, като разбера кое как и защо им е полезно/вредно да ядат. Вода съм им оставил в поилката на канарчето, макар да не съм сигурен дали вдяват какво е това. До тук съм със знанията и с действията.
    Понеже опитът ми с пъдпъдъци до днес е равен на нула, всеки съвет и предупреждение за изненади и/или неща, за които трябва да внимавам ще ми бъде истински полезен. Моля ако някой има опит с такива животини да си признава веднага и без бой
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    От: Пъдпъдъци в къщи???

    Няма да стане в клетката на канарчето. Ще им трябва специален кафез със тава за почистване и място за яйцата. Преди време се занимавах с направата на такива клетки за мои познати и имам /може би/ все още чертежи. Някъде имах и материали за отглеждането. Ако успея да открия нещо ще пиша. А едно време това си беше голяма заигравка. Мой приятел имаше осем клетки, но на тавана. Бъди сигурен, че миризмата ще те накара да преосмислиш положението им като домашни любимци.http://www.farmer.bg/news_view.php?id=18596

    http://www.farmer.bg/news_view.php?id=2737
    http://www.farmer.bg/news_view.php?id=6488

    Ще ти трябва нещо такова:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028775003-big.jpg
Прегледи:1
Размер:160.8 КБ
ID:5545976
    Последно редактирано от коко келеша; 14-12-13, 20:17.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Пъдпъдъци в къщи???

      Решение за миризмата според "патило" е талаша, като на хамстер и естествено редовното всекидневно почистване. Съвсем скоро ще разбера дали рецептата му дава ефект и ще споделя. Относно клетката на канарчето - за сега не им е зле. По-скоро им е излишен обема нагоре, но това не пречи. Ще трябва може би да им взема по-ниска и широка клетка по-натам, защото така като ги гледам предпочитат да копаят надолу. Може би ще е добре да им взема и пясъчник, за да се занимават там с копаенето. Това, което си показал е по-скоро клетка за "промишлено" отглеждане на големи бройки за ядене и яйца. Може един ден да стигнем и до там, но по-натам.
      Като основни въпроси в момента са: какво от домашната храна ядат, как им се отразява отглеждането на открито - клетките им трябва ли да имат някакво отопление, ако са директно на вън. Проблем ли ще е на пилетата да са винаги на топло в къщи... Как се разбира дали имат някакви паразити и съответно как се прави обезпаразитяване, ако имат. Превантивно ли се прави или само при нужда ...?

      П.П. Ако може един личен въпрос - защо спря да се занимаваш?
      Последно редактирано от upi; 14-12-13, 20:57.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        От: Пъдпъдъци в къщи???

        Оппа, стана интересно, само Ник да не прочете тая тема, че се е фанал веднага. Иначе и аз бих, ама пусто съм под наем и хазайката ще ме изсели со се Яйцата, моите.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Пъдпъдъци в къщи???

          Ако последния въпрос е за мен - защото вече не съм в къща а в апартамент/за съжаление/!!!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Пъдпъдъци в къщи???

            Ето още един много интересен линк. Предполагам, че там може да питаш за твоя случай.http://www.forum.pernati.com/viewtop...1914&start=360
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Пъдпъдъци в къщи???

              Като първо впечатление, миризмата им от "кочинката" в която са били преди, постепенно изчезва от тях самите, а и клетката след второ сменяне на талашита вече е по-добре от тази гледна точка. Проблемно е при храненето, че обичат да ровят. Това от своя страна води до "пръскане" на талашит и хранителни смески настрани извън клетката. За решаване на проблема използвам стреч фолио около долната част на клетката, което ме води до мисълта, че може би ще е по-удобно да се гледат или в аквариум или поне в клетка, на която "легенчето" е доста по-дълбоко. Има и такива, които са до половината от прозрачна пластмаса, а нагоре са си телени клетки .. ще го мисля, но няма да остане така. За апартаментско отглеждане явно клетката трябва да е по-дълбока и по-широка. Искам да мога да им сложа закрит пясъчник, за да си копаят вътре без да пръскат наоколо.
              Като цяло пиленцата не са плашливи и не се дърпат, когато някой ги взема за да ги погали. Дружелюбни и любопитни са и децата направо пощуряха от кеф. Много слагко пискат. Момчето като почне една серия от звузи, докато не приключи, не спира за нищо на света. Изправя се с всеки нов звук все повече, докато нактая се изпъне на пръсти направо
              Момичетата пъдпъдъчки мъркат почти като котета.
              За сега забавата е приятна. Птиците вече са на 27 дни Ако ми писне много, просто ще ги изядем , така че няма за сега продължаваме смело.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #8
                От: Пъдпъдъци в къщи???

                Искаме снимки!
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: Пъдпъдъци в къщи???

                  По скоро видео, с това описание ....
                  „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пъдпъдъци в къщи???

                    Между другото.. Един познат някакви субсидии взе от тия птички.. Ще го питам утре ако мога и ще докладвам как стоят нещата.. Ако имаш интерес, есрествено..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пъдпъдъци в къщи???

                      Какво разбираш под "домашна храна"?! За пъдпъдъците като за други птици-зЪрно, но по-дребно. Ясно е, че царевица не става. Пясъка си го кълват. Освен това птиците си правят и "прашна баня" - въргалят се в пепеляка навън и така гонят външни паразити. Като им сложиш плитка тавичка с пясък ще разбереш за какво го ползват
                      И имай предвид, че мъжкия пъдпъдък е свръх потентен. На един мъжки са нужни няколко женски, щото ако е само една...ще я умори

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пъдпъдъци в къщи???

                        Горе-долу, същото като при хората
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пъдпъдъци в къщи???

                          На един мъжки пъдпъдък обикновено се оставят 6 - 8 женски. Това естествено когато става дума за продуктово отглеждане.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пъдпъдъци в къщи???

                            Как са пъдпъдъците? Започнаха ли да снасят вече?
                            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                            0898777327

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пъдпъдъци в къщи???

                              Ей сега идат снимки. Като цяло смених концепцията от хигиенична гледна точка. С клетка за домашни условия не е удачно решение, та за това преминах на кутия от Метро - 35 литрова. Ползата е, че колкото и да копаят, не излиза нищо на вън. Миризма при редовно сменяне на талаша вече не се усеща. След 24 часово отсъствие, като влязохме в затвореното помещение, нямаше и следа от миризмата на кокошки. Чак като се наведеш над кутията, можеш да разбереш по миризмата, че има животни вътре.
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X